Gorączka spowodowana amfetaminą

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Mam racemiczny siarczan amfetaminy. Ma być czysty i wydaje się dość czysty: prawie biały (lekki odcień czerwieni), bezwonny. Roztwór wodny jest gorzki i trochę kwaśny, ale poza tym nie ma specyficznego smaku.

Kiedy biorę 30 mg doustnie, działa, ale powoduje gorączkę (około 37,2-37,5 stopni Celsjusza).

Czy to oznacza, że zawiera jakieś toksyczne zanieczyszczenia i powinienem go wyrzucić, czy może gorączka jest spowodowana samą amfetaminą? Czy ktoś jeszcze miał gorączkę po amfetaminie, zwłaszcza po tak małych dawkach? Niestety w najbliższym czasie nie uda mi się zdobyć amfetaminy z innego źródła, więc nie jestem w stanie sprawdzić, czy ona również powodowałaby gorączkę.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Dawka 30 mg odnosi się do silnej, a nie małej dawki. Ponadto gorączka lub gorączka jest jednym z klasycznych efektów fizycznych stymulantów. Jeśli temperatura nie przekracza 38-39 stopni Celsjusza, zmniejsza się po działaniu substancji i nie ma tendencji do wzrostu, nie należy się martwić na próżno. Niestety, nie można ocenić obecności / braku zanieczyszczeń zgodnie z opisem działania w tym przypadku. Mogę zalecić zmniejszenie dawki i przyjmowanie jej w dobrze wentylowanym pomieszczeniu oraz picie wody małymi porcjami przez całą sesję.
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
"Silny" niewiele dla mnie znaczy (na przykład, silny w porównaniu do czego?). Czy mógłbyś podać mi jakieś przybliżone punkty odniesienia, na przykład:
1) jaka dawka jest potrzebna, aby nie zasnąć w nocy?
2) jaka dawka powinna być silnie przyjemna i wzmacniająca, a nie tylko stymulująca? Na przykład 30 mg, które nazywasz silnym, jest dla mnie dość stymulujące (przynajmniej przy braku tolerancji), ale wcale nie przyjemne, tylko neutralne; gdybym był szczurem laboratoryjnym, nie byłbym zmuszony do naciskania dźwigni, aby uzyskać taki efekt. Oczywiście jest to ważne tylko przy założeniu, że moja amfetamina jest wystarczająco czysta.
(wszystko to dla racemicznego siarczanu amfetaminy przyjmowanego doustnie)

Nawiasem mówiąc, chociaż nie próbowałem mierzyć temperatury w czasie, wydaje się, że gorączka zaczyna spadać mniej więcej w tym samym czasie, gdy stymulacja słabnie. Podobnie jak suchość w ustach (ale wiem, że to normalne).

Niepokoi mnie to, że zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania Dexedrine, pojedyncza dawka siarczanu dekstroamfetaminy może wynosić do 30 mg (co przekłada się na 60 mg racemicznej), ale gorączka nie jest wymieniona jako działanie niepożądane (w ogóle!). Co nie ma sensu, chyba że lewamfetamina jest znacznie lepsza w wywoływaniu gorączki niż ta sama ilość dekstro. Czyżby?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Jak słusznie zauważyłeś, wszystkie dawki są uśrednione. Zawsze należy pamiętać o indywidualnej tolerancji, jakości substancji i tak dalej. Średnia dawka amfetaminy waha się od 10 do 20 mg. Co do "przyjemności", to tutaj widzę problem w tym, że klasyczne stymulanty same w sobie nie przyczyniają się do jakichś żywych i wyraźnych doznań przyjemności. Może ją tworzyć atmosfera, aktywność, towarzystwo.

Zmniejszenie dawki stymulantu i zaplanowanie sesji może również stworzyć warunki do manifestacji nie tylko stymulujących efektów. W tym miejscu warto również wspomnieć o jakości substancji i stereoizomeryzmie.

Jeśli jednak szukasz naprawdę przyjemnych doznań, powinieneś zwrócić się w stronę euforyzujących substancji, na przykład MDMA.

Gorączka jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych Dexedrine. Wzrost temperatury jest naturalną konsekwencją stymulacji. Tak działa farmakologia i biofizyka. Sprawdź dokładnie swoje źródła lub znajdź inne.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
W zależności od tego, gdzie dokonujesz pomiaru i z czym, może to być normalna temperatura ciała. Amfetaminy powodują termogenezę poprzez uwalnianie noradrenaliny. Mniejszy problem z dekstro
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
OK, to jest bardzo mylące. Z jednej strony Paracelsus i 41Dxflatline twierdzą, że gorączka po 30 mg amfy racemicznej jest normalna. Z drugiej strony, informacje o przepisywaniu ani Dexedrine, ani Adderallu(na przykład tutaj) nie wspominają o gorączce jako skutku ubocznym, a dawka 30 mg mieści się w zakresie terapeutycznym dla tych leków. Jak to! Jednocześnie wspominają o suchości w ustach, a nawet drobnych rzeczach, takich jak niewielki wzrost ciśnienia krwi. A Adderall jest w 25% nieznośnym izomerem levo, więc gdyby levoamfetamina była wyłącznie odpowiedzialna za gorączkę, Adderall również powodowałby gorączkę.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
To nie gorączka, a podwyższona temperatura ciała znajduje się w sekcji skutków ubocznych PILs:
https://www.medicines.org.uk/emc/files/pil.7404.pdf
 
Top