Prawidłowy sposób testowania temperatury wrzenia P2P

louisbb888

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam, jestem początkującym chemikiem
Właśnie wypróbowałem p2p z syntezy sodu bmk po raz pierwszy! i dostałem 50 ml żółtego oleju pływającego w górnej warstwie
Następnie wykonałem test temperatury wrzenia p2p, ale mam z tym problem:
- Żółty olej zaczyna wrzeć w temperaturze 100C (chyba dlatego, że woda lub kwas nie są klarowne), próbuję zmniejszyć temperaturę, aby poczekać na odparowanie kwasu lub wody przez kilka minut. Ale nadal się gotuje, a termometr pokazuje, że temperatura wzrasta do 214 i już nie wzrasta! (Mam na myśli żółty olej gotujący się nawet przy temperaturze 100C -> 214C).
Więc nie jestem pewien, czy żółty olej, który dostałem, jest p2p, czy nie, czy jest jakaś inna metoda testowania?
* Zrobiłem prosty test temperatury wrzenia wody i po prostu gotuje się od temperatury 95C-102C!
Więc nie jestem pewien 100c-214c dla mojego niepewnego p2p
Proszę o pomoc lub radę
Dzięki
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
W porządku.
Nie może przeskoczyć od razu do 214 °C, ponieważ są tam resztki wody i być może inne rozpuszczalniki/zanieczyszczenia o niższej temperaturze wrzenia.
Należy również wziąć pod uwagę pojemność cieplną bańki rtęciowej termometru.
Z tego powodu przy oczyszczaniu oleju za pomocą destylacji próżniowej należy odrzucić pierwszą frakcję, aż temperatura się ustabilizuje.
Im bardziej wydajna jest kolumna, tym mniej produktu zostanie utracone, a frakcje będą się lepiej rozdzielać.
Można to również osiągnąć poprzez mycie i suszenie produktu przed destylacją.

Jedyną dozwoloną na tym forum metodą testowania P2P jest wykonanie METH.
 
Top