Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Dyskusja: Psilocybiny i dekstrometorfan (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilocybiny i dekstrometorfan (DXM)

Psilocybina, aktywny związek w grzybach psilocybinowych, jest przekształcana w organizmie w psylocynę. Psylocyna działa przede wszystkim jako agonista receptorów serotoninowych (5-HT), w szczególności podtypu 5-HT2A. Uważa się, że to działanie leży u podstaw jej psychodelicznych efektów. Psylocyna wpływa również na inne układy neuroprzekaźników, ale w mniejszym stopniu. Obejmują one zmienione postrzeganie rzeczywistości, halucynacje wzrokowe i słuchowe oraz zmiany w myśleniu, nastroju i świadomości. Fizjologicznie może powodować rozszerzenie źrenic, zwiększenie częstości akcji serca i ciśnienia krwi.

Powszechne działania niepożądane obejmują nudności, ból głowy i dezorientację. Może również wywoływać cierpienie psychiczne i zaostrzać podstawowe stany psychiatryczne, zwłaszcza psychozy.

Dekstrometorfan (DXM ) jest dysocjacyjnym środkiem znieczulającym, działającym głównie jako antagonista receptora NMDA. Wpływa również na inne układy, w tym transportery serotoniny i noradrenaliny, a także wykazuje aktywność agonisty receptora sigma-1. W dawkach terapeutycznych DXM działa jako środek tłumiący kaszel. W wyższych dawkach wywołuje efekty dysocjacyjne, euforyczne i halucynogenne.

Działania niepożądane obejmują zawroty głowy, nudności i zaburzenia kontroli motorycznej, a w dużych dawkach może prowadzić do stanów dysocjacyjnych, halucynacji i zespołu serotoninowego.

Połączenie grzybów psilocybinowych i DXM wiąże się ze złożonymi interakcjami farmakologicznymi ze względu na ich różne mechanizmy działania. Może to prowadzić do nieprzewidywalnych i nasilonych efektów. Ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego, potencjalnie zagrażającego życiu stanu, jest znacznie zwiększone ze względu na aktywność serotoninergiczną obu substancji.

Obie substancje są halucynogenami, a ich połączenie może nasilać halucynacje i zniekształcenia sensoryczne. Może to prowadzić do głębszych doświadczeń psychologicznych, ale także zwiększa ryzyko wystąpienia negatywnych skutków, takich jak ataki paniki, dezorientacja, przerażające halucynacje (często określane jako "zły trip") i psychoza.

Może to mieć wpływ na tętno, ciśnienie krwi i kontrolę motoryczną, prowadząc do zwiększonego ryzyka obrażeń fizycznych.

Połączony wpływ na układy neuroprzekaźników w mózgu może być nieprzewidywalny, co może prowadzić do efektów neurotoksycznych lub zaostrzenia objawów psychiatrycznych.

Podczas gdy niektórzy mogą zgłaszać korzyści płynące z tego połączenia, takie jak zintensyfikowane doświadczenia lub duchowe spostrzeżenia, ryzyko związane z łączeniem tych substancji jest znaczące i wieloaspektowe. Obejmują one ostre zagrożenia fizjologiczne, potencjał poważnego stresu psychicznego i nieprzewidywalne interakcje na poziomie neuroprzekaźników. Ważne jest, aby podchodzić do takich kombinacji z ostrożnością i świadomością potencjalnych zagrożeń, szczególnie u osób z istniejącymi wcześniej zaburzeniami psychicznymi.

Nie natknęliśmy się na potwierdzone dane dotyczące ostrych stanów śmiertelnych związanych z tą kombinacją. Jednak intensywność efektów i charakter działania obu substancji osobno pozwalają zrozumieć, że ta kombinacja jako całość jest bez znaczenia dla ogółu społeczeństwa. Ale jeśli masz wystarczające doświadczenie, wiedzę i chęć do radykalnych eksperymentów, to możemy tylko życzyć powodzenia w podróży. Nie zapomnij opisać swoich doświadczeń w komentarzach, może to być przydatne dla społeczności.

🟠 Biorąc pod uwagę powyższe, zalecamy traktowanie tej kombinacji z dużą ostrożnością.
 
Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Nie polecam, ponieważ z doświadczenia DXM wydaje się sprawiać, że grzyby są mniej wizualnie silne
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Opowiedz nam bardziej szczegółowo o swoim doświadczeniu. Jakie są dawki, czas i subiektywne wrażenia? Może to pomóc innym
 

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Wziąłem 750 mg HBR z 1 g grzybów o średniej mocy i poszedłem do biblioteki publicznej, tak naprawdę nie widziałem zbyt wiele, ale powiedziałbym, że przestrzeń głowy była dość silna, jakbym czuł się naprawdę mały i jakby rzeczy wokół mnie były większe niż były. Po chwili wyszedłem na zewnątrz, zapaliłem trawkę i natychmiast dostałem szalone wizualizacje przez około 3 minuty, po czym wróciłem do biblioteki i spojrzałem na obrazy, które po wpatrywaniu się w nie przez chwilę zamieniły się w filmy, po czym uwierzyłem, że zrozumiałem znaczenie sztuki. Nie byłbym w stanie podać prawdziwych znaczników czasu, ponieważ mój umysł był tak popieprzony. W końcu zostałem wyrzucony przez ochronę, ponieważ byłem ogólnie uciążliwy i wyglądałem jak tweaker na metamfetaminie, ale byłem bardzo przyjazny dla ochrony i nie reagowałem gwałtownie w żaden sposób (mam gwałtowne tendencje, więc jest to nieco niezwykłe).
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Fajna historia. Dawki są ważne. Dzięki za podzielenie się!
 
Top