Opinia eksperta potrzebna jak najszybciej!

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Cześć przyjaciele,

Jestem dość nowy na tym forum, ale zaglądam i zaglądam od jakiegoś czasu, nie wiem, jaka jest właściwa etykieta, więc po prostu przejdę od razu do tego, o czym chcę porozmawiać.

Zamierzam poprowadzić ted-talk z pytaniem: co marihuana robi z umysłem i ciałem? Oczywiście jest to bardzo obszerne i otwarte pytanie, które prawdopodobnie ma wiele odpowiedzi z jeszcze większą liczbą dalszych pytań, ale moim zamiarem było celowe rozszerzenie pytania, ponieważ rządowe organy regulacyjne ograniczyły badania nad narkotykiem w ciągu ostatniego stulecia. Odpowiedzi jest zbyt wiele, ale wciąż można znaleźć precyzyjne odpowiedzi. Próbowałem podzielić moje szerokie pytanie na bardziej precyzyjne pytania:

-------------------------------------------------------------------------
Jak marihuana wpływa na funkcje motoryczne? W szczególności podczas uprawiania sportu, a nawet prowadzenia samochodu (czego ze względów prawnych nie zalecam ani nie popieram)?

Jak marihuana wpływa na kobiety w ciąży i rozwijający się płód?

Dlaczego mam munchies?

Czy naprawdę istnieje binarna różnica między sativą a indicą, czy jest to wyłącznie efekt placebo?

W jakim stopniu racjonalny proces myślowy jest hamowany, jeśli w ogóle?
-------------------------------------------------------------------------

Próbowałem szukać tych rzeczy na tym forum, w Drug Users Bible i Wiki, ale być może nie szukałem wystarczająco intensywnie (nie szukałem).

Jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć na te pytania lub wskazać mi miejsce, w którym mogę znaleźć te odpowiedzi, byłoby wspaniale.

I do każdego, kto mówi: "no cóż, możesz po prostu poszukać tych rzeczy na clearnecie i tam uzyskać odpowiedzi" - cóż, mógłbym, ale po co to robić, skoro mam ludzi, którzy są naprawdę zainteresowani dalszymi badaniami nad marihuaną pomimo przepisów dosłownie wszędzie.

TLDR: Mam pytania w skrzynce, na które potrzebuję odpowiedzi. Odpowiedz na nie (proszę), jeśli możesz lub wskaż mi właściwy kierunek.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Witam,
Marihuana (THC) spowalnia czas reakcji i zdolność do koordynowania ruchów, co wynika z interakcji THC z receptorami kannabinoidowymi w mózgu i układzie nerwowym, nie pozwalając na szlaki sygnalizacyjne neuroprzekaźników, co powoduje ograniczenie funkcji motorycznych, chociaż w dużym stopniu zależy to od dawki.
Jeśli chodzi o ciążę, nie jestem do końca pewien, ale czytałem w Internecie, że THC może przenikać przez łożysko, prowadząc do niskiej masy urodzeniowej i problemów rozwojowych.
Chrupanie pojawia się, ponieważ THC wchodzi w interakcję z częściami mózgu odpowiedzialnymi za głód, dlatego czujesz się głodny, a jedzenie wygląda bardziej apetycznie.
Jeśli chodzi o odmiany, nie mam pojęcia o różnych szczepach, ale sensowne byłoby posiadanie różnicy między nimi, chociaż nie wiem, jakie mogą być.
Marihuana zdecydowanie upośledza zdolności poznawcze i decyzyjne, chociaż zależy to od dawki i tolerancji danej osoby.
Mam nadzieję, że pomogłem i powodzenia w rozmowie!
 

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ok, więc jeśli chodzi o upośledzenie procesów poznawczych, podejmowania decyzji i tym podobnych, czy istnieje jakiś powód lub związek z tym, dlaczego niektórzy ludzie faktycznie lepiej prowadzą (tak, prowadzą samochody) lub lepiej uprawiają sport (gracze NBA lub lekkoatleci), gdy są pod wpływem THC, czy też jest to po prostu placebo?

