Czy ktoś może wyjaśnić syntezę DMT z tryptaminy?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mam trochę tryptaminy w drodze z zamiarem zsyntetyzowania kilku rzeczy dla siebie.
Pierwszą z nich jest DMT - teraz znam proces, ale czy ktoś może wyjaśnić, co dzieje się na każdym kroku? W ten sposób w pełni to zrozumiem.
Wiem, że używanie 37% formaldehydu jest powszechne, podobnie jak absolutny metanol, podobnie jak reduktor - teraz jestem zdezorientowany, czego użyć? Czy wszystkie działają tak samo? Borohydryd sodu vs STAB vs SCABH, czego najlepiej użyć i dlaczego?
dzięki ludzie
 

Wiley Smith

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Tak, nauka stojąca za tym jest bardzo łatwa do zrozumienia, ale kroki są bardziej zagmatwane, znam naukę, ale nie znam dokładnych kroków, oto nauka.
Tryptamina, substancja chemiczna występująca w zwierzętach i roślinach, ma bardzo podobną strukturę chemiczną do N,N-dimetylotryptaminy, z wyjątkiem tego, że zamiast grup metylowych łączących się z azotem, są to atomy wodoru. Aby przekształcić tryptaminę w jej wariant dimetylowy, należy przeprowadzić proces zwany metylacją (chyba tak się nazywa), który polega na przekształceniu podstawowych atomów wodoru w grupy metylowe, w przypadku tego scenariusza polega to na przekształceniu atomów wodoru w pozycjach Rn1 i Rn2 w grupy metylowe, za pomocą środka metylującego, takiego jak formaldehyd, formaldehyd przekształca atomy wodoru w grupy metylowe, powodując konwersję podstawowej tryptaminy w jej magiczny wariant, DMT. (Jeśli się mylę, popraw mnie).
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aby być uczciwym, znam teraz proces i prawie go osiągnąłem - mam kilka kryształów z końcowego re-x z heptanu, ale olej powstały w drugim ostatnim kroku (jeśli używasz NaBH4) jest SUPER TWARDY, aby wykonać z niego udany re-x.

Syntezator, którym się kieruję, znalazłem na Reddicie, ale potwierdziłem z innymi, że ma działać - jestem tylko trochę zdezorientowany, dlaczego mój olej na ostatnim etapie nie chce się ponownie mieszać z wrzącego heptanu.

Nie jestem też do końca pewien, czy powinienem zamrozić heptan, aby uzyskać dostęp do DMT, czy też powinienem odparować heptan. Zakładam, że to drugie - stąd wzmianka o potrzebie komory próżniowej (irytujące), ponieważ kosztują one jeszcze więcej pieniędzy lol

Stało się to syntezą, którą myślę, że będę próbował wielokrotnie, dopóki tego nie rozgryzę, biorąc pod uwagę, że mam tak dużo tryptaminy.
Zamierzam zacząć łatwiej, zdobywając aldehyd i przeprowadzając na nim reakcję Henry'ego, a następnie aminowanie redukcyjne, aby uzyskać meskalinę i jeden z TMA, ale powoli oszczędzam na tym nitrometan i nitroetan, zanim kupię dużo odpowiedniego aldehydu.
To dość szalone, jak wiele się nauczyłem, odkąd napisałem ten post, aby być uczciwym!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Przy okazji, to wszystko brzmiało dla mnie poprawnie, nie chciałem wyjść na aroganckiego. To była naprawdę dobra odpowiedź... Tak jakby przypadkowo zamiotłem to pod dywan, ponieważ jestem tak blisko wykonania RXN, że nie jestem pewien, czy nie dodałem środka redukującego zbyt wcześnie - myślę, że zapomniałeś o tym wspomnieć przy okazji, ale masz poprawny formaldehyd i tutaj jestem zdezorientowany - czy NaBH4 działa jako katalizator, a także czy jest to nadal aminowanie redukcyjne - biorąc pod uwagę, że tryptamina jest już aminą....To właśnie tam stało moje zamieszanie, kiedy napisałem post i od tamtej pory nie wyjaśniłem tego w mojej głowie.
Dlatego uważam, że aminowanie redukcyjne niektórych aldehydów jest bardziej zrozumiałe - tak naprawdę nie przyjrzałem się normalnym amfetaminom, ale z pewnością te psychodeliczne są łatwiejsze do zrozumienia.
 
Top