[HELP] Wybór pierwszego reaktora wsadowego - reaktor chiński czy nie?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hej ludzie,

Nadszedł czas, abym wybrał swój pierwszy reaktor wsadowy.

Aby uniknąć konieczności kupowania więcej niż jednego reaktora podczas skalowania reakcji, a także aby zaoszczędzić na kosztach, chciałbym dostać w swoje ręce 100-litrowy szklany reaktor.
Kupno reaktora o pojemności 2-10 l wraz z agregatem chłodniczym i pompą próżniową tylko po to, by odsprzedać go później przy zakupie reaktora o pojemności 100 l, wydaje mi się zbyt dużym ryzykiem.

Jakie są Twoje doświadczenia z chińskimi reaktorami wsadowymi?

Zakładam, że firmy takie jak USA LABS również produkują w Chinach i sprzedają tylko na Amazon, więc czy lepiej byłoby kupować bezpośrednio od chińskiego producenta?

OSTRZEŻENIE CLEARNET - TEN POST ZAWIERA LINKI CLEARWEB

Otrzymałem wiele ofert, które chciałbym tutaj wymienić:

Lab1st

Poprosiłem o ofertę i czekam na nią w tej chwili, ale są one bardzo kosztowne w porównaniu do innych. Reaktor wsadowy 200L bez pompy próżniowej i agregatu chłodniczego kosztuje 17.500€.

USA LABS

- Szklany reaktor z płaszczem o pojemności 100 l, w tym agregat chłodniczy + pompa próżniowa: 28 049 EUR
Link: https://www.amazon.com/USA-Jacketed...ards/dp/B09T3QLWQT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1


YUANHAI:

- Reaktor szklany z płaszczem 100L: 3.350€
- Chiller cyrkulacyjny: 1.000€
- Cyrkulująca wanna grzewcza: 1.260€
- Pompa próżniowa obiegu wody: 450€

- Rotavap 20L: 3.150€
- Chiller cyrkulacyjny: 2.000€
- Pompa próżniowa obiegu wody: 450€

- 50L Rotavap: 4.200€
- Chiller cyrkulacyjny: 2.250€
- Pompa próżniowa obiegu wody: 450€

Link: https://yuanhuai.en.alibaba.com/

Cincerly,

Koko
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Na początek wystarczy kupić 20-litrową kolbę okrągłodenną z 2 lub 3 szyjkami. Możesz zrobić z 2 szyjki, 3 szyjki, jeśli chcesz. Jest to o wiele tańsze
podgrzej ją gazem i użyj mieszadła z prętem o średnicy do 20, które musisz kupić osobno, ponieważ mieszadła obsługują tylko średnicę 6.
kup również pompę akwariową o mocy 10 W i dobry skraplacz
również dobry termometr i pH papierowe lub cyfrowe

wskazane jest również zamówienie dobrego zestawu startowego, ponieważ złącza znajdują się w kolbach zaciskowych i wielu innych.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
jeśli kupujesz poza Europą, musisz również zapłacić podatek importowy w wysokości 21%
więc dla 10.000€ jest to dodatkowe 2100€.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Dzięki stary, masz rację - na początek to prawdopodobnie dobre rozwiązanie, aby zapoznać się z procesem i reakcją!

Znalazłem świetne opcje i je zamówię, dzięki!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Czy płaszcz grzewczy lub płyta grzejna nie sprawdziłyby się równie dobrze?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
nie dla 20-litrowej kolby
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Znalazłem płaszcz grzewczy o mocy 2100 W odpowiedni do kolb o pojemności 20 l.

Brzmi wygodniej niż używanie gazu lub płyty grzejnej.

OSTRZEŻENIE CLEARNET


Kolejny o mocy 3000W


Pierwszy z nich jest dość tani i nagrzewa się do 350°C, podczas gdy drugi może nagrzewać się nawet do 450°C

W metodzie NaBH4/CuCL2 temperatura 80°C nie jest przekraczana i byłaby idealna, a w metodzie P2P, którą wybrałeś, również by się sprawdziły, ponieważ wymagana jest temperatura 165°C.

