Przechowywanie substancji chemicznych

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
16
Points
8
Jak przechowujecie swoje chemikalia, za każdym razem wkładacie je do lodówki, jak wygląda tekst w opisie chemikaliów czy ... Proszę napiszcie swoje sposoby ( mój sposób to zakopać je w ziemi i na razie wszystko gra )
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Nie wkładaj do lodówki, niektóre kwasy lub proszki alkaliczne mogą reagować z zimnym powietrzem i mogą spalić lodówkę lub eksplodować, więc bądź ostrożny.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Po pierwsze, musisz zapoznać się z instrukcją obsługi odczynników (jeśli ją posiadasz). Jeśli jej nie masz, poszukaj w Google informacji o właściwościach chemicznych i zaleceniach dotyczących przechowywania. Większość chemikaliów musi być przechowywana w szczelnych naczyniach bez dostępu powietrza, aby uniknąć reakcji z wodą i tlenem. Niektóre odczynniki mogą konwertować pod wpływem kwantu światła (hn), dlatego należy je przechowywać w ciemnym szkle lub ciemnym miejscu, takim jak szafka. Można również użyć odczynników, które mają bardzo silny zapach. Przechowuj je pod wyciągiem oparów lub w szczelnie zamkniętym pojemniku w takim wyciągu. Niektóre kwasy i zasady dość szybko absorbują wodę z powietrza i parują. Powinieneś zamknąć je tak, jak powiedziałem wcześniej (w szczelnych naczyniach) w temperaturze pokojowej. Lodówka jest używana do substancji, które mogą ulec rozkładowi w zamkniętych naczyniach.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytania. Jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze, nie wahaj się zapytać tutaj!
 
Top