Question Freebase kokaina z eterem zamiast amoniaku!?

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Witam,

Kupiłem liście koki w Peru i zamierzam zsyntetyzować kokainę, ale chciałem uwolnić moją kokainę z eterem, dając mi znacznie czystszy produkt, czy ktoś wie, jak to zrobić poprawnie, zwykle używamy 10% roztworu amoniaku!?
Proszę o pomoc.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nadal będziesz potrzebował amoniaku, chyba że planujesz użyć wodorotlenku sodu lub potasu, o których chyba nie słyszałem w tym kontekście.
W każdym razie, rozpuść kokainę w wodzie. Dodaj eter. Dodaj amoniak do pH 9. Mieszaj, potrząsaj, cokolwiek, mieszaj mieszaninę przez chwilę. Oddziel warstwę eteru i pozwól jej odparować. Rezultatem jest wolna kokaina.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
To dobre pytanie. Prawdopodobnie istnieje dokładna ilość stechiometryczna w dokładnej proporcji. W tej chwili jestem zbyt leniwy i głupi, żeby to sprawdzić. Amoniak jest używany tylko jako baza, więc dodawaj powoli i sprawdzaj pH, aby nie przekroczyć 9,5. Eter służy tylko do wciągnięcia kokainy bazowej. Prawdopodobnie wystarczy dodać dwie porcje 50 ml eteru.

Najpierw dodaj eter, a następnie powoli dodawaj amoniak, aż osiągniesz pH 9 i oddzielisz fazę eterową (daj jej trochę czasu na bazowanie kokainy i przeniesienie). Dodanie najpierw eteru zapewni, że koks nie zostanie nadmiernie zalkalizowany. Będzie on migrował, zanim zostanie naruszony. Dodaj kolejne 50 ml eteru, sprawdź pH fazy wodnej i upewnij się, że wynosi 9, może podnieś o kilka punktów, poczekaj, aż pozostała sól się zalkalizuje i przelej, a następnie dodaj fazę eterową do pierwszej ekstrakcji. Pozostawić do odparowania. Powinieneś skończyć z nieco mniejszą masą koksu zasadowego niż soli HCl, ponieważ usuwamy tę grupę z cząsteczki. Innymi słowy, jest to redukcja, więc produkt naturalnie straci na wadze. Może to być ~8,5-9 g wolnego koksu bazowego.

Nie wyrzucaj fazy aq., pozwól jej również odparować na wszelki wypadek. Prawdopodobnie i tak pozostanie śladowa ilość koksu.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Jedyną rzeczą jest to, że nie zaczynam od Cocaiane Hydroclhoride, ponieważ właśnie go zrobiłem, mam przefiltrowany próżniowo roztwór H2SO4 \ kokainy.
RvUsNcY1Ky

I normalnie dodaję tylko amonnię i robi się bardziej mętna wszystko, co dodaję amonnię, aż wolna baza wypadnie:
WifrEmqJ4a


