Kryptowaluty do transakcji twarzą w twarz?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Zastanawiam się, czy kryptowaluty mogłyby zastąpić przekazywanie komuś pieniędzy.

Prawdopodobnie wymagałoby to większego zaufania niż gotówka, ale jednocześnie być może usprawniłoby działanie.

Chciałbym usłyszeć, dlaczego klienci mogliby być temu przeciwni w porównaniu do gotówki.

Mogę sobie wyobrazić strach przed jej namierzeniem, choć użycie montero może w tym pomóc.

Korzystanie z gotówki jest nieco wygodniejsze, ale gdy już się do tego przyzwyczają, płacenie przez telefon i wydawanie leków przy niewielkiej interakcji ma swoje zalety.

Jakieś przemyślenia?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
Czasami sprzedaję lokalnie, jeśli mam dodatkowe leki/rzeczy, których nie chcę i osobiście wolałbym wziąć gotówkę niż kryptowaluty. Rozumiem, że kryptowaluty są bardziej wszechstronne (pod pewnymi względami), ponieważ mogę płacić za rzeczy online, ale problem z kryptowalutami polega na tym, że ich wartość się zmienia. Jeśli ktoś hipotetycznie kupi ode mnie gram trawki za banknot 10 dolarowy, to jego wartość pozostanie na poziomie 10 dolarów. Jeśli ktoś da mi kryptowalutę o wartości 10 dolarów, to następnego dnia jej wartość może wynieść 8. Może też wynieść 12 lub po prostu pozostać na poziomie 10, ale nie lubię ryzykować lol.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Pomyślałem o tym po tym poście, ale to działa w obie strony, może stracić na wartości, może zyskać na wartości.

Jeśli zatrzyma cię policja, przynajmniej w USA, posiadanie wielu banknotów jest czerwoną flagą, ale nie w przypadku kryptowalut. Większość nawet nie wie, czym jest monero, może bitcoin, ale nie montero.

Dostępność jest trudniejsza w przypadku ceypto, ale wyobrażam sobie, że łatwiej jest prać pieniądze, ponieważ można otworzyć konto bankowe w obcym kraju powiązane z firmowym kontem bankowym, coś w tym rodzaju.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
Nie, ci gliniarze są o wiele mądrzejsi niż myślisz. Mogą być dupkami, ale nie są głupi. Zgadzam się jednak, że prawdopodobnie znacznie łatwiej byłoby prać pieniądze, gdyby były w kryptowalutach.

Zostałem zatrzymany z wieloma banknotami, wygląda to źle, ale nie mogą cię o nic oskarżyć, o ile jesteś ostrożny (z mojego doświadczenia).
 
  • Like
Reactions: vis

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Możesz poprosić o płatność stabilną monetą, aby uniknąć wahań
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje 😅 dziękuję sm
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Myślę, że jeśli kupujący czuje się komfortowo z kryptowalutami, używaj ich, jeśli chcesz. Nie widzę ogromnych korzyści z używania kryptowalut w porównaniu z gotówką w transakcjach osobistych. Myślę, że kryptowaluty są trudniejsze w użyciu dla ogółu społeczeństwa (online jest to oczywiście konieczność). Prawdopodobnie wymieniasz je na gotówkę?

Myślę, że nie widzę wielkiego minusu w używaniu gotówki osobiście i jest to coś, z czym każdy czuje się komfortowo.
 
Top