Synteza HXE

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
1. Chłopaki, oszaleję na tym punkcie
-Down the hole we go-

1. Konwersja eugenolu do 2-okso-PCE: Eugenol jest naturalnym związkiem fenolowym występującym w olejku goździkowym i innych roślinach. Można go przekształcić w 2-okso-PCE, nowy dysocjacyjny środek znieczulający i analog ketaminy, poprzez trzystopniową syntezę obejmującą oksymację, podstawienie nukleofilowe i aminowanie redukcyjne.
2.
3. Przekształcenie eugenolu w oksym eugenolu poprzez reakcję z hydroksyloaminą w środowisku kwaśnym (kwas cytrynowy)? Jest to podobne do syntezy aldoksymów z alkenów poprzez katalizowaną przez Rh hydroformylację, z wyjątkiem tego, że eugenol ma już grupę aldehydową1.
4. Etap ten może być przeprowadzony pod napromieniowaniem mikrofalowym w temperaturze 150 c; przez 5 minut, z maksymalną mocą 300 W.
5. | Kwas cytrynowy może zwiększyć szybkość reakcji i wydajność oksymacji poprzez dostarczanie protonów i koordynację z solą hydroksyloaminową. https://en.wikipedia.org/wiki/2-Oxo-PCE
6.
7. Przekształcenie oksymu eugenolu w 3'-hydroksy-2-okso-PCE poprzez reakcję z 2-chloroetyloaminą w środowisku zasadowym. Jest to reakcja substytucji nukleofilowej, w której grupa hydroksylowa oksymu jest zastępowana grupą aminową chloroetyloaminy. (Możliwe użycie 2-chloroetyloaminy pochodzącej z kwasu migdałowego, która jest alternatywnym organochlorkiem, który może reagować z oksymem eugenolu, dając 3'-hydroksy-2-okso-PCE). |Kwas migdałowy jest alfa-hydroksykwasem występującym w migdałach, wiśniach i morelach. Kwas migdałowy można przekształcić w 2-chloroetyloaminę poprzez reakcję z chlorkiem tionylu i amoniakiem. https://link.springer.com/article/10.1007/s11164-023-05032-4
8. | Ten etap można przeprowadzić pod wpływem promieniowania mikrofalowego w temperaturze 180 °C przez 10 minut, przy maksymalnej mocy wyjściowej 400 W. Reakcję można monitorować za pomocą TLC lub spektroskopii NMR. Produkt można wyizolować przez krystalizację lub chromatografię.
9.
10. Przekształcenie 3'-hydroksy-2-okso-PCE w hydroksetaminę poprzez redukcję borohydrykiem sodu w metanolu. Jest to reakcja aminowania redukcyjnego, w której grupa ketonowa 2-okso-PCE jest redukowana do grupy aminowej, tworząc hydroksetaminę.
11. (Alternatywnie)
12.
13. Przekształcenie 3'-hydroksy-2-okso-PCE w hydroksetaminę poprzez redukcję za pomocą biokatalizatorów, takich jak transaminazy lub reduktazy iminowe, w obecności glukozy lub amoniaku jako źródła wodoru lub azotu.
14. |Ten etap można przeprowadzić pod wpływem promieniowania mikrofalowego w temperaturze 100 °C przez 15 minut, przy maksymalnej mocy wyjściowej 200 W. Reakcję można monitorować za pomocą TLC lub spektroskopii NMR. Produkt można wyizolować przez filtrację lub ekstrakcję56
|(inna alternatywa dla tego etapu)
-
- Wodór i katalizatory metalowe: Jest to preferowany reduktor do aminowania redukcyjnego, ponieważ pozwala uniknąć stosowania stechiometrycznych środków redukujących i wytwarza wodę jako jedyny produkt uboczny. Metoda ta może jednak wymagać wysokiego ciśnienia i temperatury, a wybór katalizatora może wpływać na selektywność i wydajność reakcji1. Niektóre z katalizatorów metalicznych, które można wykorzystać do aminowania redukcyjnego, pochodzą z naturalnych alkaloidów, takich jak nikiel z kwasu nikotynowego lub kobalt z kobalaminy.
- Biokatalizatory: Są to enzymy lub mikroorganizmy, które mogą katalizować reakcje aminowania redukcyjnego w łagodnych warunkach i z wysoką enancjoselektywnością. Mogą one wykorzystywać tanie i odnawialne substraty, takie jak glukoza lub amoniak, jako źródło wodoru lub azotu. Mogą jednak mieć ograniczony zakres substratów i stabilność, a także mogą wymagać kofaktorów lub dodatków1. Niektóre z biokatalizatorów, które można wykorzystać do aminowania redukcyjnego, pochodzą z naturalnych alkaloidów, takich jak transaminazy z fosforanu pirydoksalu lub reduktazy iminowe z NADPH.

