Synteza prekursora etometazenu

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ahhh. Sam dźwięk tych sylab, tak magicznie połączonych w jedną harmonijną całość. Już sama nazwa wywołuje cudowną i interesującą serię obrazów. Images.... ahh, er., gdzie ja byłem?

O tak. Przepraszam za to. Chcę zsyntetyzować etometazen. To jest etonitazen z grupą metylową zamiast oryginalnego nitro:

Jyamqnt5fk


Istnieją co najmniej 3 różne drogi syntezy. Dla mnie ta, która ma największy sens, przede wszystkim dlatego, że prekursory wydają się być najłatwiejsze do zdobycia lub zsyntetyzowania. Trasa ta rozpoczyna się od 3,4-diaminotoluenu reagującego z 4-etoksyfenyloacetonitrylem, dając podstawiony benzimidazol (2-[(4-etoksyfenylo)metylo]-5-metylo-2,3-dihydro-1H-benzimidazol):
JmGQ7ZtEze

Reakcja produktu reakcji benzimidazolu z 2-chloroetylo-N,N-dietyloaminądaje zasadowy etometazen:

ApEl1IRQt9

Prekursor 4-etoksyfenyloacetonitryl, jak sądzę, można zsyntetyzować zaczynając od aminokwasu tyrozyny, który jest
dekarboksylowany, dając tyraminę:
XaBFVhyHlc


Tyramina jest następnie estryfikowana EtOH, dając 2-(4-etoksyfenylo)etyloaminę.
QkSoKrJtNW

Wreszcie, pierwszorzędowa amina jest utleniana do nitrylu za pomocą kwasu trichloroizocyjanurowego:
Wbu3W4gL6E

Jestem prawie pewien, że ta droga prekursora jest najbardziej bezpośrednia z punktu widzenia OTC.

Jestem otwarty na krytykę i wszelkie pytania.

Zamierzam opublikować moje poglądy na temat syntezy 2-chloroetylo-N,N-dietyloaminy, zaczynając od dietyloaminy i dichloroetanu (lub dibromo?).

plancklong
 

Attachments

  • WPHbE3Nyse.png
    WPHbE3Nyse.png
    10.7 KB · Views: 196

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Sześć kroków.
Szczerze mówiąc, jeśli nie jesteś utalentowanym chemikiem z formalnym wykształceniem - nie.

'zeny nie są takie świetne, jak myślałem? Był wielki szum i zły comedown IIRC?

Czy to jest tego warte? Myślę, że istnieją przyjemniejsze opiaty, które są łatwiejsze do zsyntetyzowania, a cały kult "OTC" tańczy wokół drewnianego bożka, który jest pomalowany na złoty kolor. W rzeczywistości chodzi tylko o to, co można kupić bez niepotrzebnego ryzyka, powiedzmy, że dobry sprzedawca bezpośredniego prekursora o wysokiej jakości i czystości jest lepszy niż kupowanie dwudziestu bardzo niskiego ryzyka chemikaliów OTC o jakości konsumenckiej.

Czy to na własny użytek, czy na sprzedaż, wybieranie narkotyku, ponieważ jest "łatwy" do zrobienia z większości rzeczy "OTC", jest złym podejściem. Wybierz coś, co chcesz, ponieważ jest najlepsze dla ciebie lub dlatego, że jest atrakcyjne dla kupujących, a następnie z tej listy ulubionych zawęź ją według trudności syntezy i pozyskiwania prekursorów. Teraz brzmi to jak "mam niskie standardy i jestem do bani w pozyskiwaniu, ale myślę, że poradzę sobie z sześciostopniowym syntezatorem". Halo? Poważnie? Bez urazy, ale spójrz na to.
Moja rada jest taka: Staraj się zadawać lepsze pytania, a znajdziesz wykonalne rozwiązania.
Rozumiesz?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Sześć kroków.
Szczerze mówiąc, jeśli nie jesteś utalentowanym chemikiem z formalnym wykształceniem - nie.

Wysoce utalentowany?
Nie posunąłbym się tak daleko. Formalne wykształcenie, tak. BS ChE.


'zeny nie są takie świetne, jak myślałem? Był duży szum i zły comedown IIRC?

