muchomor sromotnikowy

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Witam społeczność bbgate, w pobliżu mojego domu znajduje się cały kraj muchomora (klasyczny czerwony grzyb z białymi kropkami) i studiowałem jego związki (muscimol, muskarynę i kwas ibotenowy). Szukam jakiegoś sposobu na wyodrębnienie / uzyskanie lub oddzielenie tych składników i odrzucenie toksycznych składników i zachowanie tylko halucynogenów.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mógł mi w tym pomóc, a ja dodam post z całym procesem ekstrakcji.
Ey3oNAcFYX
4erKgzYcwd
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Kwas ibotenowy przekształca się w muscimol podczas suszenia (należy odpowiednio wysuszyć te grzyby).
Zawartość muskaryny jest bardzo mała, więc nie ma sensu jej oddzielać (mówię o muchomorze sromotnikowym, inne gatunki mogą mieć wyższą zawartość muskaryny).
Oddzielenie muscimolu od grzybów jest dość trudne, ponieważ w tych grzybach znajdują się białka i wiele innych rzeczy.

Na twoim miejscu trzymałbym się prostej ekstrakcji wodą. Nie oczekuj, że uzyskasz widoczną ilość muscimolu tylko z kilku grzybów. Musisz wyekstrahować około 100 g suszonych kapeluszy, aby coś uzyskać. Nie spodziewaj się również kryształów, ponieważ ekstrakt wodny będzie zawierał dużo śmieci, białek, tłuszczów itp.
 
Top