odwodnienie heksahydratu w celu przygotowania bezwodnego chlorku glinu

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Czy ktoś próbował tej metody?

10 g heksahydratu chlorku glinu jest pobierane i umieszczane w zlewce, woda jest dodawana w celu rozpuszczenia w celu przygotowania roztworu, 95-procentowy etanol jest powoli wlewany do zlewki, po całkowitym oddzieleniu kryształów w zlewce, separacja ciało stałe-ciecz jest przeprowadzana w wirówce i uzyskuje się białe kryształy, a mianowicie bezwodny chlorek glinu. Stężenie etanolu wlanego zgodnie z powyższą metodą może również wynosić 75%, 99,5%. Oddzielenie ciała stałego od cieczy zgodnie z powyższą metodą można również przeprowadzić innymi metodami, takimi jak zwykła filtracja. Możliwe jest również usunięcie zanieczyszczeń przez filtrację po przygotowaniu roztworu wodnego.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jak napisano powyżej, nie widzę tego. Co to jest entrainer? Nie wyobrażam sobie odwirowania heksahydratu do bezwodnego, gdy siedzi na azeotropie bez entrainera. Nie, nie próbowałem. Nie próbowałem też skakać przez księżyc. Jeśli to zadziała, będę sprzedawał to gówno na rynku w przyszłym miesiącu, bo jest drogie jak diabli
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Cóż, myślałem o tym samym, więc wypróbuję to, ponieważ kosztuje 90 kg, ale heksahydrat glinu kosztuje 130 funtów za 5 kg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Widzę to w miejscach, w których mógłbym to dostać za około 100 USD / 50 g, czyli jakieś 85 EUR czy coś takiego
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Tak, zaraz zamówię i sprawdzę, czy faktycznie działa.
 
Top