Systemy destylacji

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Drodzy członkowie, chcę zbudować sprzęt do destylacji z parą wodną. IPA / wolna baza / woda do destylacji. Używam p2np (1 kg), Nabh4 (1732 g), odczynnika cucl2, moim celem jest produkcja oleju A. Czytałem, że usuwam IPA za pomocą rotovap. zalecano następnie destylację z parą wodną ze względu na lepszą wydajność. Chciałbym kupić sprzęt do tego celu. Nie znam nazw złączy. moja prośba jest następująca: Proszę o pomoc kompetentnego forumowicza, dokładne nazwy urządzeń, złączek, stojaków. abym mógł złożyć zamówienie.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
2*5L 2 Neck RBF
Płaszcz grzewczy mieszadła magnetycznego 2*5L
Złącza
1* Kolumna chłodząca
2* 2-drożne złącze destylacyjne. tą informacją podzielił się ze mną drogi znajomy z forum. Nie rozumiem, co oznacza kolumna chłodząca. Ile sztuk i jakiego rodzaju złączy potrzebuję? Zdecydowałem się na płaszcz grzewczy, czy muszę kupić dwa, aby system działał? Płaszcz grzewczy, ponieważ myślę, że najprostszym rozwiązaniem jest utrzymanie go w temperaturze 100 stopni przez długi czas. Okrągła kolba z 2 szyjkami o odpowiednim rozmiarze. to jest dla mnie jasne. Nie jestem świadomy innych narzędzi do tego. jakiego rodzaju złącza są potrzebne, jeśli jest zdjęcie tego, byłbym bardzo wdzięczny. dokładne nazwy urządzeń. dziękuję bardzo.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Nie ma potrzeby używania 2 kociołków, olej podgrzewa się parą. Powinieneś podłączyć lejek ociekowy między źródłem pary a olejem, aby pozbyć się skroplonej wody, ale zwiększa to objętość chłodzenia. Jako źródła pary użyłbym wysokociśnieniowej myjki parowej.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Jak wygląda wysokociśnieniowa myjka parowa? Chcę zbudować system destylacji parowej, ale niestety nie mogę go zamówić, nie wiem, czego chcę, jak nazywa się to urządzenie.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Chcę zbudować system destylacji parowej, jestem po prostu głupi. Wiem, że istnieje wiele systemów. Chcę oczyścić wolną bazę z wody, IPA. aby uzyskać olej. Chcę system przyjazny dla użytkownika dla początkujących. zamiast kąpieli olejowej i wodnej odpowiedni jest płaszcz grzewczy, wiem, że jest to droższe rozwiązanie. Chciałbym szczegółową listę produktów i urządzeń, wymiary złączy, pinów itp, abym mógł zamówić. Nauczę się go używać, ale najpierw powinienem go kupić.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Coś takiego

Więc nie potrzebujesz dodatkowego rozmiaru Rbf, który jest droższy i w ogóle.
Jeśli chcesz usunąć IPA, możesz również użyć prostszej konfiguracji destylacji próżniowej, która działa idealnie.
 
Top