Jak bardzo to spieprzyłem? Problemy po zagazowaniu....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Po zagazowaniu lejka sep zawierającego toluen z wolną zasadą MA suchym HCL, dodałem 20 ml dH2O do lejka stopniowego i odstawiłem do rozdzielenia. Po przetestowaniu warstwy aq zauważyłem dwie rzeczy: moje pH nadal znajduje się w zakresie zasadowym, pomimo wielokrotnego gazowania. Ponadto do lejka wpadł mały kawałek rurki, którego nie zauważyłem przed dodaniem dH2O...

Czy powinienem po prostu zmienić zasadę i zacząć od nowa?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Dla bezpieczeństwa odparuj warstwę wody, jeśli jeszcze ją masz. W przeciwnym razie myślę, że po prostu wysusz toluen/MA solami epsom i spróbuj ponownie zagazować i poczekaj na opady, nie powinieneś być zmuszony do ponownego bazowania i ekstrakcji. Czy podczas gazowania spadł śnieg? To jest twoja wskazówka.
 

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Przepraszam za opóźnioną odpowiedź. Wciąż mam warstwę aq, dziękuję (wstaw wyższą moc tutaj, jeśli dotyczy). Chodziło mi głównie o to, że toluen może w pewnym stopniu rozpuścić kawałek rurki, ponieważ był on raczej... gąbczasty, gdy go wyciągnąłem. gąbczasty, gdy wyciągnąłem go z lejka. Wszystko dobre, co się dobrze kończy, odparowałem warstwę aq, następnie rozpuściłem w gorącym IPA, dodałem zimny aceton, pozostawiłem na około 12 godzin i nie smakowało plastikiem, nie sądzę....
 
Top