Zmieniająca się polityka dotycząca konopi indyjskich

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
254
Reaction score
278
Points
63
MRkAVG8xIe


Leczenie zaburzeń związanych z używaniem opioidów musi uwzględniać zmieniającą się politykę dotyczącą konopi indyjskich, aby zmaksymalizować szanse ludzi na powrót do zdrowia.

Stany Zjednoczone doświadczają poważnej epidemii przedawkowania, która początkowo była spowodowana nadużywaniem tabletek przeciwbólowych, a następnie odebrała życie wielu osobom z powodu heroiny i syntetycznego opioidu fentanylu.


Według Centers for Disease Control and Prevention,
w zeszłym roku odnotowano ponad 81 000 zgonów z powodu przedawkowania opioidów.
Igw0ofJ1v8

Miliony Amerykanów cierpią na zaburzenia związane z używaniem opioidów, ale w 2021 r. czterech na pięciu z nich nie otrzymywało niezbędnego leczenia. Wyjaśnia to krytyczną potrzebę rozszerzenia dostępu do terapii wspomaganej lekami, aby pomóc ludziom wrócić do zdrowia.

Jedną z głównych barier dla skutecznego leczenia jest ograniczenie używania konopi indyjskich przez potencjalnych pacjentów. Obecnie wiele programów pomagających osobom z zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów wymaga od uczestników powstrzymania się od używania konopi indyjskich, aby kwalifikować się do leczenia. Takie podejście podkreśla poważny błąd w dziedzinie medycyny uzależnień: nasze konserwatywne stanowisko w sprawie konopi często prowadzi do wykluczenia ludzi z programów, które mogą im pomóc.

2ZYtcJ1fon

Zaniedbaliśmy badania nad potencjałem kannabinoidów, nie zauważając, że niektóre z nich mogą przynosić korzyści terapeutyczne. Taka krótkowzroczna polityka pozbawiła tysiące ludzi pomocy, której potrzebują i przeoczyła potencjał konopi dla zdrowia publicznego.

Aby skutecznie rozwiązać kryzys opioidowy, musimy przemyśleć nasze podejście do konopi indyjskich i opracować bardziej integracyjne i skuteczne metody leczenia, dokładnie analizując ryzyko i korzyści.


W ciągu ostatniej dekady podejście do konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych uległo znaczącym zmianom wraz z eskalacją kryzysu opioidowego.
Konopie indyjskie stały się czwartą najpopularniejszą substancją psychoaktywną na świecie po alkoholu, kofeinie i tytoniu i zawierają ponad 550 różnych składników, z których najbardziej znane to delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD).

Do tej pory 38 stanów i Waszyngton zalegalizowały medyczne użycie konopi indyjskich, a niektóre stany uznały nawet zaburzenia związane z używaniem opioidów za podstawę do ich medycznego stosowania, choć wiarygodnych danych wciąż brakuje.

SIXYZArREk

Administracja Bidena zaproponowała niedawno przeklasyfikowanie marihuany jako mniej szkodliwej substancji na poziomie federalnym, co skutecznie zalegalizowałoby jej użycie do celów medycznych w całym kraju. Zmiana klasyfikacji może stanowić istotną zmianę w polityce federalnej, ale nowe przepisy są sprzeczne z tradycyjnym podejściem do leczenia zaburzeń związanych z opioidami.

W Stanach Zjednoczonych metadon, który jest lekiem ratującym życie w przypadku zaburzeń związanych z używaniem opioidów, jest wydawany w ramach regulowanych federalnie programów, które zapobiegają temu uzależnieniu. Te wyspecjalizowane kliniki zapewniają codzienne dawki metadonu, a także doradztwo i inne wsparcie.

