CHLOREK CHLOROACETYLU

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Czy ktoś zna jakieś proste sposoby na zrobienie tego? Wiem, że można to kupić, ale jest to trochę ograniczone tam, skąd pochodzę
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jest to środek łzawiący i ma silny, ostry zapach, bardzo nieprzyjemny w pracy. Trzymaj się z dala od syntezy tego. To moje zalecenie, jeśli chcesz żyć długo =)
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Zbyt nudne jest po prostu długie życie, jeśli nie możesz ugotować dobrego gówna dla swojej okolicy.
Tak więc, jeśli chcesz zobaczyć benzoes, musisz jakoś zdobyć chlorek chloroacetylu.
Najbardziej dostępną drogą jest kwas monochlorooctowy.
Potrzebna jest również siarka i TCCA lub inne źródło chloru.

Pierwszym krokiem jest wytworzenie surowego S2Cl2. Na youtube jest kilka dobrych filmów na ten temat.
Na przykład:
Nie trzeba zawracać sobie głowy oczyszczaniem go z SCl2, ponieważ i tak zostanie wyprodukowany w późniejszym etapie.

Drugim (i ostatnim) krokiem jest wytworzenie chlorku chloroacetylu poprzez połączenie całego gówna razem i dodanie Cl2 za pomocą mieszaniny rxn (z pewną katalityczną ilością żelaza):
US1805162 - Przygotowanie chlorków kwasów alifatycznych

Ta metoda działa, ale prawdopodobnie uzyskasz niższą wydajność, jeśli nie masz umiejętności i nie masz wydajnej kolumny.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Dzięki stary, będę się martwił o własne zdrowie, to jak wyrywanie zębów, aby uzyskać informacje... Miałem już syntezę w niektórych książkach, ale to również pomaga
 
Top