Question Ekstrakcja czerwonego fosforu z fajerwerków?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Chciałbym wiedzieć, czy istnieje łatwy sposób na wyodrębnienie fosforu z fajerwerków?

Wygląda na to, że ich głównymi składnikami są czerwony i biały fosfor.

Oprócz wydobywania go z pudełek zapałek, musi to dać znacznie większą wydajność!

Czy są na to jakieś sposoby lub czy istnieje łatwiejszy sposób na pozyskanie tej substancji?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mam wrażenie, że fosfor nie rozpuszcza się w niczym. Tak, to prawda, czerwony fosfor nie rozpuszcza się w żadnym rozpuszczalniku
Więc podlałbym go i przefiltrował, może acetonem, benzyną, naftą i tak dalej, aż czerwony fosfor pozostanie tylko w filtrze do kawy.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Jeśli odetniesz swoje podkładki, możesz namoczyć je w acetonie przez około 40 minut, a większość z nich odpadnie przy lekkim mieszaniu, szybko się nasyca, więc zalecam kolejne mycie, aby uzyskać resztę. Powinien zetrzeć się od razu, jeśli sam nie odpadł. Usuń cały papier. Przefiltruj, przepłucz wodą raz lub dwa razy i pozostaw do wyschnięcia. Teraz przygotuj %20 roztwór NaOH w H2O. Umieść wysuszony RP w roztworze i gotuj na małym ogniu przez około godzinę. Przefiltruj i przemyj wodą. Po wysuszeniu powinieneś otrzymać przyzwoity produkt.

Przepraszam, pytałeś o fajerwerki. Nie mogę wiele zaoferować...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Myślę, że problem z podkładkami striker polega na tym, że zawierają one tylko niewielką ilość fosforu, więc potrzebowałbym ich naprawdę dużo. Pomyślałem więc, że fajerwerki muszą mieć znacznie wyższe stężenie.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Zdobądź karty charakterystyki czerwonego i białego fosforu i sprawdź, czy możesz dowiedzieć się, czy jeden rozpuszcza się w czymś, w czym drugi nie. Jeśli czerwony się nie rozpuszcza, to dowiedz się, czy biały rozpuści się w czymkolwiek.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nic nie rozpuszcza czerwonego fosforu. Biały fosfor rozpuszcza się w kilku rzeczach, ale nie wiem po co z nim zadzierać, skoro można po prostu ugotować extrsvt i zamienić biały w intobref. Fajerwerki to dobry wybór, jeśli można je dostać w przystępnej cenie. Arkusze zapałek o wymiarach 8,5×11 można kupić na Amazon i eBay. Zaoszczędziłoby to sporo czasu i śmieci. Jak wskazałem w innym wątku, to, o czym tutaj mówisz, nie jest ekstrakcją ekstraktu fosforu, ma dość specyficzną definicję. Próbujesz wyekstrahować wszystko inne z fosforu
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ok, więc kupiłem już kilka paczek zapałek, ale myślałem, że będę potrzebował ich setki, aby uzyskać przyzwoitą ilość.

Jakie i ile arkuszy polecasz? Te z brązową powierzchnią czy te z małymi kropkami?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Całkowicie rozumiem @1019er, zaczynasz próbować zeskrobać kilka książek meczowych i w ciągu minuty decydujesz, że to nie zadziała na dłuższą metę. Zamawianie dużych padów jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, w połączeniu z odrobiną skrytości, ciągłe dostarczanie tego nie będzie wyglądać zbyt dobrze dla rekordu. Poszedłem do supermarketu i wybrałem większe pudełka z większymi wkładkami na początku, skończyłem z brązowym gumowatym gównem, całkiem pewne, że to nie te, których chcemy. Celuj w bardziej czerwony kolor z "ziarnistą" teksturą - zakładam, że "małe kropki".
Wybrałem pudełka po 50 książek, o wiele bardziej żmudne. Z procesem, o którym wspomniałem powyżej o moczeniu w acetonie i płukaniu, myciu, gotowaniu na wolnym ogniu w ługu itp. Nie jest tak źle. Mogę potwierdzić, że działa dość dobrze.
Czasochłonną częścią jest po prostu pocięcie wszystkich padów. Pozwól im się namoczyć lub gotować na wolnym ogniu i popracuj przez chwilę nad czymś innym. Dobrą stroną jest to, że można również kilka razy poddać recyklingowi czerwone pady. Nie kupuj też zbyt wiele na raz, zdziwiłbyś się, co przyciągnie czyjąś uwagę - kupiłbym paczkę na raz z każdego sklepu. RP jest zdecydowanie na radarze.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nie jestem pewien, czy Amazon będzie miał z tym kłopoty, w najgorszym przypadku można otworzyć nowe konto, wypełnić je kartami podarunkowymi i wysłać do lokalnej skrzynki odbiorczej, a następnie odebrać je anonimowo za pomocą kodu.

https://www.amazon.de/CLISPEED-Stre...efix=phosphor+sheet,aps,229&sr=8-1&th=1&psc=1

