Pomoc w syntezie chloroformu, destylować czy nie destylować?

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Cześć,
Sprawdziłem syntezę chloroformu i udało mi się to zrobić już 2 razy przy użyciu płynnego wybielacza i acetonu. Ale niektóre miejsca podają, że powinien być również destylowany po przefiltrowaniu, jeśli ma być używany dla ludzi.
Mój problem polega na tym, że nikt nie podaje powodu, dla którego należy go destylować. Czy ma to na celu całkowite usunięcie wody? A może jest z nim zmieszana jakaś inna nieprzyjemna substancja w postaci płynnej, która nie jest filtrowana?

Moim głównym zastosowaniem chloroformu jest ekstrakcja opioidów, takich jak heroina, podczas ekstrakcji kwasowo-zasadowej, więc destylacja tylko w celu usunięcia wody byłaby bezcelowa. Ale z drugiej strony chcę wiedzieć, czy w chloroformie jest coś nieprzyjemnego, co może skazić heroinę nawet po odparowaniu, co może być niebezpieczne w użyciu, zwłaszcza jeśli ktoś zamierza użyć oczyszczonej heroiny donosowo lub dożylnie.

Dziękuję!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
296
Points
63
Rozpuszczalnik należy oddestylować, a następnie osuszyć za pomocą bezwodnego MgSO4, Na2SO4 lub CaCL2. Zazwyczaj przeprowadza się jedną destylację prostą, a następnie destylację frakcyjną w celu uzyskania czystości.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,467
Solutions
4
Reaction score
998
Points
113
Deals
1
Jeśli umieścisz surowy materiał z tyłu zamrażarki na 2 dni, fosa wody zamarznie i możesz po prostu wylać chloroform z lodu i wyrzucić lód. Istnieje kilka produktów ubocznych, które występują w tej syntezie, więc destylacja jest wysoce zalecana. Ponadto, jeśli nikt o tym nie wspomniał, powinieneś trzymać 2 ml acetonu, więc jest to ogranicznik reakcji. Musisz zużyć cały dodany aceton, ponieważ aceton rozpuszcza się w wodzie i chloroformie, więc jeśli na końcu zostanie trochę acetonu, chloroform jest śmieciem i nie da się go naprawić
 
Top