Mam pewną teorię na temat tego, że niektóre rodzaje szczepów ułatwiają wykonywanie zadań, takich jak prowadzenie samochodu i uprawianie sportu, ponieważ pamięć mięśniowa przejmuje pełną kontrolę nad ciałem, a umysł po prostu błądzi, gdy nieświadoma strona wykonuje całą pracę.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Cześć @realh0bo
Paliłem marihuanę tak dużo, jak to tylko możliwe przez ostatnie 20 lat, podobnie jak wiele innych osób, ale może będę mógł zaoferować tutaj jakiś istotny wkład.
Można by pomyśleć, że mamy już więcej informacji na temat tej wspaniałej rośliny. Pomimo całej współczesnej nauki, uważam, że wiele informacji pochodzi z perspektywy "new age coffee-shop hippie" typu "pozwól, że opowiem ci o moim flashbacku LSD". Spekulatywne i subiektywne, zbyt skomplikowane i szczerze mówiąc, raczej ignoranckie i bezsensowne. Albo mity, które były powtarzane w kółko, odkąd nasi pradziadkowie zostali poddani szaleństwu rafinady. Można by pomyśleć, że będziemy mieli więcej analitycznych informacji na temat "Rick Simpson Oil" i jego właściwości zwalczających raka, ale są to rzeczy, które wydają się być zamiatane pod dywan, podczas gdy niektórzy ludzie myślą, że ratują planetę i walczą z człowiekiem, dokonując zdrowego wyboru poprzez używanie szamponu o zapachu konopi.

W każdym razie postaram się jak najlepiej odpowiedzieć na twoje pytania i dodać to, co uważam za istotne. Wątpię, byś gdziekolwiek znalazł dobre, "przyziemne" odpowiedzi, ale rozmowa z odpowiednimi pot-headami i uporządkowanie pot-headów prawdopodobnie przyniesie ci kilkadziesiąt historii o "czekoladowej pizzy z lodami związanej z LSD" i niewiele więcej.

Z marihuaną jest oczywiście tak, że jest to subiektywne doświadczenie, ale jest wiele zmiennych, które mają na to wpływ. Moc i różnorodność marihuany. Indywidualna tolerancja. Sposób konsumpcji. Środowisko i wiele więcej... Wszystkie te czynniki mają oczywiście wpływ na doznania użytkownika.

Od kiedy zacząłem palić, w porównaniu do teraz, moje doświadczenie podczas palenia marihuany zmieniło się drastycznie. Kiedyś stałem się bardzo introwertyczny do tego stopnia, że miałem skrajny lęk społeczny i nie mogłem tak naprawdę uczestniczyć w funkcjach lub spotkaniach, jak normalnie. Najczęściej byłem zdenerwowany i nieco paranoiczny w miejscach publicznych. Zwykle chciałem po prostu się naćpać i zostać sam, by słuchać muzyki lub grać w gry wideo. Jadłem mnóstwo śmieciowego jedzenia i zapadałem w głęboki, długi i odświeżający sen. Nie mogę już uzyskać tego rodzaju doświadczenia, bez względu na to, ile spożywam, wierzę, że jest to spowodowane latami ekspozycji i tolerancji. Zjawisko, które słyszałem opisywane jako "high school high". Doświadczeni użytkownicy po prostu nie mogą już tego osiągnąć. Niektóre syntetyczne kannabinoidy mają pewien potencjał, ale to, co ja uważam za przyjemne, byłoby zbyt silne dla mniej doświadczonych.

Zauważyłem, że na wczesnych etapach używania marihuany, umiejętności motoryczne są mocno zaburzone. Wielozadaniowość jest prawie niemożliwa. Trudno jest skupić się na wykonaniu pojedynczego zadania - coś takiego jak reklama może łatwo zepchnąć na boczny tor i całkowicie wykoleić wszelkie postępy, tak jakbyś odwrócił wzrok i po prostu wyleciało ci to z głowy. W przeciwieństwie do tego, z tolerancją i ekspozycją, stwierdzam, że tylko poprawia zdolności poznawcze i motoryczne. Metoda spożycia odgrywa tutaj znaczącą rolę. Uważam, że niezależnie od narkotyku, wdychanie jest bardziej "hajem", podczas gdy spożywanie substancji ma bardziej wyraźny wpływ na całe ciało. Spożywanie marihuany i aktywność fizyczna to wspaniałe połączenie. Introwersja, zmniejszenie bólu/zapalenia, koncentracja i energia. Świetna do rehabilitacji urazów. Szczególnie ćwiczenia duchowe, na przykład joga lub taichi i związane z nimi abstrakcyjne teorie. Po ćwiczeniach i tak naturalnie chce się jeść i odpoczywać. Sporty zespołowe i jazda samochodem są prawdopodobnie lepsze do uniknięcia dla mniej doświadczonych użytkowników. Nie sądzę, by miało to duży wpływ na bardziej doświadczonych i tolerancyjnych. Argumentem, który się pojawia, jest OUI i odurzenie marihuaną. To nie jest tak proste, jak alkomat, a badanie krwi nie powie ci zbyt wiele o tym, jak bardzo ktoś jest upośledzony. Mogę mieć 100 razy więcej THC we krwi i nie palić od tygodnia w porównaniu do gościa, który nie pali i właśnie wziął dwa buchy z bonga i rozbił swój samochód na drzewie. Pomimo zawartości THC we krwi, on jest na haju, a ja jestem całkowicie trzeźwy.

