Jak popkultura wpłynęła na Twoje życie

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33

Cześć chłopaki. Tutaj chcę porozmawiać o wyjątkowych programach telewizyjnych i filmach, które miały na ciebie osobisty wpływ.
Momenty, które pomogły ci osiągnąć sukces lub, przeciwnie, pomogły ci uniknąć poważnych kłopotów.




Nawet po dwudziestu latach szczególnie pamiętam fabułę serialu "The Wire", w którym policjanci byli w stanie podsłuchiwać telefony ulicznych handlarzy narkotyków, co skłoniło ich do przejścia na pagery. W tamtym czasie zrobiło to na mnie tak duże wrażenie, że wraz z kumplem postanowiliśmy sami zaopatrzyć się w pagery, które nie były łatwe w obsłudze. Myślę, że ludzie wokół patrzyli na nas jak na idiotów. Teraz zdaję sobie sprawę, że używanie pagerów w 2005 roku przyciągnęło o wiele więcej uwagi ludzi wokół nas, niż gdybyśmy używali telefonów jednorazowych. Ale wtedy myśleliśmy, że jesteśmy bardzo sprytni.
W dzisiejszych czasach ludzie nie pamiętają pagerów, a większość nawet nigdy o nich nie słyszała. Shiiiiiit

Minęło sporo czasu od tamtych czasów, ale wciąż pamiętam, jak gliny podsłuchiwały czarnuchów,
i zawsze trzymam tę wiedzę w głowie.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4





Duże wrażenie zrobiła też na mnie historia z filmu Scarface, gdzie Tony Montana z nieustraszonego przestępcy stał się szalonym chorym draniem, a głównym powodem był jego własny produkt - kokaina. Kokaina nie uczyniła z niego szaleńca, tylko ujawniła i podkreśliła jego prawdziwą naturę. Wielu z nas ma w sobie coś, czego nie powinniśmy wypuszczać i w naszym najlepszym interesie jest trzymanie tego w ryzach. Kokaina zrujnowała Tony'ego i zawsze będę o tym pamiętał: Nie używaj swojego produktu, to zniszczy cię od środka.
Dobry diler nigdy nie używa swojego towaru.
QyrJzTpq6b


Czy pamiętasz jakieś epizody, które dały ci do myślenia?

 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Tak, The Wire był jednym z moich ulubionych, podoba mi się to, jak szczegółowo opisano postacie z obu stron prawa, niewiele seriali, o których mogę pomyśleć, wchodzi na ten poziom rozwoju postaci i nie jest to tylko ogólne przedstawienie dobra i zła. Pokazuje obie strony działające czasami szlachetnie, ale także robiące gówniane rzeczy. Pokazuje również, że nawet handel narkotykami na niskim poziomie wymaga wysokiego poziomu organizacji i nie uchodzi na sucho podejmowanie pochopnych, impulsywnych decyzji, które narażają całą ekipę na ryzyko, a tak zazwyczaj przedstawiane są mafijne typy z ulicy.

Scarface też jest świetny. Właściwie to było mi trochę szkoda Tony'ego Montany. Wydawało się, że każda dobra rzecz, którą próbował zrobić, wybuchła mu w twarz. Jak danie mamie pieniędzy, a ona je odrzuciła i rzuciła mu w twarz. Elvira wykorzystywała go tylko dla cukierków w nosie i rozmawiała z nim jak z brudem. Został zdradzony przez swojego najlepszego przyjaciela i siostrę, którą próbował chronić, a skończył strzelając do niego. Został zdradzony przez prawie każdą postać w filmie i odmówił wysadzenia samochodu z żoną i dzieckiem, co było szlachetne, ale skończyło się podpisaniem jego nakazu śmierci!

Filmem, który poleciłbym w podobnym gangsterskim stylu, byłby "The Irishman", który ukazał się zaledwie kilka lat temu, z De Niro, Pacino, Pesci i reżyserem "Goodfellas", a ten oparty jest na prawdziwej historii Jimmy'ego Hoffy i obraca się wokół mafii. Jeśli jeszcze go nie widziałeś. Zdecydowanie polecam.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Naprawdę lubię obserwować, jak działają podziemne firmy i ich zawiłości, więc bardzo podoba mi się Trafficked With Mariana van Zeller
 
Top