Katalityczne uwodornienie nitrometanu daje?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Gdyby zredukować nitrometan poprzez katalityczne uwodornienie, czy wydajność byłaby podobna do wydajności al/hg? Na przykład 20 ml substancji wystarczyłoby do przetworzenia 25 gramów ketonu?

Czy jest to równomolowa ilość, która jest produkowana?

Skoro już o tym mowa, ile razy można ogólnie użyć palliduimu na węglu? Próbuję odejść od soli rtęci, próbowałem NaBh4, ale nie podobała mi się wydajność... dzięki!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Na przykład 25 g nitrometanu na 25 g MDP2P. Będzie to potrójny nadmiar. Być może wystarczający do redukcji Al/Hg. Stosunek równomolowy nie wystarczy do tej reakcji. Jeśli chcesz spróbować uwodornienia katalitycznego, czy masz dostęp do gazowego wodoru i kupujesz katalizatory?
 
Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Tak, mam dostęp do palliduimu na węglu 10%, za mniej niż 15 dolarów za gram. Jestem pewien, że mogę dostać wodór w lokalnym sklepie z gazem!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Mam podobne pytania, ale dotyczące MDMA, czy udało ci się coś wypracować?
Myślisz, że lepiej byłoby użyć katalizatora Adamsa czy Pd/C? Czy działałoby to w jednym kroku dla MDP2P + nitrometan?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Tak, to powinno działać
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
W jakiej proporcji?
Czytałem też, że katalityczne uwodornienie nitrometanu daje niską wydajność... Ciekawi mnie to, ponieważ mogę uzyskać nitrometan, ale nie metyloaminę... więc to byłoby świetne....
Możesz podzielić się jakąś wiedzą?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napisał w wiadomości prywatnej. Nitrometan do syntezy jednogarnkowej nie nadaje się zbytnio do uwodornienia katalitycznego.
 
Top