Co o tym sądzisz?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Robisz to, co uważasz za dobre dla siebie.

Nigdy tego nie używam, ponieważ o wiele bardziej lubię gaz, a najważniejsze jest mieszanie napowietrzne z prędkością 1500 t/min.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Wypróbuję obie opcje, ponieważ widziałem je na zdjęciach laboratoryjnych online, a następnie zdecyduję, która najbardziej mi odpowiada :)


Dzięki za radę!
 

adroitsynth

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
W jakim kraju pracujesz?

Kiedy zaczynałem, zamawianie reaktorów było czystym szaleństwem, teraz, gdy konsultuję się w branży konopi indyjskich od ponad dekady w Kalifornii w USA. Mogę zamówić 10 100-litrowych reaktorów bez mrugnięcia okiem.

Być może będę więc w stanie odpowiedzieć wprost lub nawet ułatwić zamówienie za pośrednictwem mojej firmy konsultingowej. Od razu chciałbym poruszyć kwestię "chińszczyzny". Istnieje wielu producentów i wiele z ich produktów wygląda identycznie, z doświadczenia mogę powiedzieć, że niektórzy mają odpowiednią kontrolę jakości, a inni po prostu nie trafiają w sedno. Problem komplikuje się, gdy dochodzi do obsługi klienta lub wymiany/rozwiązywania problemów.

Ale szczerze mówiąc, nie ma to żadnego znaczenia, zwłaszcza dla branży konopi indyjskich, o ile jest to szkło i trzyma płyn, w większości przypadków. Inną kwestią jest sprzęt pomocniczy.

Aby jak najlepiej ci pomóc, w jakim kraju się znajdujesz i co chcesz zrobić ze swoim reaktorem? Zaufaj mi, widziałem i robiłem to wszystko, zbudowałem wiele wielomilionowych laboratoriów i wiele tańszych laboratoriów, które krążą wokół tych droższych z doktorami przekręcającymi kurki i pokrętła.

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to łagodne ogrzewanie i chłodzenie z mieszaniem, nie możesz się pomylić, jeśli potrzebujesz precyzyjnej konstrukcji, aby pomieścić procesy wrażliwe na powietrze i wodę lub precyzyjne zarządzanie temperaturą, potrzebujesz wskazówek.

Ponadto reaktory dobrze nadają się do refluksu, ale nie do odzyskiwania, a jeśli chodzi o krystalizację, warto wybrać reaktor z filtrem, który ma płytę filtracyjną i dno, które opuszcza się w celu łatwego zbierania.

Chińscy producenci doskonale radzą sobie z ogrzewaniem i chłodzeniem, zwłaszcza w tej cenie, ale z próżnią już nie tak bardzo.

Daj znać, chętnie pomogę!
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hej stary,

wielkie dzięki za opinię.

Biorąc to pod uwagę, obecnie mieszkam w Europie Środkowej i nie mam doświadczenia biznesowego w żadnej branży, która mogłaby być pomocna w zamawianiu dużych ilości reaktorów wsadowych z Chin. Jest to również zadanie na kilka tygodni/miesięcy od teraz, ale chcę mieć wszystko gotowe i na miejscu, kiedy nadejdzie właściwy czas.

Celem będzie wyłącznie produkcja wolnej bazy amfetaminy.

Czy jesteś otwarty na prywatny czat?

Sprawdziłem wiele chińskich firm i zawsze wybieram te (oprócz jakości i cen), które oferują świetną obsługę klienta przez cały proces.

Nie złożyłem jeszcze żadnego zamówienia, więc czas na rozpoczęcie dyskusji byłby bardzo odpowiedni.

PS - nie miałem dostępu do mojego konta przez około 2 tygodnie, więc od jutra będę w pełni z powrotem.

Z poważaniem,

Koko
 
Top