Słyszałem lub widziałem mieszane opinie na ten temat, od najlepszych w historii, długotrwałych i najwyższej euforii do tego, co mówisz.
To jest rodzaj pomocy, której potrzebuję. Dziękuję. Masz do tego jakieś odniesienie?


Czy to jest tego warte? Myślę, że istnieją przyjemniejsze opiaty, które są łatwiejsze do zsyntetyzowania

Co masz na myśli?

A cały kult "OTC" tańczy wokół drewnianego bożka pomalowanego na złoty kolor. W rzeczywistości jest to tylko to, co można kupić bez niepotrzebnego ryzyka, powiedzmy, że dobry sprzedawca bezpośredniego prekursora o wysokiej jakości i czystości jest lepszy niż kupowanie dwudziestu bardzo niskiego ryzyka chemikaliów OTC o jakości konsumenckiej.

Czy mówisz to z doświadczenia? Czy wypróbowałeś drogę OTC i okazało się, że jest to o wiele trudniejsze, niż można by sądzić na podstawie wszystkich wypowiedzi na forum?
Czy znalazłeś sposób na uzyskanie przyzwoitych bezpośrednich prekursorów? Chciałbym usłyszeć, jak to zrobiłeś.


Czy to na własny użytek, czy na sprzedaż, wybieranie narkotyku, ponieważ jest "łatwy" do zrobienia z większości rzeczy "OTC", jest złym podejściem. Wybierz coś, co chcesz, ponieważ jest najlepsze dla ciebie lub dlatego, że jest atrakcyjne dla kupujących, a następnie z tej listy ulubionych zawęź ją według trudności syntezy i pozyskiwania prekursorów. Teraz brzmi to jak "mam niskie standardy i jestem do bani w pozyskiwaniu, ale myślę, że poradzę sobie z sześciostopniowym syntezatorem".

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi niskimi standardami, ale brzmi to małostkowo. Wolałbym mieć dobre bezpośrednie prekursory i prawdopodobnie jestem do bani w pozyskiwaniu.
Istnieją jednak rozwiązania OTC i nie kilka z nich ma wartość.


Halo? Poważnie? Bez urazy

Serio? Wygląda na to, że obraziłeś się już na początku mojego postu. Po prostu nie wiem dlaczego. Mam nadzieję, że jeśli odpowiesz na to pytanie, zrozumiem.

ale spójrz na to.
Moja rada jest taka: Staraj się zadawać lepsze pytania, a znajdziesz wykonalne rozwiązania.

Czy znalazłeś coś konkretnego na temat reakcji, którym się sprzeciwiasz?

Rozumiesz?

Tak. Wygląda na to, że masz coś na sumieniu!
 

thrillho

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nie słuchaj hejterów @plancklong, to całkiem interesujący kierunek. Znam wszystkie obecne szlaki, w tym jeden katalizowany miedzią i EEDQ, ale coś takiego nie przyszło mi do głowy. Próbowałem też wymyślić trasę otc dla zabawy i zbliżyłem się do omeprazolu, który można zdegradować światłem UV do kilku interesujących rzeczy, ale tyrozyna jest znacznie tańsza. Myślę, że chciałbyś użyć izo do estryfikacji, a następnie desetylu lub pirolidyny zamiast dietyloaminy dla zwiększenia siły działania. @OrgUnikum dlaczego nie porozmawiać o rzeczywistej chemii i być trochę bardziej konstruktywnym w swojej krytyce. Nie rozumiem, dlaczego miałbyś być przeciwko czemuś tylko dlatego, że jest OTC? To naprawdę nie są nawet tak duże kroki
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nie ma nienawiści w tym, co napisałem, tylko ważne pytania dotyczące podstaw, które należy wykonać przed poważnym rozważeniem syntezy takiego związku poza legalnym laboratorium.
OTC jest bardzo atrakcyjne, dopóki nie zaczniesz nad nim praktycznie pracować. Zasadą jest również, że im wyższa moc, im niższa minimalna aktywna dawka leku, tym mniej wykonalne jest stosowanie czegokolwiek OTC tylko ze względu na czystość. Na przykład nie ma problemu z używaniem wody z kranu do produkcji Amfy, ale jest to bardzo zły pomysł, jeśli chodzi o LSD.
 
Top