Formowanie iminy przed użyciem?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Właśnie zastanawiałem się nad tym, jak powstaje imina przed dodaniem borohydryku sodu i zastanawiałem się, czy ma to zastosowanie do reakcji amalgamatu.

Czy to w ogóle miałoby znaczenie? Powiedzmy formowanie iminy i wlewanie/kapanie tego roztworu do naczynia reakcyjnego z amalgamatem rtęci? Czy w ogóle działałoby to w ten sposób?

Zastanawiam się, czy jest to możliwe i czy to coś zmienia (byłoby miło, gdyby można było pozwolić na "gęstsze" reakcje, mając więcej ketonu/iminy w naczyniu reakcyjnym niż "normalny" amalgamat).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Nope. Objętość rozpuszczalnika jest określana przez aluminium potrzebne do redukcji. Stary francuski patent twierdzi, że ilość tę można znacznie zmniejszyć, prowadząc proces pod ciśnieniem i używając eteru dwuetylowego lub THF jako rozpuszczalnika. Myślę, że to prawda.
Znałem ludzi, którzy stosowali "Methylman" (nitrometan zamiast metyloaminy), który jest znacznie gorszy pod względem wymaganej objętości i Al w zmodyfikowanym szybkowarze, zmniejszając wymaganą ilość Al (i objętość) o połowę. Nie mieli żadnych problemów, ale jest to dość odważne, biorąc pod uwagę, że reakcja jest BARDZO żywa na początku.

Iminy MDP2P lub P2P nie są stabilne, ale hydrolizują w obecności wody z powrotem do związków stratnych i ponownie się reformują. Dlatego keton jest powoli wkraplany do dużego nadmiaru aminy, aby utrzymać równowagę po stronie iminy i zmniejszyć ją, ponieważ reakcją uboczną jest redukcja ketonu do alkoholu.
MDM-imina jest znacznie bardziej stabilna niż metamfetamina i dlatego potrzebny jest znacznie większy nadmiar metyloaminy, aby uzyskać przyzwoitą wydajność dla mety niż dla MDMA. Nic wielkiego, ponieważ nadmiar MeNH2 można łatwo odzyskać i ponownie wykorzystać.
 
Top