Wiele z nich stosuje jednak ścisłą politykę abstynencji, która odmawia leczenia osobom posiadającym konopie indyjskie lub ich składniki. Zakaz ten opiera się na założeniu, że marihuana może zakłócać proces zdrowienia.

qrxogu7e6o-jpg.49913


Wraz z rosnącą legalizacją marihuany i zmieniającą się opinią publiczną, oczywiste jest, że tradycyjna polityka abstynencji staje się coraz bardziej odległa od rosnącej akceptacji marihuany w społeczeństwie. Pojawienie się koncepcji "California Sober", w której ludzie rezygnują z alkoholu i innych narkotyków, ale nadal używają konopi indyjskich, jeszcze bardziej podkreśla ten rozdźwięk.

Polityka abstynencji opiera się na przekonaniu, że używanie konopi indyjskich może negatywnie wpływać na leczenie zaburzeń związanych z używaniem opioidów. Jednak nowe dowody, w tym wyniki ostatnich przeglądów systematycznych i
metaanalizy przeprowadzonej w styczniu, obalają ten pogląd.

Ostatnie badanie, obejmujące 4-15 miesięcy obserwacji, nie wykazało istotnego związku między używaniem konopi indyjskich a nawrotem niemedycznego używania opioidów wśród osób objętych leczeniem. Wyniki te zmuszają do ponownego rozważenia roli marihuany i jej kannabinoidów w procesie zdrowienia, a także do ponownej oceny tego, w jaki sposób polityka związana z używaniem konopi indyjskich wpływa na dostęp do leczenia i retencję.

AvenYj0Uzp


Niektóre badania mechanistyczne sugerują, że konopie indyjskie i ich składniki mogą mieć pozytywny wpływ na terapię zaburzeń związanych z używaniem opioidów. Na przykład, brak niektórych badań wskazuje, że THC może zmniejszyć zapotrzebowanie na opioidy w leczeniu bólu, a
CBD może pomóc zmniejszyć zachowania związane z poszukiwaniem narkotyków i głód narkotykowy wywołany bodźcami zewnętrznymi.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9117273/
Potrzeba jednak więcej badań, aby potwierdzić te odkrycia.
Zanim jakikolwiek składnik konopi indyjskich zostanie uznany za zatwierdzony do leczenia zaburzeń związanych z używaniem opioidów, należy pokonać bardzo imponujące etapy.

SAzFYBbcVo

Aby lek mógł zostać zatwierdzony przez FDA , musi przejść rygorystyczną ocenę złotego standardu: randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badania kliniczne z udziałem ludzi. W takich badaniach uczestnicy są losowo przydzielani do grup, w których niektórzy otrzymują badany lek, a inni placebo. Agencja zazwyczaj wymaga co najmniej dwóch dobrze zaprojektowanych badań z udziałem ponad 200 osób, zanim będzie mogła rozpocząć proces zatwierdzania nowego leku. Do tej pory tylko niewielka liczba badań oceniała konkretnie skuteczność i bezpieczeństwo kannabinoidów w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem opioidów.

Agencja zazwyczaj wymaga co najmniej dwóch dobrze zaprojektowanych badań z udziałem ponad 200 osób, zanim będzie mogła rozpocząć proces zatwierdzania nowego leku.

Do tej pory tylko niewielka liczba badań oceniała skuteczność i bezpieczeństwo kannabinoidów w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem opioidów. Dlatego też, dopóki wyniki tych badań nie zostaną potwierdzone w większych badaniach, do pomysłu stosowania kannabinoidów w leczeniu tego problemu należy podchodzić ostrożnie, opierając się na już przetestowanych i zatwierdzonych metodach leczenia.

MbmQaHTfjN


Wychodzenie z uzależnienia od opioidów jest złożonym procesem. Dla niektórych osób całkowita abstynencja może być idealnym rozwiązaniem, ale dla wielu na wczesnych etapach zdrowienia jest to czasami nierealny cel.

Strategie redukcji szkód, które koncentrują się na minimalizowaniu ryzyka, zapewniają bardziej współczujące i praktyczne podejście. Decyzje polityczne, które natychmiast wykluczają ludzi z programów leczenia z powodu nawracającego używania konopi indyjskich, nie uwzględniają złożoności procesu zdrowienia. Co więcej, takie środki mogą nieumyślnie popychać ludzi do powrotu do niebezpiecznych nielegalnych opioidów, takich jak fentanyl i jego pochodne.

