Delta 8-THC legalne w Szwajcarii?

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Witam wszystkich,
Niestety, moja wiedza z zakresu chemii i prawa jest zbyt ograniczona, aby ocenić, czy delta 8-THC jest legalne w Szwajcarii.
Znalazłem następujące informacje tutaj (przetłumaczone na język angielski):

Syntetyczne kannabinoidy
Każda substancja (inna niż substancje kontrolowane z wykazów a, b, d i f), której struktura pochodzi od indolu,
niezależnie od podstawienia kolejnego atomu węgla w strukturze indolu atomem azotu, przez podstawienie:

image4.png

- przy atomie azotu (pozycja 1) alkilami, alkenilami, arylami lub strukturami heterocyklicznymi o co najmniej 3 atomach węgla;

i dodatkowo

- w pozycji 3 indolu karbonylem, estrem kwasu karboksylowego lub strukturą amidową kwasu karboksylowego, która jest dodatkowo dalej podstawiona w dowolnym typie i w dowolnym stopniu i może być połączona ze strukturą indolu.
Struktury te mogą być podstawione w dowolny sposób i w dowolnym stopniu w pozycjach 2, 4, 5, 6 i 7 struktury indolowej.

Syntetyczne kannabinoidy 2

Każda substancja (z wyłączeniem substancji kontrolowanych z wykazów a, b, d i f), której struktura pochodzi od
6H-benzo(c)chromen-1-olu (6H-dibenzo(b,d)piran-1-olu), niezależnie od stopnia uwodornienia niefenolowego pierścienia benzo, przez podstawienie:
image7.png

- w pozycjach 3, 6 i 9 dowolnymi grupami alkilowymi.

Czy delta 8-THC jest syntetycznym kannabinoidem, zgodnie z jednym z dwóch najważniejszych kryteriów?
Czy ktoś mógłby mi pomóc? Dzięki
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Jestem prawie pewien, że delta 8 nie jest syntetykiem. Czy się mylę?
 

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Występuje naturalnie w chwastach, ale tylko w zakresie 0,1%.
Wszystko, co można kupić, jest wykonane z CBD, patrz tutaj https://bbgate.com/threads/cbd-delta-8-sop.7306/
Chciałbym wiedzieć, czy z chemicznego punktu widzenia podpada pod jedną z dwóch powyższych definicji
 
Top