Czy najpierw dodaję eter również tutaj, czy jak to zrobić i ile
go użyć?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ok, więc jest to zawieszona sól siarczanowa? Czy używasz roztworu nadmanganianu potasu? Jeśli zaczynasz od liści/herbaty, myślę, że jest to następny krok, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Jeśli nie utleniałeś roztworu nadmanganianu... Przeczytam ci to ...
Schłodzić roztwór do ~5c, dodawać powoli małymi porcjami %6 KMnO4, odczekać kilka chwil i powtórzyć...
33ml roztworu KMnO4 na każdy kilogram liści/herbaty to "słodki punkt" - odczekaj 30 minut po ostatnim dodaniu.
10 g koksu to około 2 kg lub 2,5 kg, jak sądzę? Czyli łącznie około 66 lub 80 ml.
Odfiltruj MnO2 z roztworu.
Roztwór koksu powinien stracić dużo czerwonego/brązowego koloru i być blady/czysto żółtawy.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Myślę, że wskoczę tutaj z kilkoma danymi technicznymi. Pka kokainy wynosi 8,61. Zwykle, jeśli roztwór kokainy ma pH 8,61, jest to sól. Jeśli masz roztwór kokainy o pH 5,59 (PKb kokainy), masz kokainę podstawową, która oczywiście nie rozpuści się w wodzie, więc jeśli dodasz eter. Chloroform lub inny niepolarny rozpuszczalnik do roztworu kokainy w wodzie i wyregulować ph do 5,59 i mieszać przez kilka minut i oddzielić niepolarny rozpuszczalnik w lejku separacyjnym, dodać więcej niepolarnego rozpuszczalnika i ponownie wyregulować ph do 5,59 i ponownie wymieszać i ponownie oddzielić do innego pojemnika, A NASTĘPNIE powtórzyć trzeci raz z dodatkiem niepolarnego, regulacji ph i mieszania i oddzielania, ta trzecia frakcja powinna być odparowana oddzielnie, najlepiej pod próżnią. Jeśli po odparowaniu pozostanie kokaina, odkryłeś punkt nasycenia używanego rozpuszczalnika niepolarnego. Jeśli jest on niższy niż wynik drugiego zaciągnięcia, uzyskano wszystko, a jeśli jest taki sam jak w drugim zaciągnięciu, należy przeprowadzić czwarte zaciągnięcie. Oto jak to się robi;
W pierwszym etapie liście koki są mieszane z niewielką ilością zasady (np. wapna) - aby upewnić się, że obecne są neutralne cząsteczki kokainy - nafta może następnie wyekstrahować kokainę z liści. Po dodaniu rozcieńczonego kwasu siarkowego do nafty, protonowana kokaina przenosi się do warstwy wodnej ("ekstrakcja wsteczna") jako siarczan kokainy.

Ekstrakcja kokainy

Warstwa ta jest oddzielana i traktowana alkaliami, takimi jak wapno, które wytrąca neutralną kokainę; jest to surowa "pasta kokainowa" o czystości od 30% do 80%.

pasta kokainowa

Chlorowodorek kokainy w proszku Surowa pasta jest następnie wysyłana do innego laboratorium w celu usunięcia zanieczyszczeń, zarówno nieorganicznych, jak i alkaloidowych. Surową pastę rozpuszcza się w rozcieńczonym kwasie siarkowym i dodaje wodny KMnO4, aż fioletowy roztwór stanie się bezbarwny (nietypowe "miareczkowanie nadmanganianem"), co utlenia zanieczyszczenia alkaloidami i pozostawia brązowy osad nierozpuszczalnego MnO2, który jest odfiltrowywany. Warstwa wodna, która zawiera protonowaną kokainę, jest traktowana alkaliami (zwykle roztworem amoniaku), które neutralizują siarczan kokainy; wytrącona kokaina jest odfiltrowywana i suszona. Jest to "baza kokainowa".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Patrząc na to, co tam masz, powinieneś był monitorować pH, a kiedy osiągnąłeś około 6, zatrzymałeś się i odfiltrowałeś osad, a następnie ponownie zacząłeś od ciekłej frakcji i amoniaku, dodałeś amoniak i osiągnąłeś pH 5,5, odfiltrowałeś osad i odłożyłeś go na bok (większość twojej podstawowej kokainy jest tutaj), a następnie kontynuowałeś do pH 5 i odłożyłeś ten osad na bok jako prawdopodobnie zawierający niewielką ilość kokainy. Wiedząc, że liście zawierają od 0,3 do 0,7% kokainy, 100 g liści powinno dać 0,3-0,7 g kokainy bazowej. Tak więc kilogram liści zawiera około 1/8-1/4 uncji kokainy bazowej, a jeśli zrobisz z niej hcl, będzie to o 10% więcej, ponieważ HCL waży o 10% więcej (306 g/m vs 339 g/m bazy vs HCL, m=mol) w przybliżeniu.
 
Top