Pomoc w ekstrakcji pseudoefedryny

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Mam tabletki zawierające 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 2,5 mg chlorowodorku tripolidyny, skrobię kukurydzianą, monohydrat laktozy, powidon i stearynian magnezu. Czy muszę przeprowadzić ekstrakcję A/B tabletek, czy mogę po prostu rozpuścić je w etanolu, przefiltrować i odparować?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Myślę, że alkohol pociągnie triprolidynę razem z pseudo. Ponadto, jeśli go podstawisz, triprolidyna przekształci się w olej wraz z pseudo i oczywiście wytrąci się wraz z pseudo po gazowaniu.
Sam tego nie robiłem, ponieważ zawsze upewniam się, że kupuję tabletki z pseudo jako jedynym składnikiem aktywnym, ale myślę, że jeśli zrobisz jedno lub drugie, możesz uzyskać te dwie aminy samodzielnie, a następnie wymyślić, jak je oddzielić. Ktoś wspomniał w innym poście o tym, że "smurf dope" miał inny kolor, ponieważ zawierał leki przeciwhistaminowe. Zasugerowano, że może zadziałać chlorowany środek czyszczący, czyli trichloroetylen? To rozpuści jedno lub drugie i można odfiltrować ciało stałe.

Spędziłem sporo czasu szukając różnych właściwości rozpuszczalności dla różnych składników pigułek, zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych. Te dwa są szczególnie trudne do oddzielenia od siebie, nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć odpowiednich rozpuszczalników do ich wyizolowania, myślę, że gdybyś przekształcił je w olej bazowy, a następnie przeprowadził destylację frakcyjną, byłby to prawdopodobnie najlepszy i najprostszy sposób...

2,5 mg jest dość nieistotne, jeśli chodzi o zanieczyszczenie lub zanieczyszczenie w każdym przypadku. 40 tabletek = 2,4 g PSE i ~100 mg triprolidyny, więc jeśli pozostanie w produkcie, może być zauważalne, ale wątpię, czy będzie to przełom...
Mam nadzieję, że któryś z ekspertów może dorzucić swoje dwa grosze.... Bardzo chciałbym poznać rozwiązanie tego dylematu lub jakiekolwiek sugestie... aby móc stawić czoła podobnym problemom.
Powodzenia,
o7
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Właściwie bardziej martwiłem się o oddzielenie pseudo od spoiwa niż od tripolidyny. Jeśli tripolidyna tylko sprawi, że meta będzie miała inny kolor i nie zmieni efektów, to nie mam nic przeciwko temu, jeśli naprawdę jest to przełom, mogę uzyskać trichloroetylen, ale myślę, że nie będzie to tak zauważalne, jeśli tripolidyna zostanie. Niestety nie mam dostępu do tabletek, które zawierają pseudo jako jedyny składnik aktywny.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Myślę, że z alkoholem będzie w porządku, jeśli chodzi o oddzielenie pseudo i spoiwa. Etanol nie powinien stanowić problemu, sam lubię używać metanolu. Słyszałem też dobre rzeczy o IPA. Niezależnie od tego, który wybierzesz, upewnij się, że jest czysty i bezwodny - bez wody. Nie sądzę, by triprolidyna stwarzała jakiekolwiek problemy, ale tak, masz to - po prostu wyciągnij alkohol, przefiltruj i odparuj i powinno być gotowe. Wszystko gotowe na HI czy SnB? Daj znać jak ci poszło.

o/
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Korekta - TETRAchrloroetylen Patrz: "Pułapka tetra" do ekstrakcji tabletek.
 

Lsd1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 29, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Jak rozpuścić pseudoefedrynę z tabletek reactine Duo i rhinopront?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
W PRZYSZŁOŚCI PROSIMY O UŻYWANIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Ale tutaj:
Rozgnieść tabletki i rozpuścić w metanolu lub alkoholu izopropylowym. Przefiltrować substancje stałe i przemyć ponownie 2 lub 3 razy. Wyrzucić substancje stałe i odparować alkohol. Gdy alkohol zniknie, pseudo- i triprolidyna pozostaną. Nie znam łatwego sposobu na usunięcie triprolidyny - może tetrachloroetylen? (zobacz "Pułapka TETRA" po szczegóły) Ale myślę, że będzie dobrze użyć go z reakcją, meta może być po prostu trochę "niechlujna" z jakąś antyhistaminą.
 
Top