• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

Event Buy Etykieta. Czego się spodziewać. Czego się oczekuje.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Porozmawiajmy tutaj o rozsądnych oczekiwaniach kupującego i sprzedającego w USA. Każda kultura ma swoje własne teorie na temat właściwej etykiety, a czynniki kulturowo-ekonomiczne w dużym stopniu wpływają na to równanie. Nie ma możliwości, byś otrzymał paczkę z lasu deszczowego w 4 dni. Chodzi o to, aby przedyskutować tę kwestię i wypracować silne poczucie tego, co jest akceptowalne. Zamierzam po prostu napisać swoje stanowisko, a ty możesz je rozdzielić lub zasugerować inną drogę do podobnego wyniku lub wypowiedzieć się na temat zupełnie innego aspektu etykiety, standardów branżowych, najlepszych praktyk. NIE obejmuje konkretnych praktyk fizycznych, takich jak pakowanie poczty lub ukrywanie.

O ile nie zostało to w inny sposób omówione i uzgodnione (powinno to znaleźć się na bilecie escrow, jeśli chcesz, aby było to wiążące), sprzedawca nie powinien akceptować nowej transakcji na produkt, którego nie ma pod swoją fizyczną kontrolą. To naprawdę jedna z tych sytuacji, w których nie martwię się o twój biznes, ale kiedy nie finalizujesz sprzedaży w odpowiednim czasie i dowiadujemy się, że sprzedajesz rzeczy, których jeszcze nie masz. Zamierzam cię ukarać. Nie mam żadnej mocy, by cokolwiek ci zrobić, więc prawdopodobnie nazwę cię dupkiem.

Sprzedawca nie jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi. Jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi, sugeruję machać pieniędzmi tam, gdzie mogą je zobaczyć. Kliknij kup. Zawrzyj umowę escrow
Ci faceci nie są tutaj po to, by szkolić swoją konkurencję lub zapewniać cię, że narkotyki są naprawdę dobre lub cokolwiek innego. Jeśli nie zaakceptują transakcji, przejdź dalej. Mogą być zawaleni robotą, poza miastem, mieć nagły wypadek rodzinny, cokolwiek. To nie nasza sprawa, by o to pytać. 9/10 osób nie robi rzeczy tylko po to, by być dupkiem dla nieznajomego. Zwykle nieznajomy nie był nawet brany pod uwagę w tym, co się stało.

Numer śledzenia nie jest obowiązkowy, podobnie jak powiadomienie o wysyłce. Jeśli zaakceptowali transakcję i zapłaciłeś escrowbotowi, to co może się stać później, to absolutnie nic. Sprzedawcy nie dostają ani grosza za poinformowanie o wysłaniu paczki. Jest to uprzejme, ale nie obowiązkowe, istnieją informacje, które można uzyskać z tego numeru śledzenia, które są wrażliwe. Ty i ja nie możemy uzyskać tych informacji, ale osoba "z autorytetem" może.

Spodziewaj się do 7 dni na otrzymanie paczki. Rzadko trwa to tak długo, ale zdarza się i wszystko było w porządku. Jeśli nie otrzymasz niczego w dniu 7 (który wynosi 5 dni roboczych, niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, nie uwzględniając świąt), wyślij wiadomość do sprzedawcy i poproś go o sprawdzenie śledzenia lub podanie numeru śledzenia. Wybór należy do sprzedawcy. Jeśli skarga eskaluje do tego punktu, sprzedawca będzie zobowiązany do ujawnienia numeru śledzenia pracownikowi tej witryny w celach arbitrażowych.

Jeśli otrzymałeś produkt, sprawdź go niezwłocznie i sfinalizuj transakcję. O ile nie czekasz na pasek testowy na poczcie lub analizę laboratoryjną, 24 godziny to maksymalny rozsądny czas. Jeśli nie planujesz sfinalizować transakcji w ciągu 24 godzin, zaproś administratora do transakcji escrow i wyjaśnij dlaczego. Jeśli zostaniesz uznany za winnego upuszczenia piłki, spieprzenia kupy lub spieprzenia sprzedawcy, który przeszedł na swój koniec, nazwę cię małym gównem. Możesz być najfajniejszym dzieciakiem w bloku, jeśli otworzysz tę pocztę, spojrzysz na towar, spróbujesz go i sfinalizujesz tę transakcję już teraz.

To jest początek. Będziemy podążać za amerykańskim systemem, kolegium wyborczym, w którym będę patrzył na popularne głosowanie i robił, co chcę. 😆 Żartuję, to głosowanie powszechne z ankietą, dyskusją i wynikami wyświetlanymi bez głosowania. Każda rzecz. Każda kwestia uznana za godną i poparta może zostać poddana pod głosowanie.

PROTIP
Nie jestem tu po to, by mówić ci, co masz robić. Próbuję ci pomóc! Nie ma powodu, dla którego miałbym zachować opakowanie, w którym przyszły leki. Zrób zdjęcie, jeśli musisz, ale to opakowanie jest dowodem na międzystanowy handel narkotykami z wykorzystaniem użyteczności publicznej. Są to 2 przestępstwa federalne, a ty spiskowałeś ze sprzedawcą, aby to zrobić. Każde z tych przestępstw jest o wiele poważniejsze niż handel narkotykami. Otwórz paczkę, wyjmij zawartość i spal paczkę w metalowym wiadrze na środku pokoju. Ta paczka to diabeł. Bez niej możesz pewnego dnia po prostu zobaczyć zewnętrzną stronę celi więziennej.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
W moim przypadku staram się aktualizować informacje, takie jak to, czy mam obecnie zapasy, czy też nie, a jeśli próbki są dostępne, będzie wyraźnie napisane, że są dostępne dla mieszkańców lub członków, którzy są w pobliżu nieco dłużej niż "dołączyli dzisiaj", a jeśli jest napisane, że tylko w USA, oznacza to, że tylko w USA.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Nie sądzę, by dobra obsługa klienta przez sprzedawcę była czymś złym. Nikt nie musi wysyłać im powtarzających się wiadomości, ale jeśli masz pytanie, powinieneś być w stanie je zadać.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Ten PROTIP jest zbyt prawdziwy... I @prophet mówi prawdę, dużo czasu można zaoszczędzić czytając posty i profile sprzedawców, dużo mniej bezsensownych rozmów. Kiedy po raz pierwszy zacząłem kupować rzeczy online, pamiętam, że często przepraszałem za bezużyteczne wiadomości
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dokonałem kilku transakcji z zaufanym sprzedawcą tutaj, otrzymałem zamówienie hensayd. A następna wiadomość mówi, że śledzenie mówi, że dostarczone, możesz sprawdzić? Nie potrzeba 5 akapitów, żeby coś kupić. Naprawdę potrzeba 0. Pocenie się przez tydzień nie zwiększa twoich szans. Pytaj o stealth, jeśli chcesz stealth, kupuj od doświadczonych sprzedawców, pytaj o opakowanie. To nie zabawa, to twoja wolność
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Usłyszałem to od prawnika, to banalne, ale nie mogę tego nie pomyśleć: "narkotyki w mailu - igrasz z ogniem" traktuj to jako takie
 
Top