Chemiczny idiota prosi o pomoc

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
1. Zmieszać 40 gramów fenyloacetonu, 20 gramów chlorowodorku metyloaminy i 200 ml metanolu, dodać 1 gram wodorotlenku sodu w celu zobojętnienia do słabej zasadowości i poddać reakcji w temperaturze 60 stopni przez 2 godziny w celu wytworzenia półproduktu iminy.
2. Dodać 15 gramów borohydryku sodu do półproduktu iminy i reagować w temperaturze pokojowej przez 6 godzin w celu wytworzenia amfetaminy.
3. Dodać 100 ml wody do roztworu reakcyjnego, oddzielić warstwę organiczną i powtórzyć płukanie trzy razy. Po użyciu 100 ml wody za każdym razem, dodać odpowiednią ilość kwasu solnego w celu zobojętnienia do pH 5.
4. Odparuj cały rozpuszczalnik i wodę, zatrzymaj ogrzewanie, gdy temperatura przekroczy 100 stopni, a kryształy nadal nie wytrącają się po schłodzeniu. Czy pominąłem jakieś ważne kroki?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Nie ma wystarczającej ilości wodorotlenku sodu. Podczas produkcji metyloaminy gazowej, roztwór metanolu i metyloaminy powinien być utrzymywany w niskiej temperaturze, aby metanol wchłonął metyloaminę gazową. W przedniej części będzie wytwarzana wilgoć. Zaleca się usunięcie wilgoci. Jej ilość będzie miała wpływ na wydajność. Roztwór będzie odzwierciedlał utratę metyloaminy w temperaturze pokojowej. Gaz sprawi, że mieszanina reakcyjna będzie niereaktywna, a po zmarnowaniu odczynników otrzymamy jedynie P2P. Po dodaniu wody należy wziąć DCM lub inny rozpuszczalnik, aby wyekstrahować wolną zasadę metamfetaminy z wody, a następnie zakwasić

Nie wiem, czy mam rację, czy nie, ale przynajmniej tego dowiedziałem się na forum.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
11,851 grama wodorotlenku sodu do deprotonowania 20 gramów chlorku metyloamoniowego
 
Top