Profil wizualny substancji fałszujących leki; benzokaina.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Wiele razy w moich interakcjach w Internecie i w prawdziwym życiu spotkałem się z pytaniem: "Czy ktoś rozpoznaje to cięcie w moich lekach?" Prawda, którą wszyscy znamy, jest taka, że wiarygodne informacje na temat identyfikacji typowych substancji fałszujących leki są dość skąpe, a większość z tych pytań nigdy nie otrzymuje odpowiedzi o jakiejkolwiek wiarygodności.
W tym miejscu rozpocznę więc coś, co mam nadzieję stanie się trendem podkreślania czystych form popularnych substancji fałszujących. Kupiłem go w dobrej cenie od Amazon, ponieważ spodobała mi się wszechstronność możliwości dodania go do dowolnego preparatu. Zdałem sobie sprawę, że istnieje możliwość wniesienia wkładu do zbiorowej wiedzy tutaj, więc to zrobię.
QlCwkbKh65

Benzokaina, klasa odczynnika Nazwa IUPAC; Etylo-4-aminobebzoat CAS# 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

Postać surowa, prosto z pojemnika;
EliFXuU3MA
Zmieszany z 20°C+-H²O. Nie wydawał się bardzo rozpuszczalny w tej temperaturze 🌡️
Ynbc2DpK5P

Tutaj benzokaina została podgrzana w wodzie, aż się rozpuściła i pozwolono jej rekrystalizować.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie podgrzewałem mieszaniny do sucha i w związku z tym temperatura reagentów nigdy nie przekroczyła 100°C. Uzyskane żółte zabarwienie prawdopodobnie nie jest tabelaryczne i diagnostyczne. Formy krystaliczne, które widzę, to 1, amorficzna mgiełka powierzchniowa Simi-cryatalline i 2: pozornie monokliniczny ostry kryształ o dość masywnym prostokątnym profilu.
Powinienem wspomnieć, że podgrzanie roztworu uwolniło zapach, który był bez wątpienia taki sam, jaki większość ludzi kojarzy z kokainą. Niewyraźnie słodki i cierpki. Nigdy nie wąchałem kokainy pozbawionej tego składnika.
Idąc dalej, jest to inna porcja benzokainy, rozpuszczona w bezwodnym izopropanolu. Była bardzo dobrze rozpuszczalna w temperaturze pokojowej i natychmiast zniknęła.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

Następnie mamy kryształy z bezwodnego acetonu. Kilka wizualnie interesujących form.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Mam nadzieję, że te zdjęcia przydadzą się komuś w identyfikacji benzokainy jako substancji fałszującej leki. Mam tutaj kilka innych rozpuszczalników, więc jeśli jesteś zainteresowany kryształami benzokainy z octanu etylu, chloroformu, formaldehydu lub reakcją z odczynnikiem markiza, po prostu powiedz słowo, a dodam je. Być może dodam je jutro dla potomności, ponieważ jest późno lub wcześnie.
 
Top