Myślę, że artykuł Frita na temat ciąży jest całkiem dobry. Nie mogę wiele zaoferować w tej dyskusji. Poza powtarzaniem archaicznych mitów, nie ma zbyt wielu dowodów przeciwko używaniu marihuany w ciąży. Zwłaszcza w porównaniu z efektami ubocznymi leków - nie rozumiem, jak można nadal potępiać marihuanę. Ta roślina tak naprawdę nie karze za nadużywanie, jak robią to "twarde narkotyki".

Jeśli chodzi o munchies. Uważam, że wpływ na to ma głównie zawartość CBD i CBN, i tu właśnie pojawiają się odmiany. Jedna odmiana jest wyższa od drugiej lub odwrotnie, jeśli chodzi o te kannabinoidy. Sativa to wyższa, chudsza roślina, która zapewnia bardziej energetyczny, stymulujący haj - bardziej podatny na nerwowość, niepokój i paranoję, o których mówiłem. Indica to krótsza, bardziej krzaczasta roślina, która zapewnia bardziej "upalone" odurzenie. Indica lub "In-da-couch" jest znana z bardziej stereotypowego, spokojnego, leniwego haju. Osobiście nie widzę większej różnicy. Myślę, że wiele "nauk" otaczających ten temat jest zawiłych i zbędnych i jest wykorzystywanych głównie do celów marketingowych. W żadnym wypadku nie nazwałbym tego binarną różnicą. To wszystko jest chwastem, wszystko robi te same rzeczy, tylko mniej lub bardziej wyraża te cechy. Denerwuje mnie, gdy ludzie bez końca mówią o tym, że istnieje idealna odmiana marihuany do każdej czynności lub powodu, jaki można sobie wyobrazić.

Hamowanie racjonalnego myślenia? Nigdy tak nie myślałem. Jak powiedziałem, nowsi użytkownicy są bardziej zauważalnie "przygłusi" lub powolni. "Naćpani". Myślę, że masz rację, jeśli chodzi o pamięć mięśniową i robienie rzeczy podświadomie, chociaż nie sądzę, że jest to spowodowane obciążeniem, uważam, że winowajcą jest tutaj tolerancja / ekspozycja. Nowszy użytkownik jest bardziej zauważalnie przytępiony lub zahamowany, zwłaszcza gdy konieczne jest zastosowanie się w nieznanej lub niewygodnej sytuacji. Bardziej tolerancyjny użytkownik będzie nieco wzmocniony przez upojenie alkoholowe podczas wykonywania mniej wymagających czynności. Myślenie może być wolniejsze, ale może to być spowodowane tym, że użytkownik rozważa wiele abstrakcyjnych perspektyw, być może głupich, ale niekoniecznie irracjonalnych. Z pewnością nie w sensie niebezpiecznym. Uważam, że marihuana jest jedną z najbardziej łagodnych, ważnych i pomocnych substancji dla ludzkości. Wiele z tych odpowiedzi będzie się różnić w zależności od osoby i tak jak powiedziałem, wszystko jest głównie subiektywne, a głównym czynnikiem jest, jak sądzę, tolerancja, ekspozycja i moc substancji. Wiele szkód wynika z ignorancji i piętna otaczającego ten temat. Obecna kultura i społeczeństwo uniemożliwiają osiągnięcie najwyższego potencjału. Możesz czytać między wierszami i powiedzieć, co myślę o przeciętnym palaczu/entuzjaście marihuany.

Z taką właśnie mentalnością musimy się zmagać. Lata bzdur, których trzeba się oduczyć. Z drugiej strony, byłem kiedyś na przerwie obiadowej z moim szefem. Wypił 3 captain morgany i coca colę. Palił też dużo trawki. Wypaliłem pół jointa, a on zapytał mnie, czy "dam radę wrócić do pracy". Spojrzałem na niego z boku, jakbym... był ogrodnikiem, robiliśmy jesienne porządki z liści. Mogłabym napisać jakiś manifest o chwastach, ale dygresja. Myślę, że na razie dałem ci wystarczająco dużo, prawdopodobnie więcej niż potrzebujesz. Mam nadzieję, że to pomoże.

Lubię czasami oglądać wykłady, kiedy są interesujące, mam nadzieję, że kiedyś trafię na twój i zdam sobie sprawę, że to ty. Powodzenia! :)
 
Top