Fool Proof Meth Enantiomer Separation Guide?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Czy ktoś opublikował tutaj taki poradnik? Na przykład przewodnik, który jest tak dokładny i dobrze napisany, że nawet kretyni tacy jak ja mogliby go śledzić i zrozumieć?

Nie jest to trudny proces, ale wydaje mi się, że nie mogę znaleźć prostej odpowiedzi, zwykle niejasne ilości kwasu winowego i nie podające szczegółów. Wiem, że enancjomery mają różną rozpuszczalność w alkoholach, ale jakiego alkoholu należy użyć?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Czy sprawdziłeś sekcję wideo? Jest tam specjalny film poświęcony właśnie temu zagadnieniu. Możesz pominąć etap destylacji i po prostu przekonwertować na wolną bazę, jeśli twój produkt jest już czysty.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
W naprawdę świetnym tekście w ogóle nie użyto by kwasu winowego. Zdecydowanie preferowany jest kwas dibenzoilowinowy
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tutaj powiem ci to tak prosto, że nie możesz tego zepsuć.
Jeśli chodzi o rozdzielanie enancjomerów dowolnego chóralnego związku chemicznego za pomocą krystalizacji, optycznie aktywne izomery są bardziej aktywne. Co to oznacza?
1. Aktywność optyczna oznacza, że cząsteczka ugina spolaryzowane światło. Związki posiadające cząsteczki, których chiralność obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdy patrzysz w dół atomów węgla, są uważane za R
Związki, których łańcuchy boczne obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara to S. Wyjaśnijmy więc, że wyobrażam sobie związek, gdy patrzę w dół łańcucha węglowego od c-1; c-1 bez łańcucha bocznego. 3-2, cząsteczka metylu, zwisająca mniej więcej w pozycji godziny 2, 2R metyl. Full stop. Następny c-3. Trzeci węgiel w łańcuchu ma cząsteczkę hydroksylową wychodzącą na godzinie 6. 3R hydroksyl. Ta cząsteczka jest optycznie aktywna, zakrzywia światło w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
Teraz cofnijmy się o jeden węgiel. Wróćmy do c-3. Jeśli powiedziałem C-3: ma hydroksylowy łańcuch boczny odchodzący od węgla około godziny 9:0, 3Shydroxy. TA CZĄSTECZKA NIE JEST OPTYCZNIE AKTYWNA. Zaczyna się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie idzie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, więc chiralność netto wynosi 0, ponieważ się znoszą.
Jest to teoretyczne rozwiązanie dla celów demonstracyjnych. Jeśli C-2 ma łańcuch na godzinie 3, a C-3 ma hydroksyl na godzinie 10. Cząsteczka jest nadal 2R,3S, ale ma trochę optycznej aktywności, ponieważ gdy weźmiesz pod uwagę kąty, masz zysk netto, pozostawiając cząsteczkę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara do około godziny 1. Coś o wyższym ogólnym spinie byłoby bardziej aktywne i krystalizowałoby jako pierwsze

S, S aktywny
S. R. nieaktywny
R, S nieaktywne
R, R aktywny
ALE PAMIĘTAJ, ŻE MÓWIMY TU O DIASTEROIZOMERACH, a nie izomerach i nie enancjomerach.
R=D
S=l
Metoda racemiczna= D, L dodaj kwas chiralny. Użyjmy l-winianu, ponieważ jest tani i naturalny.

D-met + kwas l-winowy=
D, l-winian metylu

L-met+l-winian=
winian L-metamfetaminy
L-winian L-metyloamfetaminy krystalizuje jako pierwszy. Pozostałe składniki pozostają w zupie.
Chciałbym podziękować D. L. Desoxyephedrine za możliwość przemówienia do Państwa dzisiaj. Jest 6:39 rano
 
Top