Rafinacja surowego opium

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Witam wszystkich!

Przeszukałem całą sieć na ten temat i znalazłem tylko sprzeczne informacje na ten temat. Czy ktoś tutaj ma doświadczenie w rafinacji/przekształcaniu surowego opium w opium nadające się do palenia/Chandoo? Szczególnie ciekawi mnie proces fermentacji. Po prostu nie mogę uwierzyć, że konieczne jest traktowanie substancji apergillus niger, czyli pleśnią.
Jak powinienem zacząć przetwarzać ekstrakt z opium / maku? Moim celem jest produkt nadający się do palenia, a co ważniejsze, coś, co można przechowywać przez wiele miesięcy, zanim się zepsuje.

Pozdrawiam:)
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Ten sam proces, ale w przypadku opium użyj wody destylowanej.
Najpierw weź 40 strąków i zmiel je w młynku do kawy. Zbierz proszek makowy w dużym rondlu i dodaj tyle wody, aby przykryć strąki plus 2 lub 3 cale. Dodaj odrobinę octu do mieszanki wody i maku i mieszaj na ogniu, doprowadzając do wrzenia. Pozostawić mieszaninę do wrzenia przez około 5 minut, a następnie zdjąć z ognia. Po ostygnięciu przefiltruj przez filtr tłuszczowy lub 3 filtry do kawy do innego czystego rondla. Pamiętaj, aby ścisnąć filtr, aby uzyskać jak najwięcej płynu. W tym momencie możesz powtórzyć proces z połową wody i octu lub zachować przefiltrowane strąki do partii herbaty. Często robię jedno i drugie, powtarzając proces, a następnie zachowując strąki na jedną dużą dawkę, ale nie mogę tego polecić, ponieważ mam wysoką tolerancję na opiaty. Po przefiltrowaniu połącz obie partie płynu w jednym rondlu i ponownie doprowadź do wrzenia, tym razem zdejmując z ognia, gdy tylko zacznie szybko bulgotać. Przefiltruj ten płyn, gdy jest jeszcze nieco gorący, przez nowy filtr tłuszczowy lub 3 świeże filtry do kawy. Teraz doprowadź płyn do lekkiego wrzenia i zmniejsz ogień na kuchence tak nisko, jak to możliwe, i pozwól, aby płyn odparował do połowy swojej pierwotnej objętości. Płyn powinien być bardzo ciemny. Poczekaj, aż płyn ostygnie i przefiltruj go po raz ostatni za pomocą świeżego filtra przeciwtłuszczowego lub 3 nowych filtrów do kawy. Cały przefiltrowany materiał należy wyrzucić, zachowując jedynie płyn, który przez niego przejdzie. Ponownie doprowadzić do lekkiego wrzenia i zmniejszyć ogień tak nisko, jak to możliwe, a następnie ostrożnie redukować, aż zacznie gęstnieć do konsystencji syropu. Zdjąć z ognia i wlać syrop do szklanego naczynia do pieczenia. Jeśli masz cierpliwość, pozwól mu odparować w temperaturze pokojowej przez kilka dni, aż stanie się stałą lub półstałą masą. Jeśli bardzo się spieszysz, możesz wysuszyć go w piekarniku na najniższym ustawieniu przy WSZYSTKICH otwartych drzwiczkach. Zajmie to jednak kilka godzin. Należy bardzo uważać, aby się nie przypaliła. Gdy uzyskasz stałą lub półstałą masę, zgarnij ją na kupkę żyletką i za pomocą rąk uformuj ją w kulkę. Masa powinna być lepka, ale nie klejąca. Bardzo niewiele powinno przyklejać się do dłoni. Około 0,1 grama to dawka, którą można palić (odparować) lub rozpuścić w wodzie, aby zrobić herbatę lub zjeść. Bądź bardzo ostrożny z dawkowaniem, dopóki nie poznasz swojej tolerancji. Zawsze zaczynaj od połowy dawki. Teraz, gdy masz już swojego CFO, jeśli chcesz, możesz przejść do produkcji Laudanum!
Źródło: gonzochef/drugsforum
 
Top