Najłatwiejszy sposób syntezy meskaliny HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Cześć chłopaki,
Jestem bardzo amatorskim chemikiem, który prowadził sporo badań (wraz z moim przyjacielem, który jest doświadczonym chemikiem) nad syntezą meskaliny hcl. Czy ktoś może wskazać mi stosunkowo prosty (i bezpieczny) sposób syntezy tego związku?

Dzięki
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Gdybyś przeprowadził swoje badania, znałbyś odpowiedź na to pytanie....

Nadal powiem ci, co powiedziałoby ci 5-minutowe wyszukiwanie w Google...

3, 4, 5, trimetoksybenzaldehyd do 3,4,5, trimetoksynitrostyrenu, 3, 4, 5 trimetoksynitrostyren do meskaliny.

Jak do tego dojść, nie będę się wypowiadał, ponieważ można to znaleźć w Google i na tej stronie.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Użycie pierwszorzędowej aminy i nitrometanu, zgadza się? Och, a potem cokolwiek, czego użyjesz do redukcji...
Pytanie, którego szukam, brzmi: od jakiej aminy pierwszorzędowej zaczyna większość ludzi? Widziałem tutaj syntezę, która wykorzystuje cykloheksyloaminę... czy istnieje łatwy do zdobycia sposób na uzyskanie tego lub czy można go zastąpić inną aminą "alifatyczną"? Lub czymś podobnym. Z tego, co czytałem, istnieją dwa rodzaje i zawsze mówię źle, ale tak.
Też chcę to zrobić, ale oczywiście znałem już informacje, o których wspomniałeś. Chodzi bardziej o tajniki... przynajmniej dla mnie, a nawet nie uważam się za amatora w chemii lol.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Och, przepraszam również za wznowienie tak starego wątku
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nie znam wydajności, ale jestem raczej pewien, że można użyć metyloaminy jako katalizatora, co jest wygodne, ponieważ wymaga również nitrometanu, który można wykorzystać do produkcji metyloaminy.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ok, to mi się przyda. Nitrometan jest dla mnie trudny do zdobycia, więc nie mogę powiedzieć, że zmarnowałbym go, używając go do produkcji metyloaminy, jednak widziałem syntezę od strażaków, która wygląda dla mnie dość atrakcyjnie pod względem OTC.
Aby być uczciwym; po przyjrzeniu się temu, prawdopodobnie mógłbym po prostu zrobić cykloheksyloaminę, a nawet mieć Zn - i właśnie zamówiłem również NiCl(II), 🤔 o tym....
Prawdopodobnie uzyskałbym lepszą wydajność w ten sposób - prawie przez cały czas syntezy pierwszorzędowej aminy / katalizy, gdybym użył cykloheksyloaminy.
Inni sugerowali użycie octanu amonu jako katalizatora...
Nie wiem w którą stronę pójdę, zależy ile nitrometanu mi zostanie. Mam już jednak trochę nitroetanu, więc powoli, ale nieubłaganie zbliżam się do celu - przygotowuję kolejny RXN pod względem pozyskiwania prekursorów.
ATM Pracuję nad redukcyjnym aminowaniem tryptaminy do tryptofanu, ale nie mam gotówki i potrzebuję suchego lodu.
Jestem skłonny przyznać, że odłożyłem pracę nad syntezą n,n-DMT, więc stać mnie na bity do następnej.
Tydzień temu dostałem lód... suchy lód, który nie jest żadnym rodzajem prędkości lol, chociaż przypuszczam, że w końcu zrobię też odpowiednie TMA
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A co z octanem amonu?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mam na myśli stricte 3,4,5-trimeobenzaldehyd do odpowiadającego mu b-nitrostyrenu
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yeh, zdałem sobie sprawę z octanu amonu wkrótce po sięgnięciu po pihkal, nawet jeśli trochę go poo poo lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Interesujący film na YouTube autorstwa chemdelic, jak sądzę to jego imię, poruszył ostatnio tę kwestię i wydawało się, że działa ładnie - nawet jeśli przypadkowo dodał nitroetan do 2,5-DMOaldehydu zamiast nitrometanu.
Nie pamiętam dokładnie jak, ale znalazł sposób, aby po prostu wylać wodę wytworzoną na miejscu...
 
Top