Silne odbarwienie po etapie zamrażania sprawiające, że produkt końcowy staje się bezużyteczny

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Cześć!

Wczoraj zrobiłem - pozornie - niezłą 3. partię. Jednak po etapie zamrażania mieszanina jest w jakiś sposób zrujnowana przez niebieskie przebarwienie istotnej części.
części.

Ten problem wystąpił również w poprzednich dwóch partiach, ale znacznie gorzej niż w tej próbie, i cóż, myślałem, że może to być cokolwiek, głównie popełniłem kilka błędów,
i następnym razem postaram się lepiej.

Ciężko to oddzielić od tej "lepszej" części, ponieważ niebieski jest bardzo mocny i nawet niewielka jego ilość przedostająca się do filtracji próżniowej powoduje, że produkt końcowy jest moim zdaniem zrujnowany.
Jasne, użycie dużej ilości acetonu może to ostatecznie "naprawić", ale powoduje również, że produkt końcowy jest tylko białym proszkiem, pozbawionym wszystkich zwykłych właściwości. Idealnie nadaje się do kosza na śmieci.

Zaczynam myśleć, że może to być spowodowane etapem zamrażania (może za zimno, -18), ale chciałbym usłyszeć opinię eksperta na temat tego, co może być przyczyną.

Z góry dzięki!

Może się przydać: używam procedury w DCM opisanej w jednym z przyklejonych wątków, ale mniejszej objętości (na razie na szczęście).

Kilka zdjęć dla jasności o co mi chodzi.


Po zakwaszeniu, tuż przed zapakowaniem i zamrożeniem na noc:

VbAr4JEatD


Tuż po wyjęciu następnego dnia

LPMsobqdhF
75tMesmLW6


Na co mam nadzieję:

7qGJkOn6dw
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
za mało kwasu, wystarczy dodać conc hcl do dcm, mieszać przez 20 min i zamrozić
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Dzięki. Jak użyć więcej kwasu i nadal utrzymywać ph powyżej 4.5? Dodać wodorowęglan?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Jakiego acetonu używać?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Dont nerd użyj zamrażarki szybciej możesz to zrobić

Po dodaniu kwasu wszystkie rozpuszczalniki można odparować i pozostanie czysty proszek.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Dzięki, ale imho to tylko maskowanie problemu.
 
Top