Gal zamiast rtęci?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Czy mógłbym użyć GaCl3 lub Ga2Cl6 i folii aluminiowej do redukcji p2np zamiast Hg/Al?
Czy ktoś to testował? I czy zadziałałoby to w większej skali?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Niestety nie jest to możliwe. Chociaż Ga/Al ma wspólne właściwości z amalgamatem Al/Hg, Hg pełni więcej niż jedną rolę w tej reakcji.

Podstawowym powodem, dla którego to nie działa, jest to, że Hg (i jego sole) są wyjątkowo dobre w przenoszeniu elektronów (były używane w różnych urządzeniach elektrycznych), co w dużym stopniu koreluje z jego ciśnieniem atmosferycznym, co powoduje, że jest w stanie ciekłym w temperaturze pokojowej. Al jest ostatecznym dawcą elektronów, a Hg pośredniczy w przenoszeniu elektronów w całej reakcji ze względu na jego wysoką przewodność i rozpuszczenie w roztworze, ponieważ sole Hg są wysoce rozpuszczalne w wodzie, nawet niewielka ich ilość bardzo dobrze rozprowadza się w całej reakcji. Teoretycznie możliwe jest utworzenie amalgamatu z pierwiastkowego Hg (bliższego rzeczywistemu Ga), ale reakcja jest tak powolna i nieefektywna, że nie jest to warte zachodu. Wiele pierwiastków Al po prostu nie reaguje w ten sposób z pierwiastkowym Hg ani Ga.

Dodatkowym powodem jest fakt, że Ga jest ciałem stałym w temperaturze pokojowej, więc musiałbyś podgrzać reakcję, aby go upłynnić, aby działał w podobny sposób jak Hg.

Co prowadzi mnie do punktu trzeciego. Teoretycznie Ga jest usuwany przed dodaniem głównego roztworu P2NP, ale czy pamiętasz, jak powinieneś ponownie umyć amalgamat wodą po wylaniu zanieczyszczonej wody, która została użyta na początku? (Nie łudź się, że Ga będzie w jakiś sposób znacznie mniej toksyczny niż Hg, że nie będziesz musiał go zmywać). Cóż, ze względu na rozpuszczalność soli Hg ten etap mycia jest w rzeczywistości przyzwoicie dobry w usuwaniu większości z nich z mieszaniny reakcyjnej. Wyobraź sobie, że próbujesz to zrobić z Ga. Sprawdź, co się stanie, gdy podgrzejesz go do stanu ciekłego, a następnie zaczniesz go nawet lekko schładzać. Bardzo szybko krzepnie, co z pewnością stanowi problem w tym przypadku. Dodatkowo, gdy Ga jest ciekły, jego napięcie powierzchniowe jest dość niskie. W rezultacie jest on bardzo lepki i przywiera do absolutnie wszystkiego, co tylko można sobie wyobrazić. Obejmuje to również amalgamat Al, a także samą kolbę i nawet nie zaczynaj mnie od tego, jak gównianym doświadczeniem jest konieczność jej późniejszego czyszczenia, ponieważ nawet jeśli kontynuujesz reakcję do tego momentu, zestalił się w cienkie warstwy, które są teraz przyklejone do boków kolby i będziesz musiał ją intensywnie podgrzać, aby wydobyć niewielką ilość.

Ga jest fascynującym pierwiastkiem i wciąż bardzo fajnym do oglądania, zwłaszcza w postaci płynnej. Może być przydatny w niektórych zastosowaniach związanych z amalgamatami Al, ale po prostu nie zadziała w tym przypadku do produkcji amfetaminy.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Można spróbować użyć soli galu, takich jak trójchlorek galu. Prawdopodobnie lepiej sprawdziłby się jednak metaliczny gal. Jego wadą jest to, że jest stały w temperaturze pokojowej. Można to naprawić dodając do niego ind i cynę. Spróbuj zmieszać 69 g galu, 21 g indu i 10 g cyny. Można zredukować P2NP (Phenyl-2-Nitropropene) do P2NP2 (Phenyl-2-Nitropropane) za pomocą borohydryku sodu w etanolu, a następnie spróbować zredukować P2NP2 do amfetaminy za pomocą amalgamatu glinu i galinstanu.
Al/GaInSn może być prawdopodobnie dobrą alternatywą dla Al/Hg
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Witam, czy może Pan przedstawić sposób wytwarzania azotanu rtęci? Czy zmienia on kolor na czerwony od rtęci?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Rtęć nie ma na sobie warstwy utleniającej, tak jak gal, dlatego nigdy nie zadziała, ale jeśli znajdziesz sposób na przełamanie osłony utleniającej, możesz mieć tam coś, myślałem o tym, wielu wprowadzając rodzaj fotoprzepływu, ale nigdy do tego nie doszedłem i to był tylko mindspin na kwasie, ale nie jestem pewien, czy to zadziała. nie jestem chemikiem jak wielcy faceci tutaj, szacunek dla ich wiedzy, chemia jest trudna do nauczenia się autodidact.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Ale tylko gal jest nie do zrobienia, bez względu na to, ile włożysz w reakcję. Byłem tam i sfrustrowany jak pies z 7 kutasami i tylko jedną suką
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Trójchlorek galu i jod działają
 
Top