Zestaw do gazowania HCL ze standardowego szkła

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak więc byłem tam, wykonując ekstrakcję A/B. Następnie musiałem wrócić do kwasu Lewisa. Forma wolnej zasady jest żrąca, płynna i krótkotrwała. Jasne, mogłem wlać do niej trochę 37% kwasu solnego, ale był on niepolarny (benzyna lakowa vm&p), a woda w kwasie solnym oznaczała, że nie wytrąciłby się i zostałbym z polarnym roztworem soli kwasowej, który wymagałby więcej pracy.
soli kwasowej, którego zebranie wymagałoby więcej pracy. Oto, co wymyśliłem;

Oto podstawowa aparatura. Kolba erlenmeyera o pojemności 1000 ml na kwas Hcl. Adapter Claisena ułatwiający umieszczenie nad nim lejka wyrównującego ciśnienie, który ma adapter 24/40 do 19/24. Na drugim ramieniu adaptera Claisena znajduje się port 100° w dół/próżniowy zestawu do destylacji próżniowej. Po drugiej stronie złącza znajduje się korek 24/40
T7IGvKfjCH
8B7MKPcUEX

Jak widać, lejek otrzymał zaciski kek, zanim skończyłem. Płyta grzewcza jest używana tylko do zacisku. Nie ma mowy, żebym pozwolił tej szklanej wieży swobodnie stać.
ZcJknLwy34

Wąż wychodzi z portu próżniowego 100 ° turndown i idzie do mojej zimnej pułapki pompy próżniowej, która jest wypełniona H2So4, aby wysuszyć gazowy HCL. Następnie kolejnym wężem do pojemnika z wolną bazą. To zadziałało dobrze i wiele się nauczyłem.
1. Kiedy H2So4 uderza w HCL (aq), zwiększa ciśnienie w całym urządzeniu, ponieważ rurki i drugi bubbler stawiają pewien opór. Wraz ze wzrostem ciśnienia, lejek nabierał ciśnienia i był skłonny do ucieczki (coraz szybszego kapania). Utrzymanie kapania na poziomie kropli lub dwóch na sekundę wymagało pewnego wysiłku. Trzeba było go włączyć, a następnie natychmiast wyłączyć, ale nie wyłączyć. Więcej niż raz upuściłem kilka mililitrów prosto. Co zagazowało mnie tak samo jak RM 😪🤧
2. Ta winylowa rurka nie jest świetna do gazu hcl, powinienem był użyć węża lateksowego, który mam.
3. Stechiometrii nie mogłem znaleźć w Internecie. Każdy post, który widziałem z pytaniem o tę konkretną trasę, spotykał się z "to niebezpieczne" i "wydłubiesz sobie oko!". Zacząłem od stosunku molowego 1/1, który wynosił prawie 3:1 Hcl:H2So4, ponieważ hcl ma 37%, a H2So4 95%. Po zużyciu H2So4 dodałem więcej kilka razy, aż do momentu, gdy nie reagował, gdy kapał. Ta ilość była dwukrotnie większa niż na początku. Zrównoważone równanie wynosi więc 2:3 H2So4:HCL. Nie jestem pewien, ile litrów lub stóp sześciennych gazu ostatecznie wytworzyłem, ale było to 150 ml 37% lub 55 ml czystego hcl w teoretycznej fazie wodnej.
4. Ustawiłem go obok okna z wentylatorem skrzynkowym, ale i tak czasami było dość nieprzyjemnie. Gaz HCL jest cięższy od powietrza, więc leży na podłodze.
No i proszę. Zachęcam do krytyki i krytyki. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dzięki za uwagę!
P.S. Nadal nie wiem, dlaczego moje zdjęcia są po bokach. Nie były, a potem pewnego dnia były. Jeśli ktoś wie, jak to naprawić, również chciałbym wiedzieć 😉
 
Top