Jak przygotować/oczyścić kupiony w sklepie aceton przed syntezą?

How do you prepare/purify store-bought acetone before synthesis?

  • -Use without preparation/purification

    Votes: 15 20.8%
  • -Use with purification (drying or/and distillation)

    Votes: 37 51.4%
  • -Use U.S.P. (Purissimum 99%+) grade from chemical store

    Votes: 18 25.0%
  • -Don't use (isn't required)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    72

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Witam wszystkich. Zespół BB Forum zaprasza do wzięcia udziału w naszej anonimowej ankiecie.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Sklep z dolarami ma "100%" aceton za około 4 USD za 375 ml. Po otwarciu używam go do ekstrakcji i rzeczy, w których bezwodny aceton jest mniej ważny
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Aceton podlega unijnemu prawu dotyczącemu materiałów wybuchowych kategorii 3, o ile dobrze pamiętam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jaja sobie robisz!!!? Wyślij mi coś, czego nie mogę łatwo zdobyć, a ja wyślę ci pudełko acetonu, którego użyję do usunięcia sitodruku i wydrukowania naklejek z napisem (cokolwiek chcesz)
W1ugZLVr4D
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Mogę go kupić przez IBC, jeśli chcę, ale dziękuję, mówiąc tutaj, że rzeczy takie jak aceton, kwas siarkowy, chlorowodór są nieco bardziej ograniczone niż dostępne w Walmart
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Zastanawiam się, czy ktoś zechciałby wyjaśnić mi znaczenie gatunków acetonu.

Widziałem zmywacz do paznokci, o którym mówi Frit Buchner, ale Amazon ma 100% aceton klasy ACS (zgodny z Komitetem ds. Odczynników Analitycznych), a ja widziałem klasę analityczną (która, jak sądzę, jest najczystsza).

Czy powinienem przejmować się różnymi klasami acetonu? Ponieważ nie wydaje się, aby miało to znaczenie dla naszych celów.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
W przypadku niektórych zastosowań, takich jak wytrącanie soli, można przejmować się niewielką ilością wody resztkowej, ale podczas płukania zlewki lub sporządzania roztworu kwasu siarkowego 1-2% nic nie da. Zawsze zakładaj, że aceton zawiera śladowe ilości wody, jest higroskopijny, kilka kawałków środka suszącego lub sit będzie działać świetnie w średnim okresie, aby upewnić się, że aceton pozostaje suchy.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ponadto dodają teraz benzoesan dentonium, co jest gorzkim oczekiwaniem. Najwyraźniej, aby zniechęcić zwierzęta domowe i dzieci, nie mówią tego zbyt głośno, ale jest to na odwrocie. Benzoesan dentonu jest ledwo rozpuszczalny w acetonie, ale zaledwie kilka części na milion zrujnuje smak wszystkiego, co próbujesz nim wyczyścić. Możesz go użyć, ale potem będziesz chciał zrobić coś innego. Rozpuścić we wrzącym izo i wytrącić osad, a następnie spłukać czymś innym. Z tego powodu preferowana jest klasa acs.
R.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Destylacja bezwodnika borowego może dać aceton o stężeniu około 18 ppm zgodnie z J. Org.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Na szczęście mam możliwość zakupu 99,9% acetonu z jednego z krajów UE. Cena w sklepie wynosi około 5 EUR. Ale jeśli wliczymy w to opłatę za wysyłkę i dostawę, będzie to dodatkowe 5-10 EUR za 1L, w zależności od ilości.
 
Top