Wiele badań pokazuje, że potrzebne są zmiany w polityce. Obecne dowody kwestionują zasadność polityki zerowej tolerancji, która odrzuca możliwość leczenia zaburzeń związanych z używaniem opioidów uzależnionych od konopi indyjskich. Jednak dostęp do leków ratujących życie pozostaje kluczowy dla procesu zdrowienia.

XUgk4BtR5v


Podkreślamy, że nie wzywamy do stosowania konopi indyjskich w leczeniu uzależnienia od opioidów. Zamiast tego podkreślamy potrzebę starannej i zindywidualizowanej oceny roli marihuany w terapii.

Pracownicy służby zdrowia powinni monitorować używanie substancji i szczerze omawiać z pacjentami wpływ marihuany na ich powrót do zdrowia, w tym wpływ na ból, odstawienie i chęć używania innych substancji z powodów pozamedycznych.

Należy zbadać złożony związek między marihuaną a powrotem do zdrowia po uzależnieniu od opioidów. Przyszłe badania powinny koncentrować się na bezpieczeństwie i skuteczności konopi indyjskich i ich składników w leczeniu objawów uzależnienia od opioidów, a także na tym, jak różne produkty z konopi indyjskich i wzorce konsumpcji wpływają na wyniki leczenia. Takie badania, w połączeniu ze znaczącymi rozmowami klinicznymi, mogą prowadzić do bardziej zindywidualizowanych i skutecznych metod opieki.
 

Attachments

  • qrxOGu7E6o.jpg
    qrxOGu7E6o.jpg
    401 KB · Views: 9

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
To bardzo interesujący i dobrze napisany artykuł. Dzięki za te informacje. Używam opioidów od ponad 25 lat i to wojna z lekami na receptę doprowadziła mnie do używania heroiny około rok temu, wcześniej brałem tylko leki na receptę, takie jak oxy i inne silniejsze leki. Oczywiście, próbowałem heroiny, gdy byłem młodszy, ale nie podobało mi się to, ponieważ nie zawsze było tak samo jak w przypadku leków. W przypadku leków na receptę za każdym razem wiesz, co dostajesz. Raz brałem suboxone przez 4 lata i szczerze mówiąc, pogorszyło to mój stan. Spowodowało to u mnie kilka innych problemów, którymi nie będę się dzielić, ale każdy reaguje inaczej na leki, a jeśli chodzi o suboxone, nie wierzę, że przeprowadzono wystarczająco dużo długoterminowych badań, aby udowodnić, że jest on bezpieczniejszy w dłuższej perspektywie jako lek leczniczy, ponieważ niektórzy ludzie potrzebują długoterminowego leczenia, ale używają tego jako wymówki dla konopi indyjskich, ale wiemy o wiele więcej o konopiach indyjskich niż o lekach takich jak buprenorfina, ale nie w żadnym oficjalnym charakterze za pośrednictwem oficjalnych zatwierdzonych kanałów.

