Synteza kodeiny z opium

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Opium już zawiera kodeinę. To, co trzeba zrobić, to wyekstrahować kodeinę, a nie ją syntetyzować
 

Jasonmorales77

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
42
Reaction score
5
Points
8
Ok, dzięki! A więc jakie rzeczy mogę wyekstrahować z opium i w jaki sposób?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Morfina (8-14%), kodeina (1-3%), tebaina, noscapina, papaweryna i sekret, o którym nikt nie mówi: narceina.

CZAS HISTORII Z WUJKIEM FLATLINE

Morfina jest najbardziej pożądaną z nich i najłatwiejszą do wydobycia. Oto jak Friedrich Wilhelm Adam Sertürner (odkrywca morfiny) robił to w 1804 roku i jak większość tajnych chemików robi to do dziś (ilość wody i opium można zwiększać lub zmniejszać):

"1) Zagotować 30 galonów wody w 55-galonowej beczce po oleju.
2) Dodać 10-15 kg surowego opium. Pozostawić do rozpuszczenia i zebrać ziemię, liście, gałązki i inne nierozpuszczalne materiały.
materiałów, aby pozostawić ciemnobrązowy roztwór "płynnego opium".
3) Dodać wapno gaszone (wodorotlenek wapnia) lub łatwiej dostępny nawóz chemiczny o wysokiej zawartości wapna.
który przekształca nierozpuszczalny w wodzie alkaloid morfiny w rozpuszczalny w wodzie morfenian wapnia.
morfenian wapnia. Inne alkaloidy opium nie reagują z wapnem, tworząc rozpuszczalne w wodzie sole wapnia,
można je usunąć w postaci osadu poprzez odcedzenie cieczy po schłodzeniu (nie wyrzucać osadu).
4) Podgrzać ciecz z morfenianem wapnia, ale nie gotować.
5) Dodawać chlorek amonu, aż zasadowość zostanie dostosowana do pH 8-9.
6) Schłodzić roztwór i w ciągu 1 lub 2 godzin baza morfiny (ciała stałe) wytrąci się i osiądzie na dnie naczynia.
naczynia
7) Przefiltrować w celu wyekstrahowania zasady morfiny i wysuszyć na słońcu.
8) Gruboziarnisty proszek w kolorze kawy zawiera zazwyczaj 50-70% morfiny. W celu dalszego oczyszczenia należy rozpuścić
w gorącej wodzie i dodać kwas solny, następnie dodać węgiel aktywny, podgrzać i przefiltrować.
9) Po schłodzeniu chlorowodorek morfiny wytrąci się z roztworu i osiądzie na dnie.
Wyekstrahować przez filtrację i uformować w blok o wadze około 3 funtów".

Mamy już morfinę, teraz przenosimy się do 1821 roku, kiedy Pierre Robiquet odkrył kodeinę w ten sposób:

"Zauważył, że po ekstrakcji morfiny, po odparowaniu roztworu macierzystego pozostałość, którą zmielono KOH i przemyto wodą, można zredukować do proszku. Po krystalizacji otrzymał krystaliczną substancję, którą nazwał kodeiną. Wodny roztwór kodeiny był zasadowy i "jest to bardzo interesujące, ponieważ wszystkie substancje posiadające tę właściwość mają dość wyraźne działanie na gospodarkę zwierzęcą".

W 1874 roku Charles Wright odkrył heroinę poprzez gotowanie morfiny w kwasie octowym przez kilka godzin. Znalazłem nieco wątpliwą procedurę wytwarzania heroiny bez bezwodnika octowego, który jest używany w nowoczesnych metodach:

"o Równe ilości morfiny i kwasu octowego są podgrzewane w szklanym lub emaliowanym pojemniku przez 6 godzin".
godzin pod adresem 85C. Morfina i kwas łączą się, tworząc nieczystą diacetylomorfinę.
o Do roztworu dodaje się wodę i chloroform w celu wytrącenia zanieczyszczeń. Roztwór jest odsączany i
węglan sodu w celu zestalenia i zatopienia heroiny.
o Heroina jest filtrowana z roztworu węglanu sodu za pomocą węgla aktywnego i oczyszczana alkoholem.
Roztwór ten jest delikatnie podgrzewany w celu odparowania alkoholu i pozostawienia heroiny, która może być dalej oczyszczana.
o Oczyszczanie w czwartym etapie, z udziałem eteru i kwasu solnego, jest bardzo ryzykowne, ponieważ lotny gaz eterowy może się zapalić i wytworzyć szkodliwe substancje.
eter może się zapalić i spowodować gwałtowną eksplozję. Produktem końcowym jest puszysty, biały proszek znany w handlu jako
w handlu jako heroina numer cztery (czysta)".
 

Jasonmorales77

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
42
Reaction score
5
Points
8
Wielkie dzięki za info👍a co do pozostałych 4 to jak mogę je wyodrębnić żeby nic nie tracić?
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Czy ktoś próbował tej metody, z gotowaniem morfiny w kwasie octowym, jeśli to działa... czy uzyskuje się rozsądną ilość heroiny. Jeśli tak, to czy daje więcej czy mniej niż nowoczesna metoda z bezwodnikiem octowym?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Jak już wspomniałem, cała sprawa wydaje mi się bardzo wątpliwa. Wyobrażam sobie, że duża część produktu składa się z mieszaniny monoacetylowanych wariantów
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Zawsze uważałem, że chlorek acetylu jest bardziej eleganckim podejściem, ale to tylko teoria, nigdy tego nie próbowałem.
 
Top