Jak przygotować roztwór metyloaminy?

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Cześć wszystkim Jestem początkującym, który chce nauczyć się chemii
Chcę zrobić projekt syntezy
I potrzebuję do tego 40% roztworu metyloaminy w wodzie.
Mogę dostać tylko metyloaminę hcl.
Pomyślałem więc, że może uda mi się zrobić własny roztwór.
Nie mogę znaleźć przepisu online, więc pytam tutaj.
 

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Dzięki za odpowiedź.
Nadal nie wszystko rozumiem
Wciąż szukam przepisu w sieci
Mam nadzieję, że ktoś może napisać przepis na 1 litr 40% aq roztworu metyloaminy z metyloaminy HCL.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Reaguj hcl metyloaminy z naoh i otrzymasz gaz metyloaminowy, a następnie reaguj gaz z H2O i sprawdź objętość.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Przygotowanie maksymalnie czystego 40% roztworu metyloaminy z chlorowodorku metyloaminy można przeprowadzić w następujący sposób:
Materiały:
- Chlorowodorek metyloaminy (około 160 g)
- Woda destylowana (około 240 ml)
- Kolba szklana o pojemności około 500 ml
- Mieszadło magnetyczne
- Termometr
- Dźwig do rozładunku
- Szklana pipeta
Kroki:
1. Przygotuj 240 ml wody destylowanej w szklanej kolbie o pojemności około 500 ml.
2. Umieść chlorowodorek metyloaminy w kolbie z wodą.
3. Umieścić kolbę na mieszadle magnetycznym i rozpocząć mieszanie.
4. Podgrzej mieszaninę do temperatury 50-60°C, używając termometru do kontroli temperatury.
5. Kontynuować podgrzewanie i mieszanie aż do całkowitego rozpuszczenia chlorowodorku metyloaminy.
6. Doprowadzić objętość roztworu do 400 ml, dodając w razie potrzeby wodę destylowaną.
7. Schłodzić mieszaninę do temperatury pokojowej, kontynuując mieszanie.
8. Dostosować pH do wartości 10-11 za pomocą 10% roztworu NaOH.
9. Sprawdzić stężenie metyloaminy w roztworze za pomocą pasków testowych lub innej metody i, jeśli to konieczne, dostosować stężenie, dodając wodę lub chlorowodorek metyloaminy.
10. Pozostawić mieszaninę na kilka godzin lub na noc, aby wszystkie zanieczyszczenia opadły na dno kolby.
11. Przefiltrować roztwór przez filtr, aby usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia.
12. Gotowy 40% roztwór metyloaminy może być używany w odpowiednich zastosowaniach.
Należy pamiętać, że podczas stosowania jakichkolwiek chemikaliów należy przestrzegać odpowiednich środków bezpieczeństwa, w tym między innymi: pracować w dobrze wentylowanym miejscu, używać odzieży ochronnej i rękawic.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
W syntezie lefetaminy w BB, jednym z etapów była synteza dimetyloaminy (DMA) poprzez traktowanie DMF (N,N-dimetyloformamidu) NaOH. Wytworzona DMA była transportowana rurką do kolby z MeOH, gdzie była szybko rozpuszczana.

Oto ta procedura, opublikowana przez Pattona:
W kolbie płaskodennej (FBF) umieszczono 10 g dimetyloformamidu (DMF) i dodano 40 g 30% roztworu NaOH, po czym roztwór zmienił kolor na żółty. FBF zamknięto gumowym korkiem wyposażonym w szklaną rurkę, z której wyprowadzono plastikową rurkę do innej szklanej rurki zanurzonej w 90 ml metanolu w innej FBF. FBF zawierający mieszaninę DMF/NaOH umieszczono na płycie grzejnej i stopniowo zwiększano temperaturę, aż do rozpoczęcia wytwarzania gazu (potrzebne było tylko delikatne ogrzewanie, około 50°C). Cała dimetyloamina łatwo rozpuściła się w metanolu i nie spowodowało to dyskomfortu zapachowego. Gdy wydzielanie gazu ustało, żółty kolor pierwotnej mieszaniny nagle wyblakł i stał się klarowny. W tym momencie zakończyła się alkaliczna hydroliza DMF, więc należy uważać na odsysanie, które może wystąpić w przypadku nieostrożności! Po zważeniu dimetyloaminy w roztworze metanolu zaobserwowano, że masa wzrosła o 4,75 g (wydajność ~77% lub około 0,1 mola, pomijając fakt, że gaz nie został wysuszony).

Ekstrapolując, można to zrobić z N-metyloformamidem, zastępując MeOH w odbiorniku wodą, uzyskując wodny roztwór MeNH2. Na przykład, dla 30% roztworu MeNH2, należy rozpocząć od 70 g DH2O w kolbie odbiorczej i zatrzymać, gdy masa netto w kolbie odbiorczej osiągnie 100 g.
ImX7owW91D
 
Top