Ciekawy przykład: sama buprenorfina może być skuteczna w leczeniu bólu, ale wiąże się również z receptorem mu, w wyniku czego zmniejsza zdolność leków takich jak oksy do leczenia bólu. Znajomy chory na raka, który przyjmuje krótko i długo działającą oksygenę, miał lekarza, który zdecydował się przetestować buprenorfinę jako długo działającą z krótko działającą, aby zastąpić długo działającą oksygenę, co spowodowało wiele bólu i dyskomfortu u tej osoby przez ponad 2 miesiące, dopóki nie dowiedziałem się o tym i nie wyjaśniłem im, dlaczego odczuwają większy ból. Najwyraźniej ich lekarz o tym nie wiedział, a ich farmaceuta, który wypełnia leki, nic nie powiedział. Lekarze nie są przeszkoleni w zakresie farmakologii, tak jak powinni być, tylko dr farmacji. Mówię to, ponieważ marihuana bardzo pomogła tej osobie w tym czasie. Brałem również metadon, przepisany przez siebie, więc nie z kliniki, ale robiłem to w taki sam sposób, jak dawka kliniczna i przez 14 miesięcy radziłem sobie bardzo dobrze, potem mój dostawca zmarł, miał tabletki na swój długo działający lek, wraz z jego oksy na krótki okres. Istnieje duży nacisk na zastąpienie tradycyjnych opioidów buprenorfiną w leczeniu bólu, a nie tylko w terapii wspomaganej lekami, i chociaż mówią, że jest dość silny sam w sobie na ból na ich małych wykresach, po zażyciu samej buprenorfiny bez naloksonu na ból, to nie było tak dla mnie. Działa na ból, ale w moim przypadku nie był tak dobry jak tradycyjne opioidy. Używam z powodu bólu i uzależnienia, ale nie jestem użytkownikiem nałogowym, jestem użytkownikiem podtrzymującym, funkcjonuję w społeczeństwie.

Myślę, że konopie indyjskie powinny być i prawdopodobnie będą w jakiś sposób wykorzystywane w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem opiodów, ale nie będą one przeznaczone dla wszystkich, tak jak inne metody nie działają dla wszystkich. Jednym z największych problemów wydaje się być brak zindywidualizowanej opieki, nie ma jednego uniwersalnego leczenia OUD, ponieważ opioidy nie wpływają na nas wszystkich w ten sam sposób. Wydaje się, że zarówno lekarze, jak i decydenci, którzy są bardziej odpowiedzialni za przepisywane nam leki niż nasi lekarze, nie zdają sobie z tego sprawy, a dla tych, którzy to wiedzą, pieniądze sprawiają, że patrzą w drugą stronę, chyba że oczywiście im zależy, co jest rzadkością. Dostęp do dobrych informacji i PRAWDZIWYCH informacji musi być dostępny dla ludzi, którzy polegają na lekarzach i klinikach, a tylko informacje, które są im przekazywane, które zwykle pochodzą z miejsc takich jak FDA, między innymi, są prawie zawsze jednostronne, a przynajmniej na tyle, że druga strona zostanie zmuszona do milczenia, a dla tych, którzy nie są tak nieliczni, że teraz są po prostu nazywani szalonymi. Konopie indyjskie i ich polityka nie różniły się od siebie na przestrzeni lat i choć sytuacja się zmienia, jest tak pomieszana i brakuje dobrych, uczciwych informacji, podobnie jak w polityce, że ludzie będą wierzyć tylko w to, co uważają za słuszne, w oparciu o konkretny sposób myślenia i stronę, którą wybiorą.
Robię żelki z marihuaną dla moich przyjaciół chorych na raka i bardzo im pomagają, tak bardzo, że czasami biorą mniej leków przeciwbólowych ze względu na to, jak dobrze na nich działają. W moim przypadku, marihuana nie działa na mój ból i na pewno nie pomaga mi z moim OUD. Gdybym mógł otrzymać tabletki metadonu przepisane na mój OUD w taki sam sposób, w jaki mój stary, nieżyjący już przyjaciel leczył swój ból, byłbym w stanie nie tylko odstawić H, ale także leczyć swój ból w tym samym czasie. Chodzenie do codziennej kliniki nie jest czymś, co każdy może zrobić, tak jak w moim przypadku, więc jako jednostka kontynuuję i robię to, co muszę, ponieważ istniejący system mnie zawiódł i na pewno będzie nadal zawodził wielu innych takich jak ja. Dlatego potrzebujemy miejsc takich jak BB jako forum i rynek wraz ze wszystkimi innymi informacjami, takimi jak eksperci, którzy piszą te artykuły i ci, którzy są gotowi pomóc innym w strategiach redukcji szkód i możliwości uzyskania pewnych rzeczy, które mogą pomóc w tym zakresie.
 
Top