Enancjomery i zmienność efektów związanych z MDMA?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Jak rozumiem, w przypadku 3,4 MDMA istnieją dwa stereoizomery; odmiany S i R, z których enancjomer R jest jedyną odmianą, która ma zrozumiały efekt fizjologiczny, a przynajmniej jest udokumentowana tylko na tyle, na ile jestem w stanie znaleźć publikację. Główną różnicą, którą uważam za dość interesującą, jest brak dyskinezy, która występuje w dużych dawkach w typie R, której sam padłem ofiarą podczas nocy nadużywania i osobiście może być dość trudno się jej pozbyć, dopóki przynajmniej doświadczenie się nie skończy. Mimowolne ruchy głowy i kołysanie/kołysanie w połączeniu z niemal katapleksją skutecznie rujnują całą noc, gdy ktoś przesadzi.

Oczywiście można zasugerować, aby nie być totalnym idiotą i przyjąć odpowiednią dawkę lub umiarkować dawki początkowe i powtórne; ale po przeprowadzeniu pewnych badań zaciekawiło mnie, czy ktoś był w stanie całkowicie wyizolować dwa składniki mieszanin racemicznych, które powstają po syntezie, czy może cały ten rzekomy efekt jest czystą spekulacją.

Jeśli wyizolowanie tych dwóch składników jest możliwe, to czy ktoś udokumentował działanie każdego z nich? Jakieś spostrzeżenia na temat hipotetycznego podejścia do tego, a jeśli nie, to może jakieś inne centra chiralne lub struktury izomeryczne, które można rozważyć, aby uzyskać więcej właściwości terapeutycznych tego związku? Być może alternatywną sugestią może być słabo udokumentowane 2.3 MDMA lub inne podobne struktury tego samego związku?
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Zastrzeżenie: Jestem w rzeczywistości inwalidą i nie potrafię najbardziej podstawowych rzeczy w chemii bez przepisu na zwykły tekst; ale czuję, że stawiam interesujące pytanie, cóż, na tyle, na ile mogę, biorąc pod uwagę, że mam zdolności i wiedzę głowy zgniłej kapusty; może ktoś mógłby mi pobłażać tylko ze względu na ciekawość. Lub, alternatywnie, jeśli zadałem absurdalne pytanie w absurdalnie długi i szczegółowy sposób, nie krępuj się powiedzieć o tym poniżej i wyślij mi nienawistną pocztę przez pm, cokolwiek może nadejść, z pewnością to powitam! 😬🫡
 
Top