Domowe laboratorium: Modele i filtry wentylatorów wyciągowych dla majsterkowiczów

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Prawdopodobnie nie chcesz oddychać produktami ubocznymi swojego procesu. Ten post opisuje kilka sposobów, jak się ich pozbyć.

Przedmioty:

Końcówka
KxLJIryWPA

CDZc6uB2Rw
I175LkmH3P
Te rurki są zwykle przeznaczone do dmuchania/ssania. Nie zasysają/dmuchają powietrza z boków, jak robią to "końcówki filtra węglowego".

4t2JDnTjUy
PqZYKEc529
Nie udało mi się znaleźć żadnych zdjęć z użytkowania, ale można to sobie wyobrazić w ten sposób:

Powietrze jest wdmuchiwane z jednego kierunku do butelki przez wodę (potem powietrze może zostać odessane lub nie).
GMcLjxWUPd

Kombinacje

Można użyć rurki ssącej - gdzie powietrze wchodzi - jako wylotu. Rurkę można przesunąć jak najbliżej miejsca reakcji/odparowania.

I9xhfSDt0o
Jedyną wadą jest to, że używana jest końcówka filtra węglowego, więc trzeba przenieść cały filtr blisko reakcji. Prawdopodobnie można to zrobić w odwrotny sposób: Dmuchać w końcówkę filtra węglowego, aby mieć rurkę ssącą po stronie roboczej (produkty uboczne byłyby wdmuchiwane przez wentylator do filtra węglowego zamiast zasysane).

Cn1Q8UhrPj
To byłaby moja wymarzona konfiguracja:
1. Masz "łatwą w obsłudze" rurkę na swoim końcu
2. Chemikalia muszą przejść przez filtr węglowy, zanim dotkną wentylatora (niektóre chemikalia nie są miłe dla technologii).
3. Dodatkowy filtr wodny (w zasadzie można tam dodać dowolny płyn).

Td6QIvkXhC

Końcówki redukujące hałas:
urek
Wszystkie wentylatory są głośniejsze bez rurek. Aluminiowe rurki wytwarzają najwięcej hałasu obok plastikowych. Istnieją jednak również izolowane rurki, które nieco tłumią hałas (taki sam efekt jak zdejmowanie ubrań wokół rurek):

QTFmtzIUsd

XbqQ8WJ7gS
atora
Możesz użyć plastikowego pudełka i umieścić w nim wentylator. Wypełnij je ubraniami. To znacznie zmniejszy hałas.
Te wentylatory to w zasadzie tylko wentylator z własnym "płaszczem izolacyjnym". Są one znacznie cichsze niż zwykłe wentylatory (po dodaniu rurek).
Większość wentylatorów obraca się tak szybko, jak szybko są zasilane. Jeśli otrzymują mniej mocy, obracają się mniej szybko, co zmniejsza hałas.
EJyG0dt9AM

Wskazówki dotyczące obniżania cen:

  1. Nie kupuj produktów w drogich sklepach z marihuaną (zapłacisz nawet 10 razy więcej). Możesz skorzystać z dowolnego sklepu dla majsterkowiczów (markety budowlane).
  2. Używaj filtrów węglowych, które pozwalają na wymianę węgla (większość z nich i tak pozwala na wymianę węgla, ale te sprzedawane w sklepach z uprawą konopi są zwykle zapieczętowane).
  3. Nie kupuj "rur redukujących hałas" lub "cichych wentylatorów", działają, ale jeśli i tak masz ubrania, których nie potrzebujesz, taniej będzie po prostu zbudować własną "skrzynkę izolacyjną" dla wentylatora i taniej będzie użyć taśmy do rur z ubraniami, aby odizolować dźwięki.
 
Last edited:

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Można również rozważyć użycie aktywowanego nadmanganianem potasu tlenku glinu.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Czy nie byłoby to szybko wydane pieniądze?
 

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Myślę, że to zależy od tego, jak intensywnie jest używany. U mnie sprawdza się na małą skalę, zwłaszcza gdy muszę dbać o wydostające się powietrze. Ma powierzchnię ≥250m2/g, która wydaje się być wystarczająco duża.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Miejmy tylko nadzieję, że żaden początkujący nie zapcha tego, kiedy jest to najbardziej potrzebne.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dzięki. Przyszedłem na to konkretne forum, aby opublikować wątek "porozmawiajmy o kapturach". Nadal zamierzam to zrobić, ale dałeś mi kilka rzeczy do przemyślenia. Powiedz mi, jakie są zalety filtra węglowego? Wiem, że niwelują zapach, ale czy naprawdę nie musimy odprowadzać tego powietrza na zewnątrz? Widzę, że wszystkie zdjęcia przedstawiają odśrodkowe wentylatory liniowe. Czy jest to standard z jakiegoś konkretnego powodu? Mam wiele innych pytań, ale umieszczę je w poście. Zadałem je w twoim poście, ponieważ są one specyficzne dla tego, co pokazałeś. Twój gigantyczny bong to nowatorski pomysł, ale wydaje się, że byłby strasznie nieefektywny. Przeważnie tego typu wentylatory liniowe tracą połowę swojej wydajności, gdy opór osiągnie 2" wodowskazu. Co jest niczym w porównaniu z oporem twojego bonga.
 
Top