Część eksperymentalna. Synteza siarczanu amfetaminy przy użyciu P2P z mrówczanem amonu i redukcja za pomocą Mg

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Reakcje przebiegają zgodnie ze schematem 1.
UR2rlu45es

Schemat 1

Odczynniki i materiały wyjściowe


  • 5 g oczyszczonego P2P (P2P otrzymany przez redukcję P2NP borohydrykiem sodu)
  • 4,1 g Mg
  • 30 г HCOONH4
  • 10-15 ml H2O
  • 50 ml EtOH 88%
  • 30 ml HAc
  • 100-150 ml DCM
  • 5+5 ml octanu etylu
  • 2-3 ml stężonego kwasu siarkowego (83%)
  • papierek wskaźnikowy pH
  • 2 litry zimnej wody o jakości technicznej
  • 20-30 g bezwodnego siarczanu sodu
  • 50 ml 25% NaOH (wodorotlenek sodu)
  • Kolby o pojemności 500 ml i 250 ml
  • Chłodnica zwrotna
  • Lejek rozdzielający
  • Bibuła filtracyjna
  • Lejki
  • Zlewki
  • Grzałka



Na rysunku 1 przedstawiono składniki początkowe.
WrflPY2t7m

Rysunek 1

P2P jest umieszczany w kolbie o pojemności 1 l wraz z mrówczanem amonu i etanolem, a mieszanina jest dobrze mieszana. Rysunek 2

RInLKsDOkH

Rysunek2

Do otrzymanej mieszaniny dodaje się Mg. Reakcja rozpoczyna się niemal natychmiast. Rysunek 3
0fjpUoK6WX

Rysunek3

Podczas reakcji dodaje się 5 ml kwasu octowego (HAc). Rysunek 4
DhsIwQ6JBx

Rysunek4

Reakcja przebiega dość energicznie; kolbę należy schłodzić, umieszczając ją w łaźni lodowej. Rysunek 5
0K5DQUNhbu

Rysunek5

Reakcja jest całkowicie zakończona w ciągu 30-40 minut. Rysunek 6
DeA0JPM1aw

Rysunek6

Po zakończeniu reakcji mieszanina jest filtrowana. Rysunek 7
B4TpdEWo2S

Rysunek7


Po przefiltrowaniu filtr papierowy jest płukany 15-25 ml kwasu octowego. Rysunek 8
IVHCGN6Kwt

Rysunek8

Do filtratu dodaje się 50-70 ml DCM w celu ekstrakcji aminy. Rysunek 9
SHLaXPE7fu

Rysunek9


Następnie dodaje się 25% wodny roztwór NaOH, aż pH osiągnie 8-10. Podczas tego procesu utworzy się biały osad wodorotlenku magnezu, któremu towarzyszyć będzie uwolnienie amfetaminy jako wolnej zasady, charakteryzującej się charakterystycznym przyjemnym zapachem. Rysunek 10
Q3cjN6JeSB

Rysunek10


Wolna od amfetaminy zasada z RM jest dalej ekstrahowana kilkoma porcjami DCM. Rysunek 11
W1XNoaO87y

Rysunek11


Ekstrakt w DCM suszy się bezwodnym siarczanem sodu. Rysunek 12
5ZrLRqkbMj

Rysunek12

DCM jest destylowany. Rysunek 13
RiqXyIsGex

Rysunek13

Po oddestylowaniu DCM kolba zawiera olej z bazy wolnej od amfetaminy. Rysunek 14

J1C2l9VqHF

Rysunek14

Zasadę wolną od amin przenosi się do szklanej zlewki, a pozostałości w kolbie przemywa się 5 ml octanu etylu. Rysunek 15
3HALQ0olv5

Rysunek15

Kwas siarkowy dodaje się do roztworu wolnej zasady amfetaminy w octanie etylu do pH 7. Powstaje osad siarczanu amfetaminy. Rysunek 16
RA7iuMlD0z

Rysunek16

Osad siarczanu amfetaminy jest filtrowany przez sączek papierowy i przemywany 5 ml octanu etylu. Rysunek 17

J5F3wl70LV

Rysunek17


Osad jest suszony na powietrzu. Rysunek 18
AtbxPFYXS5

Rysunek18

Wydajność siarczanu amfetaminy wyniosła 1,17 g lub 17%. Rysunek 19
BVkHvL79Of

Rysunek 19



Wnioski i zalecenia

  • Metoda syntezy aminy z P2P i mrówczanu amonu poprzez redukcję metalicznym magnezem jest stosunkowo prosta.
  • Metoda nadaje się do skalowania poprzez dodawanie metalu magnezu w porcjach do masy reakcyjnej.
  • Wadą metody jest wydajność produktu wynosząca 17%.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Gratulacje! Jeśli ta metoda zadziałałaby tak, jak mówisz, możliwe byłoby uzyskanie mety zastępującej mrówczan amonu mrówczanem metyloamonu CAS 25596-28-5
Nie mogę się doczekać chwili, gdy będę miał wolny czas, aby to przetestować!
To może być bardzo interesujące i szczerze mówiąc z chemicznego punktu widzenia ma sens.
Dzięki.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Cześć, dzięki!
Teoretycznie wszystko powinno reagować podobnie z mrówczanem metyloaminy.
Należy jednak wziąć pod uwagę, że octany i mrówczany zarówno amoniaku, jak i metyloaminy reagują inaczej w różnych warunkach. Dlatego mogą powstawać różne produkty uboczne.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tak czy inaczej muszę spróbować.
Zaktualizuję go, gdy go przetestuję i myślę, że mogę dać ci kilka wskazówek, jak go ulepszyć.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Czekam z niecierpliwością. Być może wprowadzony metyl przyniesie niespodzianki i inne efekty.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Użycie mrówczanu metyloamoniowego da znacznie lepszą wydajność, ale nic, co można by porównać ze znanymi metodami o wysokiej wydajności, takimi jak Al/Hg lub NaBH4.

