od PEA do Amp

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hej społeczność bbgate,
mam pytanie dotyczące syntezy fenyloetyloaminy do amfetaminy
Czy możliwe jest wytworzenie amfetaminy z fenyloetyloaminy, jeśli metylujesz miejsce alfa z PEA za pomocą następujących składników
Methyliod, Kaliumcarbonat, Acetonitiril, H2O, natriumsulfate, Ethylacetat i kwas siarkowy.

Mam nadzieję, że mój angielski nie jest zły i można go przeczytać.
 
  • Like
Reactions: $!$

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Nie ma takiej możliwości.
Nie ma bezpośrednich i łatwych metod alkilowania pozycji alfa PEA, tj. konstruowania nowego wiązania węgiel-węgiel.
Z twoimi odczynnikami nie uzyskasz selektywnej N-alkilacji, więc twój produkt będzie mieszanką N-metylo-PEA+ N,N-dimetylo-PEA, nawet jeśli PEA będzie w nadmiarze.
2560px-Phenylethyl_Amine_General_Formula_V1.svg.png
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To jest właśnie jednorożec. Kiedyś przeczytałem patent z 1913 roku, który opisywał metodę, ale odczynnik, którego użyli, nie jest dostępny na rynku. Żałuję, że nie zapisałem tego wyniku, spędziłem około 3 godzin w Google Patents i przeszedłem przez około 10 różnych sposobów, aby to powiedzieć. To było wcześniej w mojej pogoni za chemią, prawdopodobnie w zeszłym roku 🤪
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mechanizm stosowany w przypadku ketonów i aldehydów nie działa tutaj? Czy można dodać wiązanie na beta i odwrócić keton?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Frit Buchner, nie. Możesz sprawdzić tę listę możliwych reakcji organicznych - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_organic_reactions i zdecydować, co może być najbardziej eleganckim sposobem na przekształcenie bezużytecznego PEA w coś bardziej interesującego (z wyjątkiem fentanyli oczywiście).
Zakładam, że mono- lub di-nitrowanie pierścienia, a następnie redukcja, ochrona aminowa łańcucha bocznego, reakcja Sandmeyera, dodatkowe haloganowanie i/lub zamiana halogenków na grupy metoksylowe, deprotekcja aminowa łańcucha bocznego i wreszcie N-benzylacja mogłyby załatwić sprawę.
 

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Na początku dziękuję za odpowiedź, ale co, jeśli pominiesz lub zastąpisz węglan potasu, ponieważ wtedy nie będzie zasady, a N-metylacja może nie wystąpić lub spróbujesz chronić grupę azotową?
 
Top