Nadmiar metyloaminy w rozpuszczalniku gazującym

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Witam,
czy nadmiar metyloaminy w rozpuszczalniku gazującym może zakłócić gazowanie?
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Najlepiej jest pozbyć się nadmiaru metyloaminy przed zakwaszeniem bazy. Baza ma zwykle silny zapach metyloaminy, gdy jest obecna w dużym nadmiarze. Aby się go pozbyć, można lekko podgrzać bazę i dobrze ją wymieszać lub kilkakrotnie przepłukać ciepłą wodą o temperaturze ~40ºC, aż zapach metyloaminy zniknie. A następnie zakwasić HCl.
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Czy uważasz, że problemem jest nadmiar metyloaminy? Czy to może być mój problem? Rozwiązałem syrop za pomocą suchego acetonu i ksylenu, ale zdecydowanie wolałbym pójść drogą suchego gazu. Może to płukanie wodorotlenkiem może pomóc lub rozpuszczalnik był po prostu mokry... co jest możliwe... może następnym razem spróbuję pozwolić mu wyschnąć przez noc.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Napisałem rozwiązanie problemu nadmiaru metyloaminy. Jeśli problemem jest wytrącanie przy użyciu wodnego roztworu kwasu solnego, to masz rację, trzeba związać cząsteczki wody suchym acetonem lub użyć suchego HCl.
Co syntetyzujesz?
 
Last edited:

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Związek MDxx,

Więc oddestylowałem wolną bazę, dodałem do IPA i udało mi się wygazować magiczne kryształy, nie wiem co pomogło... ale pomogło. Happy happy.
 
Last edited:
Top