Wyodrębnianie siarczanu morfiny z kapsułek Substitol i przekształcanie go w bazę morfiny

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Cześć,

Myślałem, że to powszechna wiedza, ale ponieważ zostałem o to poproszony kilka razy, oto jak to zrobić:

1) Otwórz kapsułkę, która zawiera małe kulki siarczanu morfiny pokryte substancją podobną do wosku.
2) Umieść małe kulki w gorącej wodzie (75°C jest idealne)
3) Mieszaj aż do rozpuszczenia.

4) Pozostawić wodę do ostygnięcia, aż powstanie twarda warstwa "wosku".
5) Usuń warstwę lub nie rób tego, w zależności od upodobań.
6) Na zdrowie

do przekształcenia w nadającą się do palenia bazę morfinową:


po kroku 4: usunąć warstwę "wosku"
5) dodawaj amoniak kroplami, aż pH wyniesie około 10-12. Zobaczysz wypadające płatki.
opcjonalnie: schłodzić roztwór w lodówce
6) usunąć warstwę wody
7) pozwól "płatkom śniegu" wyschnąć i ciesz się ;-)

Bądź bezpieczny,
Mr.M.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Czy Ty lub ktoś inny może dostarczyć dogłębny opis czyszczenia morfiny (bazy) tego preparatu w najdoskonalszy sposób, aby jak najlepiej uniknąć utraty produktu? Czytałem wiele instrukcji na różnych forach dotyczących ekstrakcji morfiny, ale nie mogłem znaleźć procedury krok po kroku. Dla doświadczonego (hobbystycznego) chemika może się to wydawać banalne. Wiem, że tego rodzaju ekstrakcje należą do najbardziej podstawowych procedur, ale chciałbym dać z siebie wszystko i pracować tak sumiennie, jak to tylko możliwe. Dlatego mogę potrzebować pomocy, a tym samym zachęcić do dalszych projektów.

Zawartość kapsułek Substitol (200mg) zawiera następujące składniki:

-200 mg siarczanu morfiny
-uwodniony olej roślinny
-Makrogol 6000
-talcum
-stearynian magnezu


Moje laickie podejście byłoby następujące:

Rozpuścić zawartość w wystarczającej ilości gorącej destylowanej wody i po schłodzeniu usunąć woskową warstwę unoszącą się na wierzchu. Wosk powinien składać się głównie z uwodnionego oleju roślinnego. Roztwór powinien składać się z siarczanu morfiny + Makrogolu 6000, a stearynian magnezu + talk powinny unosić się na powierzchni nierozpuszczone. Filtrowanie roztworu w celu usunięcia talku i stearynianu magnezu powinno pozostawić roztwór siarczanu morfiny i Makrogolu 6000.

Przypuszczam, że następnym krokiem byłoby zalkalizowanie roztworu do określonej wartości ph, odfiltrowanie wytrąconej zasady morfiny i pozostawienie roztworu Makrogolu 6000.

Chciałbym poznać dokładne dane liczbowe, sprzęt i chemikalia potrzebne do przeprowadzenia optymalnej ekstrakcji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zlewki, lejek, bibuła filtracyjna, woda destylowana, gorąca płyta, szklany pręt, plastikowa strzykawka, rękawiczki, precyzyjna waga laboratoryjna, eksykator (opcjonalnie).

Procedura opisana przez @Mr_Morphine jest bardzo prosta. Nie wymaga żadnego know-how. Napisałem dla Ciebie niezbędne szkło i sprzęt.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Dziękuję za odpowiedź. Czy są jakieś zalecenia, w jaki sposób mogę osiągnąć najwyższą wydajność lub na który krok należy zwrócić największą uwagę?

Czy dzięki tej procedurze otrzymam czystą bazę morfiny, czy też w produkcie końcowym nadal znajdują się jakieś składniki? Przed dodaniem amoniaku muszę przefiltrować roztwór, aby usunąć wszelkie nierozpuszczalne pozostałości, takie jak talk i stearynian magnezu, prawda?

Czy po dodaniu bazy Makrogol powinien pozostać w przefiltrowanym roztworze, czy też reaguje z amoniakiem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tak, otrzymasz bazę bez morfiny. Na pewno będą tam jakieś inne substancje, ale w znikomej ilości. Tak, można go przefiltrować. Makrogol jest rozpuszczalny w wodzie.
 

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Jak tylko będę miał czas, napiszę szczegółowe tłumaczenie.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Czy mogę zapytać, jaką wydajność bazy morfiny osiągnąłeś i jaka wydajność byłaby / powinna być możliwa przy jak najdokładniejszej pracy?
 
Top