POMOC W NAGŁYCH WYPADKACH

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Powinniśmy mieć dedykowany wątek lub sekcję na nagłe przypadki, takie jak przypadkowo zmieszałem _ z _ i _ się stało. Czy ktoś może mi doradzić, jak zneutralizować _ ... itd.

W tym celu pozwolę sobie podzielić się z wami doświadczeniem, z którym obecnie się borykam i mam nadzieję, że podjąłem odpowiednie kroki w celu jego rozwiązania.

Miałem kawałek cynku rozpuszczającego się w HCl. Wszystko szło zgodnie z planem... Potem znalazłem jeszcze kilka kawałków tego, co MYŚLAŁEM, że jest cynkiem, ale w rzeczywistości najprawdopodobniej było aluminium.

Po wymieszaniu (na gorącej płycie) pojawiła się niebieska piana i zapach chloru.

Zneutralizowałem wodą i sodą oczyszczoną... mam nadzieję....

Wszelkie uwagi mile widziane.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
Jeśli forumowi chemicy są dostępni online, możesz skontaktować się z nimi osobiście - są niezawodni i służą pomocą.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
Podczas pracy z wodorotlenkiem sodu po wykonaniu redoks NaBH4. Podczas pracy zauważyłem, że rękawica wypełniła się wodą. Myślę, że woda wewnątrz rękawicy mogła zostać zanieczyszczona nabh4 lub naoh. Moje dłonie wyglądały trochę jak po zbyt długim pobycie na basenie. Upewniłem się, że je opłukałem i po zakończeniu pracy wziąłem długi prysznic.
Kilka dni później skóra na moich dłoniach zaczęła się łuszczyć, a teraz górna część mojego palca wskazującego wygląda, jakbym oparzył się gorącą powierzchnią. Ogólnie moje opuszki palców są lekko zdrętwiałe i mają bardzo gładką teksturę. Czy jest to coś, czym powinienem się martwić, czy też samo zniknie?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Może to być bardzo bolesne przez długi czas, oparzenia bazowe są wredne, ale nic nie można na to poradzić, z wyjątkiem stosowania środków przeciwbólowych. Powinieneś był moczyć rękę w rozcieńczonym kwasie octowym lub cytrynowym przez pół godziny lub dłużej, aby zneutralizować wciąż obecną zasadę.
 
Top