• Tervetuloa foorumin suomalaiseen osaan. Muista, että yhteystietojen (Jabber, Telegram, Signal jne.) julkaiseminen johtaa pysyvään banniin! Jos päätät ostaa tai myydä jotain ilman escrow-tiliä ja menetät rahaa, emme voi auttaa sinua.

Event Celnicy zrobili nalot na mój dom.

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Cześć BB-Forum!

Czy ktoś chciałby usłyszeć, jak fińscy tulli (celnicy) napadli na mój dom i zamknęli mnie na dwa miesiące? Myślałem, że mogę się podzielić, przynajmniej do tego momentu, jak się sprawy potoczyły i które rzeczy należało zrobić w lepszej kolejności, aby przynajmniej nie pomóc nikomu wpędzić cię w jeszcze większe kłopoty, niż najprawdopodobniej jesteś, gdy ktoś napada na twój dom. Nie wszystkie rzeczy zostały spieprzone tego dnia.

Daj mi znać, jeśli ktoś jest zainteresowany lub chce poznać szczegóły, jak działali w tym przypadku.

Wszystkiego najlepszego i bądź bezpieczny!
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Oczywiście! Organy ścigania w różnych krajach, zwłaszcza w blokach takich jak UE, działają przy użyciu podobnych technik, taktyk i zasad, więc twoje doświadczenie może dostarczyć cennych informacji innym. Co najważniejsze, co spowodowało nalot, jeśli możesz się tym podzielić, nie ujawniając niczego, co można by powiązać z Twoją sprawą.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Udostępniam jak najwięcej. Muszę wymyślić, jak to zrobić i nadal starać się uchronić przed kolejnymi problemami, które ci niespodziewani goście już ze sobą przynieśli. Jest kilka dość powszechnych błędów, które zostały popełnione, ponieważ nie było wystarczająco dużo czasu, aby poprawnie przeanalizować wszystkie szczegóły. Staram się znaleźć sposób na wyrażenie moich doświadczeń tak szczegółowo, jak to tylko możliwe, bez ujawniania siebie. Dziękuję za zainteresowanie tematem.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Jedną rzeczą, na którą chcę zwrócić uwagę, ponieważ uważam, że jest to ważny szczegół, jest to, że kiedy byłem w izolatce, zdecydowałem, że stworzę małą usługę obserwatora / skrypty / cokolwiek za pomocą Pythona lub czegoś podobnego, co zapyta komputer, czy został uruchomiony z podłączoną ładowarką, a jeśli tak, to będzie obserwować, czy ta ładowarka jest obecna, a jeśli nie, wyłączy komputer tak brutalnie (tak szybko, jak to możliwe), jak to możliwe. W ten sposób komputer zawsze będzie w "niewłaściwych" rękach w Power On Password, a następnie Disk Encryption z BIOS-u, miejmy nadzieję, a następnie Veracrypt lub szyfrowanie systemu operacyjnego.

To powinno dać ci sporo czasu na przemyślenie sytuacji i strategii oraz poważne zastanowienie się nad tym, czy koszty włożone w tę maszynę naprawdę są tego warte. To dlatego, że najprawdopodobniej będą musieli przenieść twój sprzęt do miejsca, w którym mają wszystkie narzędzia itp., A to jest prawie niemożliwe do zarchiwizowania bez odłączenia zasilacza nawet tylko na chwilę, aby podłączyć komputer do power-banku na czas transportu. Ale znalazłem jeszcze lepszy sposób, po prostu wyjąłem baterię z laptopa, teraz robi to samo i nie zadaje pytań.

Powodem, dla którego uważam, że jest to dość ważne, jest to, że kiedy ~10 wysoko wykwalifikowanych maniaków wpada do twojego domu, najprawdopodobniej nie jesteś na to dobrze przygotowany, ani nie pozwalają ci odłączyć niczego po początkowym przejęciu. Mam nadzieję, że nie wszyscy są tak dokładni, ale w moim przypadku zaczęło się tak, że prawie musiałem z nimi walczyć, ponieważ nie wiedziałem, kim do cholery są ci ludzie, dopóki nie zobaczyłem, że prawdopodobnie lepiej nie walczyć, ponieważ było ich dość niewielu.

To powiedziawszy, muszę wymyślić, jak podzielić się faktycznymi wydarzeniami i zobaczyć, czy ktoś z was uważa, że ma to jakąś wartość, czy nie. Mogę również odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z tematem, jeśli będę w stanie. DM działa również w takim przypadku. Bądźcie bezpieczni <3
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Istnieje wątek o nazwie historie policyjne. Twój post powinien tam trafić dla potomności i uporządkowania
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Nie wiedziałem o tym wątku. Po prostu pomyślałem, że może niektórzy FINS są zainteresowani, jeśli w ogóle, ale myślę, że mogę spróbować podzielić się lekcją w dedykowanym wątku, jeśli uważasz, że to dobry pomysł.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Z pewnością byłoby to bardzo interesujące. Mam nadzieję, że masz się teraz dobrze. Społeczność forum BB będzie wdzięczna za wszystkie udostępnione informacje. Ofc zrób to z całym bezpiecznym dla ciebie ograniczeniem.
Cop Stories
 

sunsiskos

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 10, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Tulli najechał ne toi. Był pod 3 ho pcp+3me pcp+4ho met
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Tulli też cię napadła?
 
View previous replies…

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Shieet. Jeśli chcesz opowiedzieć więcej o tym, jak poszło, wyślij mi DM... Nadal prowadzę aktywne dochodzenie, ponieważ zostałem zwolniony, aby móc wszystko odpowiednio spieprzyć. Dlatego muszę starać się latać pod radarem tak bardzo, jak to możliwe.
 
Top