Synteza katalizowana nanocząsteczkami: Jest to metoda wykorzystująca nanocząsteczki jako katalizatory reakcji aminowania redukcyjnego. Nanocząstki mają dużą powierzchnię, unikalne właściwości fizyczne i chemiczne oraz regulowaną aktywność i selektywność. W niektórych przypadkach nanocząstki mogą być również poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane. Niektóre z nanocząstek, które można wykorzystać do aminowania redukcyjnego, pochodzą z naturalnych alkaloidów, takich jak nanocząstki złota z kurkuminy lub nanocząstki tlenku żelaza z bakterii Bacillus simplex
-I wreszcie HXE, który jest legalnym związkiem macierzystym MXE. Plz komentuj swoje wybory i opinie na temat poprawek w kierunku zasad organochemii bio / greener i ścieżek po procedurach eksperymentalnych, ponieważ dosłownie 3 dni z rzędu robiłem to bez snu lub zatrzymywania się, zanim straciłem proces myślowy.
Kiedy zostanie potwierdzone dobre i ulepszone
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Plz ktoś ma dla mnie darmowy zestaw do zabawy lol moje gówno właśnie zostało rozbite można powiedzieć przez złą kartę raportu... jk ale ya pm me
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Może to nie wydawać się proste, ponieważ musiałem porównać każdą cząsteczkę, mam otwartych 491 zakładek i nadal nie czuję się z tym dobrze.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Uhhh....... nie.
Zacznijmy od spojrzenia na Eugenol, który ma trzy podstawienia na pierścieniu benzenowym, a HXE ma tylko dwa. Dane się nie zgadzają. Eugenol nie jest też aldehydem, aldehydy mają =O na końcu łańcucha węglowego, wystarczy spojrzeć na struktury i zobaczyć:

I szczerze mówiąc: stąd jest już tylko z górki, ale to nie ma znaczenia, ponieważ już z Eugenolem cała nadzieja jest stracona.

Ale bądźmy konstruktywni: Mógłbyś użyć na przykład 3-hydroksyfenylo-2-cykloheksan-1-onu , który powinien być dostępny i bromować go w pozycji alfa bromkiem miedzi(II), co jest bardzo selektywną i skuteczną reakcją, a następnie utworzyć iminę na grupie keto (-one), =O, co w tym szczególnym przypadku nie uwolni wody, ale poprzez przesunięcie wewnątrzcząsteczkowe zastąpi Br - brom grupą wodorotlenową -OH, Br jest uwalniany jako HBr, kwas bromowodorowy, równomolowa ilość dodanej trietyloaminy zajmie się tym kwasem. Teraz mamy iminę i -OH w miejscu, gdzie powinna być amina. Odpowiedzią na ten problem jest reakcja termiczna w temperaturze 180°C (160°C w mikrofalówce) lub niższej z dodatkiem katalizatora kwasu Lewisa. Na tym etapie materiał musi być całkowicie suchy, w przeciwnym razie wydajność będzie zerowa. Imina i -OH zamieniają się miejscami, ale imina zachowuje H, wodór i staje się aminą, a -OH bez wodoru staje się ketonem, =O. Keton, ponieważ nie znajduje się na końcu łańcucha, byłby aldehydem, ale znajduje się w środku i dlatego nazywa się ketonem.

Chemia tutaj jest nieco nietypowa lub "zaawansowana" z Iminacją i rearanżacją, ale rzeczywiste problemy są w ostatnim etapie rearanżacji, który brzmi tak prosto - wystarczy podgrzać do 180 °C przez XX czasu - ale jest najbardziej problematyczny z całej sprawy.

enjoy!
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Tak, znalazłem w tym błędy, zapomniałem uwzględnić zmianę eugenolu na izo przede wszystkim i na mvk, może to lepiej, myślałem, że to ciekawy pomysł na postęp, uruchomiłem go i mam całkowitą porażkę.
 
Top