Psilocybins Marijuana Green Yellow Dyskusja: Psilocybiny i marihuana

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilocybiny i marihuana

Psilocybina jest aktywnym związkiem w grzybach psychodelicznych. Jest to przede wszystkim agonista receptora serotoninowego, szczególnie ukierunkowany na receptor 5-HT2A. Po spożyciu psylocybina jest przekształcana w psylocynę, jej aktywną formę, która wpływa na nastrój, funkcje poznawcze i percepcję.

Psylocybina wywołuje zmienione stany świadomości, charakteryzujące się zmianami nastroju, percepcji sensorycznej, percepcji czasu i wzorców myślowych. Efekty te mogą być głębokie, prowadząc do duchowych lub introspektywnych doświadczeń, a w warunkach terapeutycznych są badane pod kątem leczenia stanów takich jak depresja i PTSD. Psilocybina może powodować nudności, bóle głowy, przyspieszenie akcji serca i wzrost ciśnienia krwi. Z psychologicznego punktu widzenia może prowadzić do niepokoju, paranoi i halucynacji. W niektórych przypadkach może wywołać lub zaostrzyć stany psychiatryczne.

Głównym składnikiem psychoaktywnymmarihuany jest THC (tetrahydrokannabinol), który działa na receptory kannabinoidowe (CB1 i CB2) w mózgu. THC naśladuje działanie anandamidu, naturalnie występującego neuroprzekaźnika, prowadząc do modulacji różnych układów neuroprzekaźników, w tym dopaminy i GABA.

THC powoduje relaksację, zmienioną percepcję sensoryczną, euforię, zwiększony apetyt oraz zaburzenia pamięci i koordynacji ruchowej. CBD (kannabidiol), inny składnik marihuany, może mieć działanie przeciwlękowe i przeciwpsychotyczne.

Marihuana może powodować suchość w ustach, zaczerwienienie oczu, zaburzenia pamięci krótkotrwałej, przyspieszenie akcji serca, niepokój i paranoję. Przewlekłe używanie może wiązać się z zaburzeniami motywacji i innymi długoterminowymi problemami ze zdrowiem psychicznym.

Interakcje między psilocybiną a marihuaną.

Potencjalne korzyści:
  • Połączenie tych substancji może potencjalnie zintensyfikować doznania psychodeliczne, prowadząc do głębszych efektów percepcyjnych i poznawczych.
  • Marihuana może złagodzić niektóre fizyczne dolegliwości, takie jak nudności, spowodowane przez psilocybinę.
Jednak takie połączenie może sprawić, że doświadczenie będzie zbyt intensywne i jest mało prawdopodobne, aby było odpowiednie dla osób wrażliwych i tych, którzy mają niewielkie doświadczenie z każdą z substancji osobno. Połączenie to jest również niepożądane w przypadku występowania zaburzeń psychicznych i predyspozycji do nich.

Połączenie może wpływać na układy serotoninergiczne i kannabinoidowe w złożony sposób, potencjalnie zmieniając nastrój, percepcję i funkcje poznawcze. Synergistyczny wpływ na percepcję sensoryczną i funkcje poznawcze może być nieprzewidywalny i znacznie różnić się w zależności od osoby.

Ryzyko i skutki uboczne:
  • Połączenie może prowadzić do zwiększonych zniekształceń sensorycznych i dezorientacji, co może być niepokojące lub prowadzić do niepokoju i paranoi.
  • Z psychologicznego punktu widzenia połączenie to może być nieprzewidywalne, potencjalnie prowadząc do intensywnych, niewygodnych lub niepokojących doświadczeń.
  • Istnieje ryzyko zaostrzenia lub przyspieszenia chorób psychicznych, zwłaszcza u osób z psychozą lub innymi zaburzeniami psychicznymi w wywiadzie osobistym lub rodzinnym.

Należy dokładnie rozważyć nieprzewidywalność skutków psychologicznych, zwłaszcza w zakresie lęku, paranoi i potencjału negatywnych doświadczeń (zła podróż). Podobnie jak w przypadku każdego zażywania substancji, indywidualne reakcje mogą się znacznie różnić, a czynniki takie jak dawka, środowisko i indywidualna psychologia odgrywają kluczową rolę w ogólnym doświadczeniu.

🟢🟡 Biorąc pod uwagę powyższe, możemy ostrożnie stwierdzić, że ta kombinacja może być dobrym pomysłem w pewnych warunkach. Ta kombinacja wymaga dużego doświadczenia w pracy z obiema substancjami osobno, przestrzegania minimalnych dawek, rzadkich powtórzeń i znaczącego podejścia.
 