Problem z aminowaniem amoniakiem lub jego solą polega na tym, że utworzona amfetamina jest znacznie bardziej reaktywna niż amoniak i pochłonie wszystkie P2P, a nawet wyrzuci amoniak z już utworzonej iminy. Ta wtórna imina jest następnie redukowana do aminy - di-alkiloamfetaminy. Nie jest to zabawne, wręcz przeciwnie, ale można to usunąć poprzez destylację produktu z parą wodną.

Ponieważ nie przeprowadzono destylacji z parą wodną ani innej destylacji, mogę zapewnić, że 17% produktu stanowiła głównie Di-alkiloamfetamina.

Ten problem nie występuje w przypadku metyloaminy (lub nie jest tak zły), ponieważ jest ona tak silnym nukleofilem jak amfetamina, więc jeśli jest nadmiar MeNH2, to jest w porządku.

Mg jest jednak kiepskim odczynnikiem redukującym dla amin. Użyj czegoś innego lub bądź bardzo nieszczęśliwy. Poważnie.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Czy rozważałeś możliwość użycia kwasu mrówkowego zamiast kwasu octowego?
Dzięki.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dzisiaj zsyntetyzowałem (a przynajmniej próbowałem, hahaha) swój własny mrówczan metyloamoniowy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wyszło tak, jak powinno, ale nie będę w stanie potwierdzić tego w 100% do jutra.
Jutro otrzymam również magnez i jeśli mrówczan jest tym, czym powinien być, przetestuję twoją syntezę, zastępując mrówczan amonu mrówczanem metyloamonu i kwas octowy kwasem mrówkowym, wszystko zgodnie z twoimi równoważnikami molowymi. Przestudiowałem równanie reakcji i teoretycznie powinno ono dać wolną zasadę metamfetaminy (racemiczną), ale rzeczywistość zobaczymy później. Jak wiemy, w tych sprawach każdy mały szczegół może całkowicie zmienić ostateczny wynik. Będę informował na bieżąco ;-)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie uzyskałem właściwego produktu w syntezie mrówczanu metyloamoniowego 😭
Wydaje się łatwą reakcją, muszę sprawdzić, co zrobiłem źle i spróbować ponownie.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Sprawdzałem mój syntezator mrówczanu metyloamoniowego i chyba wiem, co zrobiłem źle. Mam nadzieję, że będę miał więcej wiadomości po sylwestrze.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Nie wiem, jaka jest temperatura redukcji NMF przed wytworzeniem toksycznych gazów, ale kto potrzebuje reacemicznej metamfetaminy, kiedy możesz zrobić leuckard i uzyskać podwójne aktywne izomery, nawet rzucając, możesz oddzielić levo-amfetaminę od dekstro, i uwierz mi, dekstro-amfetamina jest silniejsza niż reacemiczna metamfetamina i mniej toksyczna przy okazji z tymi samymi właściwościami krystalicznymi, zdolnymi do palenia itp.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Co to ma być?

Magnez po prostu nie jest dobrym metalem do aminowania redukcyjnego. Magnez świetnie nadaje się do Grignardów i wytwarzania sodu metalicznego. Indyjski artykuł, na którym się to opiera, jest jednym z najgorszych przykładów bzdur w chemii, nawet nie rozumieją podstawowych zasad, reakcje rozpuszczania metali nie są katalityczne. Te indyjskie artykuły mają jednak swój cel, zapewniają ochronę przed procesami sądowymi dotyczącymi naruszenia opatentowanej własności intelektualnej i umożliwiają Indiom produkcję tanich leków generycznych, od których zależy światowe zdrowie.
Jeśli szukasz wysokowydajnych systemów aminowania redukcyjnego, które faktycznie działają, sugeruję przyjrzeć się SmI2, dijodkowi samaru, metal samarowy nie jest tak drogi z Rosji, a I2 + Sm = SmI2.
W przypadku naprawdę wysokowydajnej amfetaminy z P2P podwyższone ciśnienie (15 bar +) Nikiel (Raney i inni, zapomnij o domowej roboty Urushibura) działa dobrze, ale wymaga sporej wiedzy i sprzętu. Bezciśnieniowe aminowanie benzyloaminą dla iminy, a następnie redukcja in situ tej iminy i de-benzylacja przy użyciu katalizatora na bazie palladu. Można to zrobić jako CTH z wewnętrznym źródłem wodoru, a wtedy nie jest potrzebny wodór gazowy.

Nie chodzi o to, że nie ma realnych możliwości, więc dlaczego zombie, takie jak redukcja Mg, są ponownie wskrzeszane, bzdury, o których wiadomo, że nie działają wiecznie, nie mam pojęcia. Na dłuższą metę szkodzi to również reputacji forum, a w Internecie to reputacja decyduje o tym, kim jesteś. Nigdy nie podawanie źródeł, z których zaczerpnięto metody, to kolejna rzecz. To sprawia, że wyglądasz jak zdzierca i narusza jedną z najstarszych i najbardziej podstawowych zasad Internetu: Wszystkie informacje mają być darmowe, ale należy podać źródło.
 
Top