Question Potrzebuję pomocy w syntezie MDA z Helionalu.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
"Roztwór schłodzono i ekstrahowano ksylenem. Roztwór przefiltrowano, a filtrat przemyto ksylenem i dodano porcje ksylenu. Około 100 ml stężonego HCL dodano do ksylenu, wstrząśnięto i oddzielono. Roztwór wodny ekstrahowano ksylenem i oddzielono ksylen. Następnie amina została uwolniona z części wodnej za pomocą NaOH i poddana obróbce w zwykły sposób w celu otrzymania MDA".
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Tak, to działa. Mam problem z oddzieleniem soli od mda na końcu? Nie rozumiem tego samego co work up jak zwykle? Może ktoś wytłumaczyć? Przetestowałem to co mam, czarne i pali od razu.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson @HIT MONKEY

Nie byłem pewien, co oznacza "opracowywanie w zwykły sposób". Zapytałem chatgpt, więc potraktuj to z przymrużeniem oka, ale oto, co otrzymałem:

W dziedzinie chemii, "w zwykły sposób" to wyrażenie często używane w protokołach syntezy lub procedurach laboratoryjnych w celu wskazania, że reakcja lub proces powinny zostać zakończone lub przerwane zgodnie ze standardowymi lub powszechnymi praktykami. Oznacza to, że kolejne etapy izolacji, oczyszczania lub analizy produktów reakcji powinny być zgodne z ustalonymi technikami lub metodami zwykle stosowanymi w podobnych reakcjach lub związkach.

Konkretne kroki związane z "obróbką" reakcji mogą się różnić w zależności od czynników, takich jak charakter reakcji, pożądany produkt oraz właściwości materiałów wyjściowych i półproduktów reakcji. Jednak powszechne techniki stosowane w procesie przygotowania mogą obejmować:

1. Wygaszanie lub neutralizowanie wszelkich pozostałych odczynników lub produktów ubocznych reakcji.
2. Ekstrakcja pożądanego produktu lub mieszaniny reakcyjnej za pomocą odpowiedniego rozpuszczalnika.
3. Przemywanie lub oczyszczanie wyekstrahowanego materiału w celu usunięcia zanieczyszczeń lub niepożądanych związków.
4. Suszenie lub zatężanie oczyszczonego produktu lub mieszaniny reakcyjnej.
5. Scharakteryzowanie produktu końcowego lub mieszaniny reakcyjnej przy użyciu technik analitycznych, takich jak spektroskopia, chromatografia lub mikroskopia.

Ogólnie rzecz biorąc, "opracowany w zwykły sposób" służy jako skrót lub ogólna instrukcja wskazująca, że kolejne etapy procesu syntezy lub reakcji powinny być przeprowadzane przy użyciu standardowych praktyk laboratoryjnych lub ustalonych protokołów.

Może wróć i ponownie przeczytaj syntezę? Wyślij całość, jeśli to możliwe, to znacznie ułatwi sprawę ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
moje wifi jest do dupy i to opublikowało się dwa razy. czy ktoś może to usunąć?
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Moglibyśmy sobie wyobrazić, że to właśnie oznacza - odnosiłem się konkretnie do - w tym przypadku. - Co by to było, bo "worked up in the usual way" - kiedy wszystko, co to było - hej - to jest sposób! - i co to za sposób? - To jest praca w zwykły sposób, wtf
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson np ^^; przepraszam, że nie mogłem być bardziej pomocny

gdyby @HIT MONKEY mógł udostępnić pełny syntezator, byłoby zajebiście.
 
Top