Last edited by a moderator:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Grzyby, trufle, potknięcia muszą być związane z marihuaną. W moim rozumieniu nie może być jednego bez drugiego. Mam na myśli psycholi z marihuaną. Ale niekoniecznie na odwrót )) Coś w tym stylu)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Mówisz o prywatnych doświadczeniach. Dla niektórych standardowa wycieczka po grzybach będzie więcej niż wystarczająca. Niektórzy będą preferować psychodelię konopną. Zależy to od osoby, celów, indywidualnej tolerancji itp.
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
To prawda, doświadczenia psychodeliczne mogą się znacznie różnić w zależności od osoby, a indywidualne preferencje odgrywają znaczącą rolę w wyborze rodzaju substancji psychodelicznej.

To, co działa dobrze na jedną osobę, może nie być odpowiednie dla innej i odwrotnie.

Ważne jest, abyśmy zachowali otwarte podejście do odkrywania różnych substancji psychodelicznych i doświadczeń oraz używali ich w sposób odpowiedzialny i dokonywali edukacyjnego wyboru odpowiedzialnego stosowania psychodelików, niezależnie od wybranej substancji.

Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać komunikację i edukację na temat potencjalnych zagrożeń i korzyści związanych z różnymi rodzajami doświadczeń psychodelicznych, a także bardzo ważne jest, aby zachować wartość naszej różnorodności w tych doświadczeniach. Każdy powinien dzielić się osobistymi doświadczeniami z różnymi psychodelikami, aby wnieść swój wkład do rozmowy. Jednak każdy powinien mieć świadomość, że osobiste doświadczenia są subiektywne i mogą nie mieć uniwersalnego zastosowania.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Palenie marihuany na grzybach zdecydowanie zwiększa psychodelię, ale niektórzy uważają to za niesmaczne dosłownie. Wiele osób palących papierosy również uważa, że mają one zły smak i powstrzymuje się od nich podczas tripowania.
Miałem (nie?) szczęście doświadczyć wielu ludzi zmagających się z grzybowymi tripami. Wygląda na to, że LSD łagodzi nastrój osoby, aby była introspektywna i spokojna, a grzyby w ogóle nie mają takiego wpływu. Jako były hodowca grzybów przez dekadę wielokrotnie byłem wybierany na szamana i opiekuna podróży.
Grzyby nie są zabawne w tradycyjnym znaczeniu narkotyków. Grzyby nie zwiększają euforii. Gatunki grzybów psilocybinowych nie są blisko spokrewnione z popularnymi gatunkami jadalnymi, a profile smakowe wahają się od "nieprzyprawionych skórek wieprzowych" do "kocich sików na gałązkach" Na ziemi istnieje ponad 100 różnych gatunków genetycznych grzybów psychodelicznych i nie oznacza to "odmian" takich jak penis envy, AA+, golden teachers, Texans, Malabar itp. Są to wszystkie psilocybe cubensis. Międzynarodowa Rada Nomenklatury Taksonomicznej nie rozpoznaje szczepów grzybów ani formaldehydu (form), najniższą uznaną kategorią są podgatunki. 95% wszystkich grzybów psychodelicznych sprzedawanych na Ziemi to Psilocybe cubensis, rzadko ktoś może zaoferować sklerocja Psilocybe Mexicana (w tym szczepy Atlantis #7, tampanensis ect) lub panaeolus tropical is lub Panaeokus cyanescens, które są zwykle małe i smukłe, ale wyjątkowo silne. Bez wątpienia jednak najsilniejszymi magicznymi grzybami są rozkładające się drewno. Psilocybe azurescens, cyanescens i inne przetestowały 2% wagowych aktywnych alkaloidów (20 mg / g) w suszonych próbkach. Z tego powodu powinieneś mieć do czynienia tylko z doświadczonymi ludźmi, którym ufasz. 5 gramów cubensis to potężna podróż, ale 5 gramów niektórych miłośników drewna byłoby absolutnie paraliżujące.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
5 gramów to poważna dawka. Zwłaszcza jeśli mówimy o połączeniu z marihuaną (temat jest temu poświęcony). Osobom bez doświadczenia proponowałbym maksymalnie 2 gramy. Jest to średnia dawka (nie mała) dla większości scenariuszy z udziałem grzybów psilocybinowych.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Chciałem tylko oddać hołd Shulganowi, mówiąc o 5 gramach. Zawsze nazywałem 5 gramów "całą jazdą", ponieważ więcej i prawdopodobnie nie będziesz pamiętać, co się stało. Raz wziąłem 5 gramów lokalnego gatunku kochającego drewno. Psilocybe ovoideocystidiata i po zwymiotowaniu i wysraniu mózgu w tym samym czasie zemdlałem na 3 godziny i byłem katatoniczny i nie reagowałem na bodźce zewnętrzne. To były poważne efekty! To był prawie koniec mojej przyjemności z grzybów. Wziąłem je później kilka razy, ale nie przypominam sobie, żebym się nimi cieszył.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
To ogromne doświadczenie. Dziękuję za podzielenie się :)
 
Top