Nie jestem pewien, ale na zdjęciu wydaje się, że brązowe arkusze zawierają więcej fosforu niż te z kropkami.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, pominąłbym kropki. Wydaje mi się, że jeden arkusz jest wart 320 punktów. 160 pudełek. Prawdopodobnie kupiłbym 10 i zobaczył, co z nich dostanę. Phos nadaje się do recyklingu, nie zużywa się w reakcji, więc czyścisz go i używasz ponownie, ale dodajesz 10% więcej na każdy cykl.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Gdybyś wiedział, jakie rzeczy kupiłem na Amazonie, to byś się zesrał. Napastnicy meczowi, na których nie mrugnąłbym okiem. Kupiłem 37% HCl, 37% formaldehyd, octan etylu, chlorek amonu, siarczan amonu, górę szkła, kwas propionowy. Kupiłem na eBayu legalne narkotyki i jeśli chcieli mnie dorwać, to już za późno.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nie jestem pewien, czy miałeś szczęście, ponieważ zamówiłeś lokalnie...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Teraz rozumiem, co masz na myśli mówiąc o "małych kropkach", to mnie zmyliło. Zdecydowanie wybierz jednolity kolor. Zetknąłem się z czymś innym, dlatego określałem teksturę, ale trudno to stwierdzić na podstawie zdjęcia. Towar, który dostałem w sklepie był bardzo brązowy i miał gładką teksturę, co skończyło się gumowatym gównem w porównaniu do normalnych strikerów, które były bardziej czerwonawe i piaszczyste w dotyku. Słyszałem, że phos można poddać recyklingowi do 10 razy? Czy dodajesz %10 do niewielkiej wagi dodanej z powrotem? (Zakładając, że trochę jest tracone podczas recyklingu. A może to właśnie rekompensuje %10?). Innymi słowy, czy dodanie %10 pokrywa jakość zużytych RP, utraconą ilość, czy zasadniczo oba?

Masz jaja @FritBuchner. Boję się jak cholera, żeby zamówić jakiś szklany sprzęt. Nie tyle jedna rzecz tu i tam, łączna ciągła podaż jest tym, co mnie martwi. Na przykład, chciałbym złapać trochę ma huang. Jeśli się uda, będę chciał to powtórzyć, dopóki nie pojawi się coś lepszego. W połączeniu z jednorazowymi zakupami szkła, nic wielkiego. Raz na jakiś czas dorzucę trochę RP, może z innymi rozpuszczalnikami itp. tu i tam, a teraz naprawdę zaczyna się robić ciepło. Nie mówię nikomu, co ma robić, po prostu staram się szerzyć dobre słowo, jeśli nie dla nowszych facetów, ale dla siebie. Mówiąc za siebie, nie można tego wystarczająco podkreślić. Lubię wyciągać jaja, gdy myślę, że nikt nie patrzy lub nie zauważy, co nie znaczy, że nikt nie jest lub nie będzie.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
W każdym razie, wróćmy do tego wątku, dobrze? Czy ktoś zna markę lub rodzaj fajerwerków, które zawierają największą ilość lub stężenie czerwonego p? Lub stamtąd zawiera najmniejszą ilość łatwych do oddzielenia składników / dodatków, aby móc wyizolować czerwony p? A co z awaryjnymi flarami drogowymi/jachtowymi, czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia? Czy nadal działają, jakie i gdzie kupić? Przypuszczam, że inną opcją jest zajęcie się niklowaniem bezprądowym jako hobbysta - być może spróbuję tej drogi w przyszłości. Jakieś przemyślenia?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Pozwól, że zapytam, dlaczego jesteś tak nastawiony na tę metodę? Ponadto, czy wiesz, że kwas jodowodorowy działa sam, bez fosforu. (Jak sądzę) fosfor po prostu przetwarza kwas, więc zużywa się go znacznie mniej. Wierzę, że fos. jest mniej skuteczny po każdym użyciu. To, co stracisz, nie ma znaczenia, ponieważ za każdym razem będziesz ważyć potrzebną ilość, więc jeśli straciłeś więcej, dodajesz więcej, aby uzyskać odpowiednią wagę
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Zastanawiam się, czy Al i ja też powinniśmy pracować, to znaczy działa to dla wydajności metanolu, ale prawdopodobnie będzie to gówniane.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Pytasz mnie, dlaczego jestem tak nastawiony na jaką metodę? Zdaję sobie sprawę, że kwas jodowodorowy redukuje E/PSE do naszego miodu, ale w jaki sposób otrzymujemy kwas jodowodorowy? Tutaj oczywiście pojawia się rp/i. Dlatego wspomniałem o niklowaniu, ponieważ kwas hipofosforowy zasadniczo zajmuje miejsce czerwonego p. RP lub kwas hipofosforowy reaguje z kryształem jodu lub nadmiarem jodu w kwasie jodowodorowym. Próbuję tylko zrozumieć mechanizmy kto, co, kiedy, gdzie itp. Nie tylko ze względu na moje korzyści, ale to jest to, co zmieni mnie w mistrza alchemika, którym mam nadzieję kiedyś zostać. Wiele z tych informacji/wiedzy ma dla mnie charakter teoretyczny, co jest korzystne również dla innych użytkowników forum. Nie jestem nastawiony na żadną konkretną metodę, po prostu staram się dotrzeć do celu z tym, co jest dostępne w danym momencie, w tej chwili, niestety, to jest mój rower, na razie. Czy w przyszłości mogę się z Tobą skontaktować, @FritBuchner? Ponieważ uważam cię za stałe źródło dobrych informacji i wydaje się, że jesteś dalej niż ja.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dla mnie najłatwiejsze do zdobycia są lit i siarczan amonu. Metyloamina jest drugą substancją z chlorku metyloamonu (metyloamina hcl). Większość nieświadomych ludzi słyszy fosfor i pierwszą rzeczą, o której myślą, jest metaamfetamina. W latach 80-tych i 90-tych była to ulubiona meta motocyklistów. Mam wystarczająco dużo starych baterii litowych Energizer w szufladzie z rupieciami, że uncja to nic takiego
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zarówno Walmart, jak i Amazon sprzedają kwas fosforowy. Następnie potrzebujesz tylko źródła jodu. Ta metoda przesuwa się na #2 dla mnie, ponieważ kwas fosforowy i jod są mniej widoczne niż formaldehyd do pozyskania
 
Top