Wyjaśnienie teorii ekstrakcji...?

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Korzystałem z wyszukiwarki na wielu platformach i nie mogę znaleźć ostatecznej odpowiedzi, więc proszę, jeśli istnieje źródło, do którego ktoś mógłby mnie skierować, byłbym wdzięczny. Jeśli nie, to zaczynamy

Ok, pierwsze pytanie: czy DCM jest akceptowalnym rozpuszczalnikiem dla wolnej bazy metylowej? Ponieważ mam DCM klasy laboratoryjnej i toluen ze sklepu z narzędziami i jeśli mogę uniknąć podwójnej destylacji galonu toluenu, chciałbym to zrobić.

Następny: Zauważyłem, że podczas mycia warstwy organicznej wodą, woda płucząca robi dwie rzeczy
A) pH wody płuczącej zaczyna się od wysokiego (pH 13+), ale spada z każdym kolejnym myciem.
B) Moja woda piorąca zaczyna nabierać zapachu mety FB.

Czytałem gdzieś, że Fb przejdzie do warstwy wodnej, jeśli pH spadnie zbyt nisko, ale jak temu zapobiec? Jeśli dodam NaOH, na granicy faz powstanie trzecia cienka warstwa, którą trudno będzie oddzielić.

Proszę, ktokolwiek? Jakbym był pieprzonym pięciolatkiem?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Używam DCM do ekstrakcji met fb i jestem z niego zadowolony, jeśli chodzi o PH powyżej 7, nie muszę się tak bardzo martwić, że jeśli trafi do wody, to i tak tego nie zrobi, wyodrębnisz warstwę wody dla pozostałego fb, ale nie chodzi o kwestię PH.
Warstwa Fb jest całkowicie oddzielona przy ph 12-13, nawet jeśli widać ją wcześniej.
 

BathtubChemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ok, więc upewnij się, że dobrze Cię rozumiem: jak myję DCM (zawierający fb) z dH2O, baza NIE trafi do wody płuczącej? Nawet jeśli woda płucząca testuje w zakresie 9-10? (Nie próbuję też się kłócić, czasami po prostu zajmuje mi kilka rund, aby przyswoić coś, co jest sprzeczne z moim wcześniejszym zrozumieniem).
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jedyną rzeczą jest to, że DCM i woda mają powolną separację o niepolarnych właściwościach DCM.
 
Top