Czy podczas procesu metylaminowania lepiej jest pozostawić pojemnik otwarty czy zamknięty, aby opary nie wydostawały się na zewnątrz?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Mam wątpliwości, czy podczas procesu metylaminowania bardziej efektywne jest zamknięcie pojemnika, aby opary nie wydostawały się na zewnątrz, czy pozostawienie otwartego pojemnika.
Dziękuję wszystkim!!! ;)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Z technicznego punktu widzenia jest to alkilacja, a odpowiedź zależy od wielu zmiennych. Czy uwalniasz amoniak ze związku? Czy próbujesz alkilować pierścień cykliczny? N alkilować łańcuch węglowy? alkilować aminę? Czy jest to sprzężenie Suzuki, reakcja Friedla-Craftsa, reakcja Menshutkina, hydroaminacja, reakcja wolnorodnikowa....? Tiol-en, synteza eteru Williamsona, sprzężenie krzyżowe? 😆
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
to metylaminowanie 40% wodnym roztworem prekursora CAS 52190-28-0 z użyciem metyloaminy.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Trochę żartował :D

Radziłbym go zamknąć, generalnie nie zostawiaj otwartych pojemników z chemikaliami po zakończeniu pracy z nimi.
Jeśli trudno jest wylać metyloaminę, warto ją wcześniej schłodzić.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Po przeczytaniu https://pubs.rsc.org/en/content/articlehtml/2021/ob/d0ob02098b
Katalizatorem w tej reakcji wydaje się być tlen. Jeśli rozważana sekwencja reakcji obejmuje nadtlenek wodoru, to moim zdaniem zdecydowanie należy ją zamknąć. Jeśli proces nie obejmuje nadtlenku lub innego źródła tlenu, to w końcu zostanie on wyczerpany i wprowadzony poprzez otwarcie naczynia. Wiem, że istnieje więcej niż jeden schemat tej reakcji, więc ich nie sprawdzałem. Poza tym nigdy nawet nie przeprowadziłem reakcji, po prostu lubię o tym rozmawiać 🙃 😅

.
 
Top