Czy ktoś próbował wytworzyć podtlenek azotu (N2O) za pomocą azotanu amonu (NH4NO3)?

hof82049

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Cześć!
Rozłożyłem trochę NH4NO3 i zebrałem gaz po bąbelkowej wodzie, smak jest słodki jak N2O, więc myślę, że to poprawny sposób na zrobienie N2O (jestem naprawdę nowy w chemii)!


Teraz planuję skalować mój reaktor, aby uzyskać więcej gazu i skompresować go do cylindra na końcu

Mam kilka pytań, mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc:
- Czytałem wiele postów, niektóre mówią, że reaktor będzie wybuchowy, jeśli ciepło> 200C lub 210C, a inny post mówi, że < 240C będzie dobry! Jestem tak zdezorientowany??? Zrobię reaktor z elektrycznym źródłem ciepła z kontrolą temperatury, co o tym myślisz?

- Rzeczy pozostałe w reaktorze po zakończeniu, czy jest to bezpieczne, jeśli wyrzucę je do kanalizacji? lub co powinienem z tym zrobić?

- Zbieranie gazu, a następnie woda bąbelkowa wystarczy do zachowania czystości? Czytałem, gdzie robią bazę / kwas dla czystości, czy jest to wymagane?

Wszelkie sugestie bardzo mi pomogą
Wielkie dzięki!
 

Albert_Hofmann123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 13, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Wiem, że można zrobić N20 w ten sposób, chociaż słyszałem, że nie jest to takie bezpieczne.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Zgadzam się, że to nie jest bezpieczne. Musisz przeprowadzić reakcję poniżej 200 i bez tlenu (użyj próżni), w przeciwnym razie zostaniesz rozmazany na ścianach🤯
 
Top