Orange Alcohol Sleeping pills Dyskusja: Alkohol i tabletki nasenne

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Alkohol i tabletki nasenne

Interakcja alkoholu i tabletek nasennych jest szczególnym przypadkiem interakcji dwóch substancji, które zmniejszają lub tłumią aktywność ośrodkowego układu nerwowego.

Pomimo różnorodności tabletek nasennych, można śmiało powiedzieć, że substancje, które obniżają poziom funkcjonowania układu nerwowego, będą wzajemnie wzmacniać swoje działanie. W tym miejscu pojawia się większość zagrożeń związanych z połączeniem alkoholu i tabletek nasennych. Dotyczy to zwłaszcza leków syntetycznych.

Niezależnie od kolejności przyjmowania, osoba ryzykuje napotkanie zbyt dużej sedacji (głębokiego snu), co nie pozwoli mu obudzić się z jakimś wypadkiem wewnętrznym (wymioty) lub zewnętrznym (pożar).

Nie należy również zapominać o silnym efekcie addytywnym, który powstaje przy częstym stosowaniu kombinacji środków uspokajających.

Przejdźmy jednak pokrótce przez główne rodzaje tabletek nasennych i możliwe ryzyko ich interakcji z alkoholem.

Benzodiazepinowe leki uspokajające (Diazepam, Temazepam, Triazolam). Alkohol nasila działanie benzodiazepin i odwrotnie. W przypadku niektórych, na przykład Temazepamu, alkohol może dodatkowo wywoływać paradoksalne reakcje: podniecenie, agresywne zachowanie, patologiczne upojenie alkoholowe.

Niebenzodiazepinowe leki nasenne (zolpidem, zaleplon, ezopiklon). Alkohol w połączeniu z tymi substancjami również zwiększa działanie depresyjne na ośrodkowy układ nerwowy i zwiększa ryzyko depresji oddechowej. Ponadto działanie leków następnego dnia po przyjęciu z alkoholem może być gorsze. Ponadto alkohol zwiększa uzależniające działanie leków nasennych.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (doksepina). Również w tym przypadku system działa bezbłędnie - alkohol może nasilać niektóre z depresyjnych działań doksepiny na ośrodkowy układ nerwowy.

Leki przeciwhistaminowe (difenhydramina, doksylamina). Zwiększone działanie uspokajające i nasenne. Mogą wystąpić problemy z oddawaniem moczu.

Barbiturany (Butabarbital, Secobarbital, Phenobarbital). Ze względu na wąski zakres terapeutyczny barbiturany są szczególnie niebezpieczne i same w sobie wywołują efekty toksyczne. Co powiedzieć o połączeniu z alkoholem - wszystkie negatywne skutki mnożą się o rząd wielkości. Obejmuje to całą masę skutków ubocznych: od utraty koordynacji, utraty kontroli nad emocjami, niekontrolowanego zachowania po amnezję utrwaloną, uspokojenie poziomu znieczulenia chirurgicznego i skurcz oskrzeli, który jest odpowiedzialny za większość zgonów związanych z tymi substancjami.

Agoniści melatoniny (Ramelteon). W przypadku Ramelteonu można ostrożnie stwierdzić, że ryzyko nadmiernej depresji OUN jest nieco niższe. Nie zaleca się jednak łączenia leku z alkoholem, gdyż może to zwiększać ryzyko niekontrolowanych i nietypowych zachowań, a także zaostrzenia depresji.

Antagoniści receptora oreksyny (Suvorexant, Lemborexant, Daridorexant). Tutaj sytuacja również wygląda nieco bezpieczniej, ale ryzyko depresji ośrodkowego układu nerwowego pozostaje. Może również wystąpić naruszenie snu w ciągu dnia i wzrost zaburzeń psychomotorycznych.

Nie uwzględniłem ziołowych i łagodnie aktywnych produktów nasennych, takich jak waleriana, rumianek, melatonina i inne. Dotyczą one również ogólnej zasady dotyczącej zwiększonej depresji ośrodkowego układu nerwowego, jednak należy bardzo się postarać, aby ich działanie spowodowało poważne uszkodzenie ciała w połączeniu z alkoholem.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15mg zopiklonu i alkohol (3 kieliszki hennessey lol) ... nie najlepsza kombinacja mam ekstremalne złudzenie trzeźwości. psychicznie jestem zauważalnie zrelaksowany, ale moje ciało czuje się nieco ciężkie. zdecydowanie nie mój wybór combo. pomyślałem, że podzielę się tym, co czuję. zdecydowanie będę miał lukę w mojej pamięci życzę powodzenia!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
wyjaśnij mi, dlaczego zdecydowałeś się użyć tej konkretnej kombinacji? :)
...nie powinno być żadnych problemów z pamięcią, jeśli alkohol jest spożywany przez długi okres czasu (rozciągając przyjemność).
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Zrobiłem te dwie rzeczy (w różne dni) i jakimś cudem wciąż żyję

7 litrów piwa + 5mg etizolamu, po czym pojechałem do pracy (prowadząc skuter)

1/8 wódki + 2mg flunitrazepamu + 2 torebki afganu (4,2g)

NIE PRÓBUJ ANI JEDNEGO ANI DRUGIEGO, nawet dla osoby z wysoką tolerancją takie kombinacje są BARDZO PRAWDOPODOBNE, ŻE BĘDĄ ŚMIERTELNE.
 
Top